Že Soaphoria vede dekorativní kosmetiku, o tom jsem se zmínila posledně, když jsem psala o tekutých rtěnkách a luxusní tvářence pro zrzky. A dneska líčící šuplík doplním ještě o transparentní fixační pudr, který mi poslední dobou dělá společnost hlavně v ty dny, kdy nevychytám množství opalovacího krému po ránu a lesknu se jak psovi tentononc. A potřebuju aspoň nos, čelo a bradu drobet zmatnit.
Už jsem to asi někde psala, ale pudr je pro mě osobně jako toastovač. Buď ho používám denně, nebo si na něj měsíc ani nevzpomenu. Momentálně jsem někde na půli cesty, protože zkouším několikero opalovacích krémů na obličej a jednou to chce zapudrovat, jindy si vystačím jen s krémovým nátěrem.
O krémech si povíme v dalším článku, dneska se soustředíme na poznatky o Soaphoria pudru. Jaký je? Jak se s ním pracuje? A stojí za pořízení?
Co v článku najdete:
Zevrubný plán vesnice a popis Doroty Máchalové… eh – balení pudru
Co se balení týče, asi to nemůže být jednodušší. Plastový kelímek se sypkým pudrem, který si ťuknutím do boku kalíšku „nasypete“ do vnitřního sítka, které připomíná cukřenku (nejde ale nijak „zavřít“ třeba otočným víčkem). Osobně tenhle způsob moc nemusím, protože mě irituje, že je kolem toho trochu bordelu, zvlášť když cestujete. Stačí jednou hodit pudr do cestovní kosmetické taštičky a už se s tím v životě nedomluvíte. Do vnitřního sítka se vám vysype půlka balení a stojí to za prd.
Třeba Lavera to vyřešila tak, že vevnitř balení je malá houbičková labutěnka. Jednak jí můžete pudr nabírat, druhak slouží i jako víčko, aby se pudr zbytečně nevysypával. To je podle mě hodně chytrý tah. Anebo udělat něco podobného, co má 100% Pure – taková ta mini síťka, přes kterou nabíráte jen tolik pudru, kolik opravdu potřebujete.
Jinak četla jsem i tip, že je fajn si odsypat pudr do šroubovacího víčka a nabírat jej takhle. Zkoušela jsem, ale irituje mě, že pudr zůstává v záhybech šroubování a nemáte jej odtamtud jak vysypat. Leda vyfouknout. Jsem sama, komu je to proti srsti? Jak to řešíte vy?
Exotická vůně gardénie
Dost mě fascinuje (v pozitivním slova smyslu) vůně pudru. Není to tak dlouho, co jsem tu recenzovala tělový olejíček JouJou, Island Girl. A ten voněl po Monoi, čili olejíčku z gardénie tahitské. A pudr má stejnou vůni. Na léto příjemně stylová kombinace, co? Aspoň pocitově při používání, protože na obličeji není vůně pudru nikterak cítit. Vlastně nevím, kolik byste ho museli použít, aby to bylo znatelné. Ale voní a to je fajn, tečka :-)
Nejlepší barva pudru je transparentní!
Barva pudru připomíná slonovou kost, ale jde o transparentní kousek. To znamená, že jakmile jím poprášíte obličej, změní se na průsvitný a může jej tak používat kdokoli, s jakýmkoli typem pleti. Ať už jste opálení, nebo bledí jako stěna, bude vám sedět. Výhoda transparentních pudrů prostě.
Zajímavé přírodní složení
Dost zajímavé mi přišlo i složení: Bambusa Arundinacea Stem Powder (bambus), Oryza Sativa Starch (rýže setá), Kaolin (bílý jíl), Illite (žlutý jíl), Magnesium Stearate (stearát hořečnatý), Mica (minerální pigment), Gardenia Tahitensis Flower Extract (gardénie tahitská)*, Tocopherol (vitamin E), Sodium Hyaluronate (kyselina hyaluronová)
*certifikovaná organická složka
Docela mě překvapuje, že pudr může obsahovat i kyselinu hyaluronovou. Nevím, jak moc se to projeví v tom mikroskopickém množství, které dávám na pleť, ale budiž. Zajímavá je i přítomnost jílů ve složení. Hádám, že to má za úkol hlavně pohlcovat přebytečnou mastnotu pleti a zdá se mi to jako šikovný nápad. Proč ne.
Srovnání s Lavera a 100% Pure
Třeba pudr od 100% Pure je čiště bambusový a dělá na pleti vyloženě saténový klouzavý povrch a nedá se to s ním přehnat. Nikdy (i kdybyste nanesli sebevětší vrstvu) nebudete připomínat moučného červa. Fyzicky to prostě není možné. Naproti tomu se Soaphoria pudrem to chce lehčí ruku, jinak to s vrstvou snadno přeženete a nezbude vám nic jiného, než se odlíčit a začat znovu. Protože pudrovou vrstvu jednoduše pryč nedostanete. Vyzkoušeno za vás. Takže nezapomeňte velký chundelatý štětec pořádně oklepat, případně do něj jemně fouknout (viděli jste někdy filmy s Marilyn Monroe, ne? :-) a teprve poté jím pohlaďte pleť.
Podle mě má k Soaphorii nejblíž k Lavera sypký pudr, přestože mají trochu jiné složení. Osobně kdybych volila, přikláním se k téhle levnější variantě, protože si myslím, že Soaphoria i Lavera dělají úplně to samé, jen Lavera to dělá o dvě stovky levněji.
Soaphoria transparentní pudr: moje dojmy z testování
Pudr pleť hezky sjednotí, vyhladí a zmatní. Chce to ale vážně lehkou ruku a nenechat se zmást tím, že „teď jsem to nanesla a furt nic“. Chvilinku počkejte, pudr perfektně přilne k pleti, vytvoří na ní sametový povrch a pěkně s ní splyne. Není potřeba hned přidávat další vrstvu.
Co se výdrže týče, hodnotím ji jako skvělou, pudr mi vydrží celý den a nemám nejmenší potřebu jakékoli opravy. Pudr nezalézá do vrásek, neucpává póry, nedělá na pleti žádnou neplechu.
Dost mě taky baví ta „tahitská vůně„, to je ukrutně fajnová záležitost, která vám zpříjemní pudrovací rituál.gar
K balení mám menší výhrady (že se při manipulaci pudr vysypává do vnitřního sítka), které by se daly jednoduše vyřešit třeba mini vloženou labutěnkou. Ta by se vlastně mohla použit i jako šikovné řešení i na cestách, když chcete pudr nanést, ale nechcete s sebou tahat štětec.
Co závěrem? Klidně vám tenhle pudr doporučím, dělá vážně hezkou pleť a určitě jde o šikovného pomocníka, kterému doma snadno najdete uplatnění. Jak jsem psala, já po pudru nejčastěji sahám, když se na můj vkus až moc lesknu po některém opalovacím krému.
Co vy a pudry? Který máte raději – sypký, nebo lisovaný? :-)
Buďte první! Přidejte komentář