
Také máte někdy stavy, kdy přijdete do obchodu s tím, že ještě nevíte, pro co jdete, ale určitě chcete s něčím odejít? Samozřejmě přes pokladnu, nikdo se nebaví o pokoutném „a jestli tě nechytí, kup mi taky“. Nedávno jsem se takhle rozhlížela v DMku, čím svou rozmarnou dušičku potěšit a nohy mě zanesly k regálu s vlasovou kosmetikou. Protože tam jsem poslední dobou jako doma a došlo to do takového stadia, že už si skoro všímám, když někdo přehodí pár lahviček v regálu.
Takže jak tak projíždím očima obaly, které hrají všemi barvami, zaujala mě v zorném poli typická kombinace zářivě modré a oranžové s povědomými motivy. Ahaaa, Natura Siberica! To je nápad! Jejich rakytníková řada je boží úplně celá, včetně šamponu, kondicionéru i sprchového gelu. Takže rakytníková maska na vlasy? To nemůže nevyjít! I těšila jsem se na první test a ještě ten den jsem zhodnotila, že ačkoli jsem si vlasy myla včera večer, určitě je třeba je dneska osvěžit novou maskou, protože… kdo by čekal, no ne?
Zářivě oranžová Rakytníková maska
Maska je hodně hutná a mně nejvíc připomíná tělové máslo. Nic kydavého a tekutého, jak masky na vlasy bývají. Toto je jako krém. Sice trošku nezvyk, ale na nanášení to nemá nikterak vliv a s maskou se pracuje skvěle. A jako bonus překrásně voní a nadšení budete zvlášť v případě, že se vám líbí i zbytek rakytníkové řady. Všechny kousky voní totožně – některé víc kyselkavě po rakytníku, jiné míň, ale v zásadě je to skoro to samé. Mně to voní velice!



Dojmy z testování
Nechala jsem masku působit o něco déle, než bylo uvedeno v popisku (5-7 minut se mi zdálo fakt malinko), tak jsem to protáhla na 15 minut. A celou dobu jsem se těšila, že zažiju zázrak, protože se všude píše, kterak je maska super na silně poškozené vlasy (halóó, tady jsem!), kterým vrací hydrataci (to jde?) a dělá je jemnější, poslušnější a usnadňuje jejich rozčesávání a snižuje lámavost. No lákadlo jako hrom.
Maska se smývala dobře a rychle, na tom netřeba nic řešit. Co mi přišlo ale horší, tak stav vlasů po smytí. Jako… Já vím, že byly na odpis a „na totálku“. Ale tohle měla být maska. Jakože hurá věc, která je postaví do latě. Namísto toho mi přišlo, že jsou vlasy jakési polétavé, zacuchávající se víc než obvykle a jsou výrazně sušší a matné. To vůbec nebylo to, co bych od masky čekala. A to samé se mi dělo i při 2., 3. a 4. testu. I při zkrácení doby působení. No sakra! To není maska, to je průšvih jako hrom! A maska skončila za trest hluboko v šuplíku.
Ještě lepší maska na míru!
Pak mě ale jednoho krásného dne něco napadlo. Zkusila jsem do skleničky odebrat lžíci masky a k ní přidat lžičku ricinového a lžičku makadamiového oleje. Promíchat, nanést na vlasy umyté šamponem a čekat. Směsku jsem nechala na vlasech asi 20 minut. Výsledek? Neuvěřitelný! Vlasy hladké jak zrcadlo, hedvábné, lesklé a „sypací“. Hrubost byla pryč, perfektně se rozčesávaly a co bylo zajímavé – přestože jsem masku s oleji vymývala jen vodou, nikde ani památky po nějaké zbytkové mastnotě. Veliké překvapení!


Tímto stylem (tedy mícháním s oleji) jsem masku vypotřebovala až do dna. Samotná mi neseděla vůbec, ale při smíchání s olejíčky z rakytníkové masky vzniklo cosi bombastického, co by si nezadalo i s těmi nejdražšími maskami, které jsem kdy na vlasy vyzkoušela.
A co vy a kosmetika, která vám nesedla? Posíláte ji rovnou dál, nebo jste taky někdy přišli na geniální využití s lehkou změnou receptury?
Zajímají vás i ostatní recenze značky Natura Siberica z řady OBLEPIKHA (čili rusky „rakytník řešetlákový“)? Pak se nezapomeňte prokliknout i na články o rakytníkovém krému na ruce a nohy, rakytníkovém sprchovém gelu, nebo šamponu a dvou kondicionérech (jeden klasický, druhý bezoplachový).
Buďte první! Přidejte komentář