Naposledy aktualizováno 28 prosince, 2023
Nová a mně neznámá minimalistická kosmetika Q+A, která vypadá tak nějak čistě a lékárensky, na což poslední dobou dost slyším? Ohlaláá, to vypadá zajímavě! Z e-shopu Elnino jsem si vybrala rovnou celou čtveřici zajímavých kousků – čisticí niacinamidovou vodu, pleťovou vodu se zeleným čajem, hřejivou výživnou masku a kolagenový pleťový krém.
Britská značka Q+A se ve svém názvu inspirovala anglickými slovy „question“ a „answer“, čili „otázka“ a „odpověď“. Má to odkazovat na jednoduchý výběr produktů i jejich použití. Potřebujete mizíkovat akné? Zkuste tohle. Trápí vás vrásky? Vyzkoušejte tamto. Nač mít lahvičku pro každý centimetr čtvereční obličeje? Zjednodušujte si život. I v kosmetice.
Jak na mě [kjů en ej] zapůsobilo? Čtěte dál :o)
Co v článku najdete:
Niacinamide Daily Toner (čisticí voda redukující začervenání a rozšířené póry)
Výrobce zamýšlel, že obsah lahvičky bude zpříjemňovat život hlavně lidem, kteří potřebují zklidnit zarudnutí pleti, minimalizovat viditelnost rozšířených pórů a na míle se vyhnout předčasným vráskám.
Jako proč ne, zní mi to jako něco, po čem skočí většina lidí, protože co si budeme nalhávat – nikdo nechce mít vrásčitý zarudlý obličej s póry velikosti kráterů po meteoritu. Jenže! Už se v popisku zapomnělo napsat (nebo to možná ani nebylo záměrem), že tonikum je bezvadná záležitost i pro lidi jako já, kteří se při větším stresu promění v opupínkovanou hromádku neštěstí.
Jestli mi totiž něco suprově zabírá nejen na rychlou likvidaci už vzniklých, ale i prevenci budoucích pupínků, je to právě niacinamidové tonikum. Měla jsem na obličej sérum s obsahem této složky od Balea a bylo neskutečné, jak to žehlilo obličej. Nepoužívala jsem ho ale každý den, protože jsem chtěla do péče zařadit i tonikum echt hydratační a vitaminové. A mít na pleti hodně vrstev mě iritovalo. Takže střídačka. Jenže to nemělo takový efekt, jako když jsem po něm sahala denně…
Jak teda niacinamid na obličej dostat? No, tímhle jemným tonikem! A vrstvicí problém byl vyřešen. Funguje to na mě stejně, jako zmiňované sérum, ale nemusím z toho mít tik v oku, že na pleť dávám až moc věcí. Skvělá finta, ne?
Tonikum voní jako hodně slabý čaj s citronem. Možná. Nebo vůni nemá žádnou. Anebo si ji tam moc chci přimyslet a vymýšlím si. Ještě jsem se nerozhodla :-) Použití je primitivní – na vatový tamponek nakapete dvoukorunu tonika (velikostně) a očistíte s ním obličej. Toť vše. Doporučuju to s množstvím nepřehánět, protože jinak budete lepit. Proto mějte lehkou dávkovací ruku. Teprve pak následuje použití séra a krému.
Mizíkovač pupínků – i těch budoucích
Dojmy? Za mě jedno velké ANO, tonikum je hodně dobré a stojí za to, abyste jej zařadili do péče. Zvlášť v případě, že vás semo tamo přepadne za zálohy nějaká pupínkatá nedobrota. S ním se mi to prostě neděje. Důkazem budiž to, že jsem tonikum poslední týden zapomněla doma a bác – uprostřed čela mám fujtajbl jak první signální. Ale už to usilovně napravuju a omatlávám se kouzelnou vodičkou.
Jazyková vsuvka: taky jste se museli naučit si to slovo „niacinamid“ hláskovat stejně, jako když se na výsluní dostala kyselina „hyaluronová“, jejíž jménu umělo bez zakoktání vyslovit naprosté minimum lidí?
Green Tea Daily Toner (čisticí pleťová voda se zeleným čajem)
Každodenní osvěžující a zklidňující péče po čisticím kroku? Jop, přesně na to se hodí tonikum se zeleným čajem. Všechny typy pleti má zjemňovat, omlazovat, zklidňovat a hydratovat. Ideální mezikrok po tom, co pleť odlíčíte a těsně před tím, než ji opečujete mastmi, séry a krémy.
Vůně je velmi podobná, jako u tonikového bratříčka s niacinamidem, jen možná víc do citronkova to jde. Asi by se to dalo zařadit i do kategorie „bez parfemace“. Teda skoro.
