Naposledy aktualizováno 29 ledna, 2024
Věděli jste, že bylinkový guru Dr. Popov vede zajímavé kapičky? A to se vsaďte, že jsem po nich okamžitě skočila, jelikož na tyhle míchané antistresové preparáty a přípravky já velice dobře slyším! Dr. Popov momentálně vede 11 nových druhů tinktur, z nichž jsem si vybrala troje, které zrovna usilovně zkouším. Konkrétně zklidňující bylinné kapky Kozlík lékařský, Mučenku pletní a Rhodiolu.
Všechny tinktury jsou baleny v tmavém hnědém skle s tuze povedeným kytičkovým obalem. A jelikož je dávkování v kapkách, pod obyčejným šroubovacím uzávěrem objevíte podobné kapátko, jaké měly kapky na kašel, kterými vám maměnka medicínu odměřovala na lžičku.
Kozlík lékařský
Kozlík lékařský přispívá k normálnímu duševnímu zdraví a spánku, podporuje kognitivní funkce (paměť, soustředění). Působí při stresu a napomáhá relaxaci. Mimochodem kozlík je prý vůbec jedna z prvních homeopaticky upravovaných bylinek a krom nespavosti se používá i při křečovitých bolestech, nervozitě, pocitům strachu nebo neurastii (což je druh neurózy projevující se podrážděností, únavou, bolestí hlavy nebo poruchou soustředění). A taktéž je kozlíček fajn na srdeční neurózy – úzkost, bušení srdce a při poruchách štítné žlázy.
Zkrátka jde o jeden velký přírodní zázrak na zklidnění, který by měl podle popisu mojí chemce nakopat zadek. A navíc – po tom, co jsem se dočetla, že kozlík lékařský má silný vliv i na chování koček, mám chuť si jeden květináč z vědeckých důvodů domů pořídit. Prý má totiž podobné účinky, jako šanta kočičí a vyvolává u kočičů libé reakce :-D
Mučenka pletní
Mučenka pletní přispívá ke zdravému spánku a obvykle se používá při stresu a přepracovanosti. Rostlinka se používá čerstvá i sušená a je to machr pro léčbu nervového napětí a nespavosti, má výborné uklidňující účinky a pomáhá snižovat krevní tlak.
Jo a taky jsem dohledala, že mučenka se používá i při bolestech nervového původu, hysterii, křečovitém astmatu, nebo zrychlené srdeční činnosti nervového původu. Vážně uvažuju nad tím, že se v tinktuře budu snad i koupat… :-D
Rhodiola
A Rhodiola? Resp. rozchodnice růžová? Tak ta pomáhá udržovat dušení a kognitivní výkonnost (paměť, soustředění) a je vhodná při únavě a stresu. Jo a patří mezi tzv. „adaptogeny“ (pojem z alternativní medicíny, který označuje rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím).
Rozchodnice růžová se mimo jiné používá ke snížení depresí a úzkostí, zvyšuje sexuální aktivitu, vitalitu, obranyschopnost, nebo mentální kapacitu. Za zmínku stojí určitě i použití při onemocnění oběhového systému, jako je arytmie nebo zvýšená hladina krevních tuků. Taktéž brání poškození jaterní tkáně a zpomaluje stárnutí.
A jsme na konci. Co na zklidňující bylinné kapky Dr. Popov říkáte? :-)
V mé lékárničce by nesměly chybět následující věci: Tea tree olej (http://www.drpopov.cz/tea-tree-oil-25-ml-PID322.html) na drobné bolístky, ale i jen tak na čichání :) Mátový čaj (http://www.drpopov.cz/mata-peprna-nat-PID1778.html) na nachlazení a na žaludek, Aloe Vera gel (http://www.drpopov.cz/aloe-vera-gel-500-ml-PID175.html) na spáleniny, Kostivalová mast (http://www.drpopov.cz/kostivalova-mast-50-ml-PID274.html) na namožené svaly po těžké práci, Bylinné kapky Ledviny a Močové cesty (http://www.drpopov.cz/bylinne-kapky-ledviny-mocove-cesty-50-ml-PID12047.html), protože není nic horšího než zánět močového měchýře :D
Čistý Tee Tree Oil, to je jasná věc!
Mátový čaj na zlobivý žaludek.
Aloe vera gel na kožní neduhy.
Echinafit na nachlazení a běžné nemoci.
