Jestli si myslíte, že vám dám s pleťovými maskami na nějakou chvíli pokoj – tak na to zapomeňte :-) Dneska se opět přesuneme na Island a podíváme se, čím je sopka Eyjafjallajökull zvláštní, mimo to, že čas od času připravuje perné chvilky pilotům a leteckým společnostem. Věděli jste, že o víkendu to bylo přesně pět let, kdy se sopka rozhodla, že prsknout popel do atmosféry bude bomba nápad a děsná sranda? Vsadím se, že těm lidem, kteří zbytečně čekali na letištích po celé Evropě, to už tak vtipné nepřišlo… :-)
Ale budiž, nás dneska nebudou zajímat problémy leteckých dopravců, jako spíše kosmetická stránka věci. Pamatujete na značku Sóley Organics, o níž jsem tu psala v souvislosti s pleťovým mlékem a exfoliačním krémem? Tak dnes vám ukážu jednu čistící záležitost, která funguje na černé ťupky a posílení a vyživení pokožky. Jde o pleťovou masku se sopečným jílem – steinEY.
Co v článku najdete:
Maska patří do skupinky sypacích, které si připravujete až doma. Není na tom ale nic složitého, nebojte. Vypadá to tak, že si ze skleničky naberete cca půl lžičky tmavě šedého prášku, který v mističce nebo na talířku smícháte s maličkým množstvím vody. Schválně píšu maličkým – a myslím tím třeba jen půl lžičky! Tohle mějte neustále na paměti!
Vzpomínám si na svou první zkušenost s mícháním masky ze zeleného jílu, kdy jsem si chytře nalila kopec vody do misky… A pak přisypávala jíl… A ještě jednou… A znova… Na můj první pokus padlo půl kelímku! Naštěstí ta piksla tehdy stála asi dvě stovky za třicet deka jílu. Takže to tolik nebolelo. V případě Sóley byste ale tímhle stylem nejspíš trumfli i kosmetické ošetření v hotelu Hilton. Tedy znovu – začněte s trošičkou vody i masky – přidat můžete vždycky!
Tip – já zkoušela namísto vody z kohoutku použít i růžovou nebo slaměnkovou vodu a to byla teprve pecka! Květová voda dodala masce nádhernou vůni! Další level v maskování :-)
Pro míchání používám podšálkový tmavěšedý talířek (ať je to barevně stylové :-) a dřevěnou špachtličku. Míchat se dá samozřejmě i prstem, nebo plastovou lžičkou. Doporučuju ale vyhnout se všem kovovým nástrojům. Proč? Kov by prý narušil účinky jílu a ten by pak neměl schopnost vázat na sebe těžké kovy z organismu. Ze stejného důvodu se ničím kovovým nemíchá ani henna.
Ideální konzistence masky
Tak akorát připravená maska má strukturu pasty na zuby. Když stvoříte hustější – bude se vám blbě nanášet a drolit se. Když řidší – poteče vám z obličeje dolů. Takže víte, jak – přiměřeně. Jako Werich s Burianem, když kuchtili lívance.
Jak masku SteinEY použít
Maska se používá na čistou a suchou pleť. S vrstvou to vůbec nemusíte přehánět. Stačí, když kůži jen „zabarvíte“. Výsledné bahýnko má skoro černou barvu, takže jasně uvidíte, kde je třeba ještě válečného malování přidat. Jo a pokud možno si naplánujte maskovací sedánek na dobu, kdy u vás obvykle nezvoní pošťák. Nechcete přece, aby jeho infarkt spojovali s vaší osobou.
10 hřejivých minut působení
Také radím – držte se návodu a nechte masku působit 10 minut, během kterých změní barvu z černé na šedou a na obličeji zatuhne. Když se nebudete smát, tak vám nános ani nepopraská. Jednou jsem se zapomněla u knížky a nechala jsem masku působit o dost dýl. Měla jsem ji na obličeji cca 15-20 minut. A tedy… Ta hřála, panečku! Po smytí jsem měla obličej jak jahůdku a zřetelně cítila, jak mi kůže žhne! Červenala jsem se, jako kdyby mě v poledne vyhmátli v rouše Evině na hlavním nádraží! :-D Po hodince, dvou to ale bylo v pohodě a pleť se vrátila do normálu.
