Brazilský keratin je věc, kterou mám ve vlasech bez přestávky přes 10 let. A nehodlám na tom nic měnit ani v budoucnu. Pro moje vlásky je keratin zázrak a pro mou dušičku, která odjakživa toužila po rovných vlasech, je to splněný sen.
Začátkem roku jsem testovala sadu Kativa Brazilian Straightening na rovnání vlasů. Šlo o šikovnou „masku“, která se zafoukala do vlasů, nechala působit a výsledkem byly super rovné vlasy. Stejný princip, jako u Cocochoco keratinu, který běžně používám. Jen Cocochoco se nesměl tři dny po nanesení na vlasy umývat, kdežto Kativa se myje hned.
Kromě (ne)mytí ihned po celé proceduře vidím největší rozdíl ještě v samotné aplikaci. Cocochoco je vcelku v pohodě, Kativa je pro mě nechutná seance, během které se málem opupínkuju, když mám hrabat do vlasů, které jsou na omak silně ekl. Představte si mastné háro, na kterém vytuhly všechny ty nečistoty a oleje. Bleeeee. A tohle máte foukat a pak ještě žehlit. No moje nervy… :-)
Asi vás mate, že jednou mluvím o foukání a podruhé o žehlení, tak to uvedu na pravou míru. V únoru jsem testovala sadu, která se do vlasů jen zafouká bez použití žehličky. Dneska vám popíšu sadu, která má stejný postup, jako Cocochoco brazilský keratin. Čili vlasy s keratinem vyfoukáte a ještě i vyžehlíte. Oproti foukací sadě má tahle vydržet ne jeden měsíc, ale rovnou tři. Vlastně stejně, jako x-krát zmiňovaný Cocochoco.
My se tedy mrkneme na žehlicí Kativu a povíme si, která je lepší. Jestli ta únorová, nebo tahle.
V sadě najdete vše, co k aplikaci potřebujete. Pytlíček čisticího šamponu před aplikací keratinu. Ten je potřeba použít, protože zbavuje vlasy nánosů stylingových produktů a všeho, co by mohlo keratinu ztížit přilnutí k vlasu. Také 150 ml keratinové masky, šampon a kondicionér po použití, rukavice a štětec na barvení (resp. na brazilský keratin).
Co v článku najdete:
- 0.1 Umyjte vlasy šamponem v pytlíčku
- 0.2 Vlasy vyfoukejte fénem do sucha
- 0.3 Naneste keratinovou masku do vlasů
- 0.4 Vyčešte z vlasů přebytky masky
- 0.5 Vyfoukejte vlasy do sucha
- 0.6 Rozdělte vlasy na několik oddílů a vyžehlete je
- 0.7 Počkejte 5 minut, než vlasy zchládnou a umyjte je šamponem a kondicionérem
- 0.8 Vyfoukejte vlasy do sucha
- 1 Která sada Kativa je lepší?
Umyjte vlasy šamponem v pytlíčku
Šampon dobře pění a docela hezky voní. Vlasy nechává dokonale čisté, citelně „vrzací“ (jako když umyjete ruce mýdlem) a dokonale připravené na vše, co bude následovat.
Vlasy vyfoukejte fénem do sucha
Nemusíte foukat přes kartáč, nebo se s tím nějak párat. Vyfoukat, rozčesat, nazdar.
Naneste keratinovou masku do vlasů
V návodu se píše, že maska nesmí přijít na pokožku hlavy a máte ji dávat 0,5 cm od kůže. Mám tady mezi čtenáři někoho, kdo je čehosi podobného schopný? Barvím a keratinuju si vlasy už hooodně dlouho, ale nikdy (a to zdůrazňuju), se mi nepodařilo nanést cokoli půl cenťáku od hlavy. Takže jsem masku nanesla, jak jsem uměla. Faktem je, že mě během 15 minutového působení kousala hlava a já přemýšlela, jestli se na to celé nevyprdnu. Ale vydržela jsem a dostala se k dalšímu kroku.
Vyčešte z vlasů přebytky masky
Óóó, jak já tento bod nenávidím. Vyčesávání mi zabralo snad 10 minut a kdybych to neutnula, vyčesávala bych dodnes. Protože na hustém hřebínku se pořád objevovala hromada masky. Debilní to je, fakt debilní.
Vyfoukejte vlasy do sucha
Extrémně fujtajblový úkol. Vlasy jsou komplet pokryté hmotou, která na vlasech při schnutí dělá povlak jak u čtvrt roku nemytého dredatého hipíka. A navíc foukání trvá dlouho. A když déle (čtěte „víc jak dvě vteřiny“) foukáte na jedno místo, začne to dost pálit.
Rozdělte vlasy na několik oddílů a vyžehlete je
Nastavte žehličku na 200-230°C. Teplotu volte podle toho, jak moc jsou vaše vlasy zničené a co si myslíte, že přežijí bez úhony. Žehlete po tenších pramínkách a po každém přejeďte žehličkou 8-12x. A u prvních dvou přežehlení pramínku nedýchejte, nebo se obrátíte naruby a vykašlete plíce. Je to nechutný dráždivý puch. Doporučuju žehlit třeba v průvanu. Nikdy nepodnikejte tento bod v nevětrané místnosti, jinak si stihnete vyžehlit možná tak ofinu a odpadnete.
Počkejte 5 minut, než vlasy zchládnou a umyjte je šamponem a kondicionérem
Šamponovat můžete jednou, nebo dvakrát. Záleží na vašem uvážení. Kondicionér se nechává působit 5 minut.
Vyfoukejte vlasy do sucha
Když jsem se blížila s žehlením do finiše, nervózní tik v oku pomalu ustával a já už nebyla tak nakrknutá. Trvám ale na tom, že tahle aplikace keratinu je to nejnechutnější, co jsem kdy v touze po rovných vlasech přežila. Je to špinavé, dráždivé a fuj. Výsledek je teda super a vlasy jsou rovné. Přemýšlím ale, jestli mi absolvování čehosi podobného za ten výsledek stojí. A ano, už teď vím, že na to za pár měsíců zapomenu a sadu nejspíš koupím znovu. Protože je běžně dostupná v DMku za necelé 3 stovky, funguje, a vlasy se dají hned umýt. Ale taky vím, že budu zas nasraná :-D
Jo a poznámka – počítejte s tím, že vám Kativa (stejně jako Cocochoco) zesvětlí vlasy tak o 2 odstíny. Doporučuju se teda barvit až PO rovnání. Leda by vám zesvětlení nevadilo.
Která sada Kativa je lepší?
Co do uživatelského komfortu asi ta foukací, která se nežehlí. Když sadu použijete na dvě aplikace, namísto jedné (jak jsem to blbě udělala já), bude to v pohodě. A ani vám neprdnou nervy při vyčesávání přebytečného keratinu. Ohledně výdrže bych ale volila žehlicí brazilský keratin, přestože je postup zdlouhavý a dost mě iritoval. Si vyberte :-)
Máte s rovnacími sadami od Kativa zkušenosti? A kterou byste brali vy?
Buďte první! Přidejte komentář