Já vnímám zelenočajové tonikum jako univerzální vodičku, kterou můžu použít kdykoli a bude fungovat okamžitě tak, jak od ní čekám. Po ránu pleť příjemně probere a připraví na nový den, večer obličej zklidní po čištění a odlíčení.
Rozdíl oproti niacinamidovému (jsem zvědavá, kdy si slovo při psaní přestanu hláskovat) toniku? Zelený čaj spíš hydratuje a osvěžuje a trochu redukuje opuchliny, řekla bych – hlavně po ránu. Niacinamid mi přijde víc vyhlazující a pupínky hojící. Jo. Takhle bych to srovnala.
Vitamin A.C.E. warming gel mask (hřejivá gelová maska pro výživu a relaxaci)
Představte si, že byste med vzhledově zmastičkovatěli a zbavili lepivosti. A dostanete jasnou představu, jak vypadá A.C.E. hřejivá maska. Akorát vůně není medová, ale slabě ovocná a hodně jemná. A ještě to oproti medu hřeje. Na obličeji, ne v bříšku s čajem.
A taky mě nikdy nepřestane fascinovat kouzlo, když masku začnete smývat teplou vodou. Okamžitě se totiž změní na bílou mléčnou vodičku, která se perfektně oplachuje. Nemusíte nic drhnout ani houbičkou, ani dlaněmi. Stačí opláchnout, co na obličeji po 10 minutách působení zůstalo a máte hotovo. To mě na masce z pohledu uživatelské přítulnosti baví nejvíc. Nemusím se ukecávat, že chvilku nepohodlí při působení a smývání nějak přežiju a že jde hlavně o výsledek. Ne-e. Použiju ji kdykoli. A ráda. I když se mi zavírají oči a času, než se mi podlomí kolena těsně před skokem do postele, je pomálu.
A nejen uživatelské, ale i výsledkové dojmy jsou dosti fajnové. Pleť je projasněná, čistá a taková zářivá. Na dotek jemná a vyžehlená, řekla bych. Instantní efekt tu funguje znamenitě, jen co je pravda! Přišlo mi, že když masku zařazuju do péče 2x do týdne (častěji není třeba), je to silně znát a i po ránu vypadám dřív jako člověk a ne jak polorozpadlý zombík při vykopávkách.
Čas od času se v obchodě utrhnu ze řetězu, zakleknu k regálu s pytlíčkovými pleťovými maskami a nakřečkuju jich půl košíku. Baví mě, že můžu mít pokaždé jinou a nenudím se. Chcete vypadat odpočatě? Omlazeně? Vyčistit obličej? Žádný problém, chce to jen otevřít správný sáček. Ale od doby, co mám v šuplíku ÁCÉčku, nějak jsem se naučila používat v 99% hlavně ji a pytlíčky čekají na jindy. Ostatně – výsledek na počkání, použití příjemné a jednoduché… Jo, tohle by určitě šlo!
Q+A Collagen (zpevňující pleťový krém s kolagenem)
Tři věci od krému potřebuju. Aby se bezvadně vstřebával a nenechával mi na pleti jakýkoli film, který by se nedejbože drolil v kombinaci se sérem či make-upem. Z toho by mě škráblo vzteky. Druhá – aby neucpával póry a netvořil mi na pleti neprodyšnou vrstvu, pod kterou bych se v teplejším počasí dusila a celý den vypadala, že mám podle kapek potu na čele náběh na infarkt. A třetí? Moc nemusím agresivní vůně, které nevyprchnou ani po pár hodinách a jsou schopné přebít i parfém.
Collagen krém od Q+A splňuje všechny tři požadavky, tudíž nemám problém s jeho zařazením do pravidelné péče. Vůně je slabá a neznatelná (jako u všech produktů v článku), konzistence příjemně máslová, výborně se roztírající a rychle se vstřebávající. Krém se dá kombinovat s čímkoli, s čím se jej pokusíte skamarádit.
Stejný typ, jako jakýkoli tubičkový krém od Weledy. Víte, že je na něj spoleh, krémuje na jedničku, pleť viditelně pěstí a ošetřuje a ta je na oplátku jemná, působí zdravě a tak nějak… ideálně. To ja si slovo, které bych si s kolagenovým krémem spojila nejvíc.
Nenapadá mě jediný detail, kterým bych krém pohanila, což z něj dělá fajnového kámoše, který mi dvakrát denně zpříjemňuje kosmetické pečování. Doporučuju všemi deseti.
Shrnutí Q+A? Jednoduše. Q: Why? A: Why not!
Máte s kosmetikou Q+A zkušenosti? Podělte se! ;-)
Buďte první! Přidejte komentář