Hloubkově čisticí maska – výsledek testování
A jak bych popsala účinkování? Pleť je znatelně čistější. Ne, že bych normálně kašlala na pucování (na každodenní čistící seanci si zakládám!), ale i tak pokožka hodně prokoukla a je znatelně jasnější a čistší. S maskováním to beru poslední dobou vcelku na husto a ráda tyhle kosmetické kousky střídám. Používám je obden v rámci jarní očisty a maximálně mi to vyhovuje. A řekla bych, že z těch, které doma zrovna mám (např. zelený jíl, ranní Havlík, Aksam a Chillophoria od Soaphoria, gumovací Nobiliska, aj.), tak mi vychází Sóley jako taková nejvíc razantní v čištění a navíc echt viditelně působící. Zvlášť po tom přešvihnutém limitu jsem si všimla, že mám nos od ťupek čistý jak lilii.
Jak masku nejlépe smýt
Jo a ještě jeden užitečný poznatek vám řeknu! Až budete masku smývat, doporučuji raději nastavit obličej proudu vody ve sprše, než se pokoušet masku sundat u umyvadla. Jednak si ušetříte nervování s černými cákanci všude kolem a za další bude smytí mnohem rychlejší.
Složení – prášek z islandské sopky Eyjafjallajökull!
A složení? Oč kratší seznam ingrediencí maska vede, o to zajímavější výčet to je! Považte: kaolin (bílý jíl), magnesium (hořčík), calcium (vápník), sodium (sodík), potassium (draslík), iron (železo), zinc (zinek), wild Icelandic birch (divoká islandská bříza), clay from Eyjafjallajökull (jíl ze sopky Eyjafjallajökull). Minerální diskotékou bych to nazvala.
Sóley Organics – exkluzivita něco stojí
Cena je poněkud pekelná, ovšem já si to vysvětluju jistou exkluzivitou ingrediencí. Aneb letenka na Island, kde bych si mohla naškrábat trochu sopečného popela a jílu z Eyjafjallajökull a posbírat pár březových větviček, by mě vyšla asi dráž :-)
Hmm vypada dobre, no ale ta cena :(
Andreablog
Ještě jsem další den přepisovala cenu na nižší – spešl akce -15% dolů :-)
Bebe
Suprová recenze, maska vypadá dobře:)
Děkuju za komentář, Zuzi! :-) A maska je fakt skvělá! :-)
Bebe
Really interesting post…thx for sharing! xx
Thank you for visit and comment! :-)
Bebe
Ta maska vypadá skvěle! Já momentálně používám masku ze zeleného jílu a ráda bych zkusila i nějakou takovouto a ještě si brousím zuby na růžový jíl :).
Růžový jíl jsem myslím ještě u ničeho nezkoušela. Nebo o tom aspoň nevím. Mám v těch názvech jílů zatím pěkný bordel a vždycky googluju, který je který :-)
Bebe
vypadá báječně :)
serenity
Taky je ;-)
Bebe
Pěkná, ale teda ta cena :-) Tyto práškové jsou ale super. Dnes budu testovat regenerační s kofeinem od Soaphoria, tak jsem zvědavá.
Jak částka atakuje čtyřciferné číslo, tak je to vždycky koledování o tik do oka :-D
A těším se na recenzi, Luci! Já od Soaphoria zase zkouším tu Aksam masku a takovou tu blátivou – Chillophoria.
Bebe
Lívance pro půl hektaru :-D
Já na tom maskování budu muset zapracovat, vůbec to nedělám pravidelně, ale jednou za uherák, když si vzpomenu nebo objevím zapomenutý vzoreček O:-).
Lili, to maskování musí bavit, víš jak. Jinak je to moc násilné a člověka to spíš otráví :-) Takže žádné lámání přes koleno ;-)
Bebe
Tak tu bych opravdu potřebovala vyzkoušet! Takovéto masky mám ráda. :-)
K testu určitě ráda doporučím. Je to jedna z mála masek, které po delším působení fakt NĚCO dělají. A rudé tvářičky rozcházím zbytek večera… :-D
Bebe
Taky mám ráda tenhle typ masek, ale myslím, že podobnou službu udělá i lávová země, či jiný jíl.
Nebudeš dělat recenzi na Marocký jíl a jeho mycí schopnosti na vlasy a tělo ? Hodně mě teď zaujala metoda
Noo poo…
měj krásný den Ali
Ali, s lávovou zemí ani marockým jílem zatím nemám zkušenosti. Ale píšu si na seznam a zkusím omrknout, o co jde!
O té bezšamponové metodě jsem slyšela, ale neměla bych odvahu do toho jít… Ten pocit po umytí vlasů je pro mě příliš návykový! :-)
Bebe