Naposledy aktualizováno 22 listopadu, 2024
Nejčastější doporučení, kterého se vám dostane, když chcete mít pleť co nejdéle bez vrásek a pigmentových skvrn? Používání opalovacího krému proti sluníčku. Tedy s ochranným faktorem SPF. Já s tím začala na denní bázi loni. Čistě proto, že jsem konečně objevila krém, který mě na pleti nerozčiloval a neměla jsem pocit, že se pod ním dusím jak ve skleníku. A taky mi nedráždil oči.
Poslední krémová vrstva v ranní rutině? Opalovací krém!
Šlo o Bioderma Photoderm AKN Mat SPF30, který je určen pro mastnou a smíšenou pleť, protože ji dokáže zmatnit, nezatěžuje ji a neucpává póry. Takže se neblýskáte jak psovi tentononc na všechny strany a večer vás nečeká výsev černých teček. Navíc jsem si logicky odvodila, že když je má běžná denní péče hydratační a vyživující zároveň a opalovací krém beru jako takový „kabátek“ navrch, zmatnění mi nijak neublíží, přestože vlastním normální/suchou pleť. A měla jsem pravdu. Chápala jsem opalovací krém jako náhradu make-upu. Horní krycí vrstvu, která nemá za úkol pěstit a hýčkat, ale čistě chránit. A fungovalo to znamenitě!
Opalovací krém Vichy Capital Soleil Anti-Age
Když mi Bioderma docházela, měla jsem nutkání pořídit si znovu ten samý krém, když se už jednou osvědčil. Ale moje zvědavé srdéčko si chvilku pročítalo recenze po online lékárnách a usoudilo, že by otestovalo něco nového. A do oka mi padl krém Vichy Capital Soleil SPF50. S Vichy mám výbornou zkušenost s jejich hydratačním sérem (Minéral 89; používám už 4. balení) a s očním krémem z téže řady.
Popisek zněl víc než slibně, ostatně posuďte sami: „Obohaceno výtažkem z fermentovaného černého čaje, který bojuje proti známkám stárnutí a zlepšuje zářivost pleti. Složení obsahuje také výtažek z ovoce Camu camu s vysokým obsahem vitaminu C, má antioxidační účinek a chrání pleť proti vnějšímu podráždění. Krémová dry-touch formule se rychle vstřebává do pleti a má přirozený zmatňující finiš.“ To prostě chcete!
První setkání s obsahem tubičky bylo překvapující, protože na rozdíl od Biodermy je krém hutnější. AKN Mat je výrazně tekutý (jako řidší tělové mléko), kdežto Vichy je takový klasický krém na obličej. Na první pohled se zdá být vcelku hutný, ale nenechte se mýlit. Ta konzistence je vážně dobrá a poměrně lehká.
Roztíratelnost u obou je špičková, ačkoli i tady jsou rozdíly okamžitě patrné. Biodermu pleť vdechuje v reálném čase a není po ní ani vidu, ani slechu. Vichy potřebuje k úplnému vstřebání o pár vteřin víc. Max o 5 ale :o)
Sametový pocit po natření vás ale čeká u obou krémů. Vichy i Bioderma zasychají do matna a nemusíte se bát, že by se vám obličej lesknul. To se mi hrozně líbí! Jestli něco nesnáším, tak házení prasátek, když se natřu opalovákem. Eeeeh…
Na bělení zapomeňte a o oči se taky nebojte
Veledůležité info – ani jeden z opalovacích krémů na pleti nezanechává bílé stopy, ani ji nezesvětluje a nebělí.
S nadšením prohlašuju, že Vichy nedráždí očka (žádné slzení, ani nepříjemné pocity) a v tomto si můžou s Biodermou podat ruce. Použijte oba krémy i v blízkosti očí a bude to úplně na pohodu.
To samé kombinace s další kosmetikou. Jak jsem zmínila výš, opalovací krém vnímám jako vrchní kabátek, který vrstvím na hydratační sérum a pleťový krém. Popř. přidávám korektor, když je třeba (ale až na opalovací krém). Rozhodně nepotřebuju, aby se mi krém drolil, nebo mapoval, to je jasné.
Krém používám denně automaticky a nedělá mi sebemenší problém si na něj vzpomenout. Zvykla jsem si a beru ho jako součást rutiny.
Co vy a SPF ochrana? Myslíte na ni? Ignorujete? A jestli ji používáte pravidelně, tak v podobě make-upu, nebo opalovacího krému?
Buďte první! Přidejte komentář