Heřmánkový čaj jako všestranný pomocník.
Kapičky na průdušky a dýchací cesty protože kašlík se semtam objeví, kapišky lichořeřišnice – I když není moc známá, je velice účinná na všemožné neduhy, ostropestřec na játra, echinafit pro dobrou imunitu, a teatree oil na škrábance a píchance od hmyzu :-)
Moje lékárnička při omezení počtů na pět kusů:
Arniková mast – perfektí hojivka, dá se použít i na klouby.
Tinktura Rakytník řešetlákový – pro posílení imunity a obsah vitaminů. (to se na podzim hodí)
Tintura Mučenka pletní – pro zlepšení spánku, zmírnění stresu a přepracovanosti.
Aloe vera gel – ten bych měla na poctivé mazání všeho možného. Určitě by se hodil na spálenou kůži. (sluníčkem i při vaření)
Tintura Ginkgo biloba – zlepšuje mikrocirkulaci a tím omezuje pocit studených nohou a rukou. Navíc jako bonus by možná trošku pomohl při učení ;)
Tak základem mé lékárničky by byl tea trea oil, kostivalová mast s kafrem po namáhavých túrách, aloe vera gel, na vnitřní užití i na spáleniny a podráždění, potom kapky Echinavit na podporu imunity a nakonec čaj s konopím Euforie, pro zlepšení nálady při případné nemoci.
Mila Bebe, kapicky potrebuji jak sul, moje obe zlaticka jsou od zari skolaci a ja nevim, kde mi hlava stoji.
Zaklad lekarnicky, beru-li v potaz, ze se blizi zima, tak:
olejicek teatree je jasny, skvele nam zabira na opary, ktere nam naskakuji po kazde vetsi ryme
olej eukalyptus, me do horke koupele (ach), jinak do arolampy v dobe chripek
Mesickova mast, je univerzalni na suchou a podrazdenou kuzi
Lichoresisnice kapky, zachranuje mnohdy od nutnosti brat antibiotika
Prohrivaci caj se zazvorem, co k tomu dodat, na zimu ideal
Jo, bez Kozlíku to nejde :) Takže ten hned dvakrát do lékárničky. No a pak bych určitě přihodila Rakytník na imunitu (ten i pěstujeme), tea tree oil na všechno, mátu na žaludek a Kotvičník pro mého muže.
Tea Tree olej, nechtíková masť, aloe vera gél, bylinné kvapky na obličky a močové cesty, kostihojová masť
Pokiaľ by som ja mala to šťastie a mohla by som si vyskúšať niečo z tejto značky, začala by som ako s prvým všeliekom: 1. TEA TREE OIL
Pokračovala by som s produktom č. 2. Relaxačný čaj s medovkou a „třapatkou (vôbec netuším čo to je a ako sa to prekladá do SK jazyku), ale nič lepšie na upokojenie ženskej mysle po celodennej práci v práci a s 2 školopovinnými deťmi neexistuje.
Potom by bolo najlepšie myslieť aj na telo, a to možno od Boemi (čokoľvek s vôňou jogurtu a marhule).
Ako produkt č. 4 by som brala Arnikovú masť – pre mňa na masáž a pre staršiu dcétu na pubertálne prejavy na tvári.
A ako posledný produkt by som brala Kozlík lekárksy. Je síce uvedené, že nie je vhodný pre deti, ale myslím, že 12-ročná pubertiačka by bola spokojná :)).
V mé lékárničce by určitě nesměl chybět tea tree olejíček, aloe vera gel, měsíčková mast, heřmánkový čaj a bylinné kapky na žaludek a trávení :)
Vtipná soutěž, super :o)
No klasický tea tree oil je základ, grepavit je dobrý na všechno, kapky žaludek a trávení, měsíčkovou mast a kostivalovou.
