Jestli něco umí Herbatint vážně skvěle, je to vlasová péče po barvení vlasů. Jestli jste od nich někdy zkoušeli jakoukoli barvu na vlasy a následně použili přiložený pytlíček s šamponem a kondicionérem (čili Royal Creme), pak víte o čem mluvím. Kolikrát jsem měla pocit, že stačilo použít Royal kondicionér a efekt byl stejný, jako kdybych se vracela od kadeřnice. V tak super stavu vlasy vždycky byly. Nejen bez šedin díky barvě, ale i krásně lesklé a saténově heboučké. Jako kdyby ta krémová věc dokázala vrátit čas, nebo co.
No a jelikož v Herbatint zřejmě získali dojem, že Royal je sice super, ale pořád je to málo, rozhodli se přijít ještě s jednou pěsticí vlasovou peckou, kterou je Regenerační vlasová maska Rebuild Mask. A že je to cosi hodně, hodně, ale jakože HOOODNĚ fajnového, o tom vůbec nepochybujte! Navíc to hezky voní, je to multifunkční, vlasy to zbožňujou a… Oki, oki. Vezmeme to postupně.
Co v článku najdete:
Co o masce říká výrobce
Doporučuje ji zařadit do vaší pravidelné vlasové rutiny, pokud jsou vaše vlasy poškozené, namáhané a délky vlasů tenké a snadno se lámající. Díky výživnému složení dokáže maska vlasy regenerovat, chránit je před dehydratací, vracet jim přirozenou hebkost a celkově je restrukturalizovat díky obsahu aminokyselin ve složení.
Balení, konzistence, vůně
Nová řada vlasové péče Herbatint je sjednocená co se obalů týče. Všechny šampony i kondicionéry vypadají stejně – lahvička se cvakacím víčkem a tuby co stojí na víčku. A maska se od kondicionérů nikterak neliší. Vlastně jen vzhledem etikety a pro jedince s menším citem pro barvy i nápisem přes půl obalu, abyste omylem nesáhli po něčem jiném.
Konzistence je příjemně krémová a hutná. Pořád je to ale ten stav, který se výborně dostává z obalu ven, aniž byste po tubě museli rozčileně skákat, nebo ji setřepávat jak smyslů zbavení. Tohle je dokonalý našlehaný krém, který je obláčkový a přitom máslově krémový zároveň. Vlastně byste si jej mohli klidně splést s tělovým máslem, tak podobné to je.
Vůně je plná, krémová a až omamně květinově sladká, řekla bych. Je to ale velice příjemná kombinace, která mě baví a líbí se mi. Resp. cítím v tom jednu ingredienci, která je pro můj nosík až skoro návyková, ale nedokážu ji přesně identifikovat. Něco jako kombinace neroli a vanilky, zdá se mi. Moc pěkňučké!
Jak se maska používá
Tady zajásají ti z vás, kteří milují multifunkční produkty, poněvadž maska přesně takovým kouskem je a můžete ji využít několika způsoby.
Vlasová maska – naneste masku na vlasy umyté šamponem a lehce vysušené ručníkem. Ať vás ani nenapadne vlasy v ručníku divoce drbat! Po opláchnutí šamponu je do ručníku jen zabalte a počkejte 1-2 minutky, než z nich ručník vysaje přebytečnou vodu. Pak do vlasů můžete nanést masku. Nejdříve s pomocí prstů, potom můžete použít i hřeben s širokými zuby, abyste masku ve vlasech rozprostřeli rovnoměrně. Nechte působit 5 minut a opláchněte. Poté použijete kondicionér.
Hloubková kúra – po umytí vlasů šamponem doporučuju vlasy vysušit o trochu více, aby vám z nich necrčela voda. Masku naneste do vlasů (můžete je i jemně rozčesat hřebenem s širokými zuby), nasaďte na hlavu igelitovou čapku (klidně tu, která bývá v krabičce s barvou na vlasy a co ji nikdo nepoužívá) a nechte to všechno působit 15 minut. Klidně čapku ještě obalte i ručníkem, ať je to všechno pěkně v teple a maska může působit. Po čtvrt hodince opláchněte vlasy vodou a použijte kondicionér.
Jako noční maska – opakujte stejný postup, jako u hloubkové kúry, akorát s tím rozdílem, že igelitovou čapku necháte na hlavě po celou noc. Osobně jsem tento způsob netestovala, protože bych takto neusnula, ale pokud vám to nedělá problém, hurá do toho – a pak mi prosím napište do komentářů, jestli to mělo na vlásky výraznější efekt, než třeba hloubková kúra.
Podrobné vysvětlené složení
99% složení je přírodního původu, přičemž 13% z toho pochází z ekologického zemědělství. Maska je veganského složení a vlastní jak certifikát EcoCert, tak Cosmos Organic.
Aktivní látky: Hydrolát z meduňky zklidňuje vlasovou pokožku a vlasy, přispívá k jejich regeneraci a ochraně před poškozením. Jojobový olej je bohatý na vitaminy a minerály, které pomáhají hydratovat, vyživovat a regenerovat poškozené vlasy. Podporuje také obnovu ochranné bariéry vlasů. Máslo z ořechů shorea je bohaté na mastné kyseliny a pomáhá vyživovat suché a poškozené vlasy. Zanechává je hladké a pružné, zatímco podporuje jejich opravu a regeneraci. Extrakt ze semen lupiny je bohatý na proteiny, které pomáhají posilovat vlasovou strukturu, zlepšují jejich pružnost a zabraňují lámavosti. Arginine HCl – Arginin podporuje krevní oběh ve vlasové pokožce, což může stimulovat růst vlasů a posiluje vlasová vlákna.
Aminokyseliny ze sóji napomáhají regeneraci vlasů, posilují je a zlepšují jejich schopnost zadržovat vlhkost. Aminokyseliny z pšenice pomáhají obnovovat vlasové vlákno a podporují jeho hydrataci a pružnost. Serine, Threonine – Tyto aminokyseliny hrají důležitou roli při regeneraci vlasů a udržují jejich hydrataci, což zlepšuje pružnost a sílu vlasů. Slunečnicový olej obsahuje antioxidanty a mastné kyseliny, které pomáhají chránit vlasy před poškozením a ztrátou vlhkosti. Dodává vlasům lesk a zlepšuje jejich strukturu. Extrakt z mořských řas je bohatý na vitaminy, minerály a antioxidanty, které pomáhají chránit vlasy před environmentálním stresem a podporují jejich regeneraci. Vitamin E – Silný antioxidant, který chrání vlasy před volnými radikály a podporuje jejich zdraví a růst. Pomáhá obnovit poškozené vlasy a zvyšuje jejich hydrataci.
Kondicionační látky: Cetearyl alcohol – