Naposledy aktualizováno 29 ledna, 2024
Víte, proč se vyplatí číst návody a nespoléhat jen na svou intuici u kosmetického hardware? Protože můžete dopadnout jako já, když jsem poprvé dostala do ruky masážní jadeitový váleček Kvitok z Krásná Každý Den. Potěžkala jsem hračku v ruce, zkusmo si párkrát otočila menším a větším válečkem a hned se pustila do masírování obličeje. Ale stylem, jako kdybych vysávala. Tam a zpátky různě po obličeji. Mimo jiné mě i napadlo, co je na tom převratného, vždyť stejně si můžu pomasírovat obličej lepicím válečkem na kočičí chlupy a ještě mi to jako bonus vytáhne zbloudilé černé tečky :-D
Jenže pak jsem se během válečkování začetla do návodu na krabičce a ruka se mi zasekla v polovině pohybu. Počkat… Jakože mám masážítkovat jen odspodu nahoru? Když to budu dělat blbě a podporovat tím působení gravitace ještě víc, tak si časem protáhnu obličej jak šarpej a budu vypadat jako hlavní hrdina seriálu Jake a Tlusťoch?! A ne ten mladší… Přestala jsem válečkovat úplně a raději začala číst návod podrobněji a s plnou pozorností!
Co v článku najdete:
- 1 Co masážní válečky umí?
- 2 Masážní jadeitový váleček Kvitok – manuál pro správné použití
- 2.1 Má nějaký význam váleček z jadeitu, tedy polodrahokamu? Není lepší růženín? Případně úplně jiný? Anebo jen obarvené sklo?
- 2.2 Jak často je dobré masáž provádět?
- 2.3 Je to zase nějaká „IN“ blbost, která za měsíc pomine?
- 2.4 Jak jsem se s válečkem sžila já?
- 2.5 Stojí masážní jadeitový váleček za nákup?
- 3 Jak váleček zařadit do vašeho denního rozvrhu
Co masážní válečky umí?
Tak abyste věděli – masážní válečky z polodrahokamů jsou velice šikovné věci. Za předpokladu, že je používáte správně a pravidelně, samozřejmě. Jsou schopné vám pomoci s uvolněním svalů, umí zlepšit mikrocirkulaci krve, zpevnit kontury obličeje, stimulovat lymfatický systém, zlepšit vstřebání kosmetických produktů a hlavně (což na nich miluju nejvíc!) – podporují redukci otoků a kruhů pod očima!
Celé je to strašně jednoduché. Dostanete krabičku, ve které je srandovní hračka (chlap na první pohled tipoval na nějkou čunčárnu). Vypadá jako malá činka. Má rovnou rukojeť z jadeitu a na každém konci váleček. Větší a menší. Menší váleček je pro masáž okolí očí a rtů, větší využijete na tváře, čelo a krk.
Masážní jadeitový váleček Kvitok – manuál pro správné použití
1. před každou masáží si důkladně vyčistěte obličej. Nemůžete masírovat nalíčenou, nebo špinavou pleť. Nemá logiku vtlačovat do kůže nečistoty, ne?
2. masírujte obličej buď nasucho, nebo předtím naneste sérum, olejíček, nebo krém. Vlastně jakýkoli kosmetický produkt, který chcete zapracovat do pleti. S válečkem vám to půjde skvěle.
3. začínejte masáž u očí a rtů menším válečkem. Pro masáž očního okolí vřele doporučuju váleček na několik minut umístit do mrazáku. Hlavně po ránu. Otoky kolem očí se ztratí pod rukama! Poté postupujte od dekoltu směrem nahoru na krk a na tvář, a to tím způsobem, že vždy masírujete od středu obličeje do stran. Tedy ne jako já poprvé, že jsem potahovala váleček halabala po celé tváři.
4. po použití váleček opláchněte teplou vodou a ihned osušte, aby kovové části nezůstaly ve vlhku. Můžete váleček také dezinfikovat (např. dezinfekčním přípravkem pro Ošetřující váleček s mikrojehličkami), anebo opucovat navlhčeným vatovým tamponkem.
Pár poznámek stylem otázky/odpověď, které mě k válečku napadly jako nejdůležitější info:
Má nějaký význam váleček z jadeitu, tedy polodrahokamu? Není lepší růženín? Případně úplně jiný? Anebo jen obarvené sklo?
Nevím, jak jste na tom s důvěrou v drahé kamení, ale já se třeba v přívěscích, nebo náramcích docela vyžívám a mám za to, že kameny v sobě sílu mají. Jo, já vím. Věř a víra tvá tě uzdraví. Ale i kdyby vám byly vesmírné mocnosti u zadku, pak jadeit má výhodu v tom, že i při kontaktu s pokožkou zůstává pořád chladnější, tudíž je masáž efektivnější. Někde jsem četla, že jadeit má oproti růženínu výhodu, že se nemusí „čistit“ (myšleno od negativních energií) třeba v soli a zase nabíjet. Je vůči okolním vlivům imunní. Věřit? Záleží na vás.
Jak často je dobré masáž provádět?
Denně. A klidně víckrát. Kdykoli si vzpomenete. V pravidelnosti je síla a jedna masáž týdně vás nespasí (stejně jako když si jednou týdně uděláte 10 sed-lehů). Když se ale budete pleti s válečkem v ruce věnovat několik minut každý den, můžete se těšit na vyhlazenější oční okolí a vyrýsovanější kontury tváře. Plus vymáčknete (doslova) z vašich pečujících produktů maximum jejich potenciálu.
Je to zase nějaká „IN“ blbost, která za měsíc pomine?
Ne. Válečky (a konkrétně ty nefritové a růženínové) prý existovaly v Číně už v 7. století a měla je po ruce každá dáma, která něco znamenala. To je docela slušná testovací doba na osvědčení kosmetického rituálu, ne?
Jak jsem se s válečkem sžila já?
Když jsem si na začátku přečetla, že vám pravidelné používání dokáže zpevňovat kontury obličeje, byla to pro mě největší motivace, proč si ho nachystat každý den k ruce. Právě kontury jsou jedna z věcí, podle které se nejlépe hádá věk. Mimo jiné, samozřejmě. Váleček mám na stole vedle počítače v krabičce a kdykoli se do něčeho začtu (stačí si otevřít blog a 10 minut je v čudu, ani nevíte jak), sáhnu po válečku a mimoděk masíruju krk, tváře, nebo čelo. Večer pak pod váleček ráda přidám pleťové sérum, nebo oční krém. Anebo taky nic. Podle nálady.
Stojí masážní jadeitový váleček za nákup?
Ano a ano. Pleť je ihned po masáži příjemně uvolněná a mizí z ní napětí. V případě, že váleček použiju na oční okolí (nejen) vychlazený, připadám si během dvou minut jak po botoxu :-D S výrazným efektem zpevnění to ve svém věku zatím moc neposoudím (je mi 35), ale pleť vypadá rozhodně výrazně odpočatější a je hezčí. Když to navíc zkombinuju se samoopalovací vodičkou Eco by Sonya, můžu všechny make-upy rovnou hodit z okna :o) Váleček mě tak moc nadchnul (zvlášť výsledky viditelné už po pár dnech), že jsem začala brouzdat po internetu a hledat, jestli bych nepotřebovala ještě nějaký další. Třeba růženínový, nebo jiný drahokamový. Jsou tak krásné! A fungují!
Jak váleček zařadit do vašeho denního rozvrhu
Ještě jednu věc si sem musím poznačit. Jsem kůže líná a zvykám si na nějaké zdržovací procedury velice těžko. Když jsem ze začátku seděla u zrcadla a masírovala si válečkem obličej, málem jsem se u toho ukousala nudou. Seďte 10 minut a jezděte si něčím po obličeji. Bude vás to bavit 2 dny, když moc. Pak se na to vyprdnete, váleček zavřete do šuplíku a zapomenete na něj. Já to ale vyřešila lišácky! Mám váleček u počítače a kdykoli něco čtu a mám volnou ruku, masíruju si jím obličej. Nic mě nezdržuje a je to moc příjemné! A když si takto vzpomenete párkrát za den, nastřádáte klidně čtvrt hodiny masáže, ani nevíte jak!
Anebo si nainstalujte váleček k televizi. Půl dílu seriálu, nebo reklama během filmu to jistí. Sedět v klidu, jezdit válečkem po obličeji a dívat se u toho na hodinky mě nebaví. Ale stačí z válečku udělat součást běžného života a tadááá – nemám s ním problém a je jako moje prodloužená ruka. Pomalu už je to jak tik – čtu článek a už šátrám po válečku :-D [dezinfikuju ho 1-2x denně – doma jsem si zvykla mít vždycky odlíčenou a čistou pleť – stejný zvyk, jako když si myjete ruce. Veliká výhoda v tomto případě!]
Ještě mám geniální tip pro ty z vás, kteří musí u počítače trávit mládí a bolí vás z té divné polohy na klávesnici ruce. Natřete si vnitřní předloktí od zápěstí až po loket masážním olejíčkem (nebo můžete i nasucho), ruku položte na stůl a uvolněte. A masírujte velkým válečkem kůži vnitřního předloktí od zápěstí směrem nahoru dvě minutky. Pak ruce vyměňte. Je to božííííí úleva!
Zkoušeli jste někdy masážní váleček? A jestli ano – jak jste se s válečkem sžili? :-)
Mám že Sephory a využiji tvůj zlepšovák s umístěním bu PC. Já ho mám jinde a vzpomenu si tak každý druhý den.