Za mě:
– akné tea
– eukalyptus citrioda, olejíček na můj celoročně ucpaný nos
– kostivalová mast
– víceúčelový heřmánek (bylinky)
– Migrenol na únavu
Krásná soutěž. :)
v lékárničce by rozhodně neměly chybět:
– Tea tree oil, aloe vera gel, bylinné kapky žaludek&trávení, bylinné kapky průdušky&dýchací cesty a nosní olej s tea tree
Tea tree olej,Tinktura Rakytník řešetlákový,eukalyptus citrioda, olejíček,kapky Ledviny a Močové cesty,Tintura Ginkgo biloba
Určitě by tam neměl chybět Respiran, tea tree oil, lichořeřišnici kapky, migrenol a aloe vera :)
Tak v naší lékárničce nesmí chybět Ostropestřec – výborný na den poté, když se zapomenete s přáteli někde v baru…a pokud počítáte, že se zapomenete někde v baru, tak i před. Pokud se zapomenete ve venkovní baru či na zahrádce, rychle kapejte lichořešnici, ať má podbříšek klid. Grepové kapičky – luxus, když opravdu na vás něco leze (třeba díky té zahrádce), a třapatka Vám přijde už otřepaná. Olejíček Bergamont – tuhle vůni miluji, když je náročný den nebo naopak parádní den, nic není úžasnějšího než relaxovat s touto vůni a s šálkem bylinkového čaje – stres ať mi políbí šos. A když mi můj muž bude při té relaxaci masírovat nožky měsíčkovou mastí, tak mne stres může políbit trošku výš…(víte co :) ).
Za nas by to byly: grepavit,rhodiola,aloe,ostropestrec,eleuterokok
:-)
Dobrý večer , jelikož jsem maminka dvou puberťáků tak by nemělo chybět něco na nervy ,paměť, na trávení a protože manžel je většinu času pryč tak na spánek a stres. Dobrou noc (dnes je doma :D )
Určitě bych zařadila Lichořečištnici – mám ji vyzkoušenou,nutně potřebujeme mít vždy v zásobě, kdo trpí na záněty močových cest, je to účinná prví pomoc, dále na období chřipek Rakytník a šišák a jelikož neumím včas jítt spát,tak Kozlík a na koncentraci Mučenku.
Bylinné přípravky mám ozkoušené a opravdu fungují, aniž byste se otrávili :-)
Má ideální Dr.Popov lékárnička obsahuje (doopravdy obsahuje:-D): Tee Tree oil, Kostivalovou mast (můj nejlepší kamarád v boji proti neustálým modřinám a namoženinám), Ginkgo čaj, pak osvěžovač vzduchu Relaxan na pocuchané nervy no a top 5 by doplnily právě nějaké nové bylinné kapky, které určitě chci vyzkoušet.
Ahojík,
takže doma bych vždy měla mít: heřmánkový čaj na uklidnění žaludku, aloe vera gel na zklidnění jakkéhokoli podráždění, kostivalovou mast na namožené svaly, z čajů určitě šalvěj díky své dezinfekční schopnosti a pak něco na posilnění organismu – eleutherococcoc :-) petabr2@centrum.cz
Tak určitě nesmí v lékárničce chybět :
1) tea tree oiej – bez toho to neni žádná ,,pr… :-D
2) aloe vera gel – ať jsem zase žravej :-D
3) echinafit – ať jsem hned fit
4) dárková sada MUMIO – ať neni ze mě mumie
5) čaj KLOUBÍK – ať mám opět happy kloubík
Ach, tolik krás už jen při vybírání :3 za mě bych chtěla tak 3/4 produktů z celého webu :D ale nakonec sem přece jen 5 vybrala :)
1. http://www.drpopov.cz/bylinne-kapky-zaludek-traveni-50-ml-PID12045.html tohle, kdyby to šlo, tak si to vemu rovnou 5x :D ale zařadím to sem pro spravedlnost jen jednou :D
2. http://www.drpopov.cz/levandulova-silice-10-ml-PID240.html levandulkový olejíček je nejvíce univerzální a u mě taky nejvíce používaný :)
3. http://www.drpopov.cz/caj-rutinova-bomba-50-g-PID459.html tohle bych si vybrala pro maminku, na její křečové žíly :)
4. http://www.drpopov.cz/zeleny-jil-280-g-PID320.html zelený jíl používám k 21 denní detoxikaci a taky jako jedinou masku na čištění pleti od těch černých tečounů :)
5. http://www.drpopov.cz/rakytnikovy-olej-100-50-ml-PID318.html rakytník a veškeré výrobky z něj doma milujeme, takže prostě proto :D :)
No mě by spíš zajímalo, jestli se dají pouýívat všechny dohromady. Od každé 60 kapiček denně, nebo každou jen jednou denně (a tedy od každé kápnu jen 2O kapiček), A nebo se míchat nesmí?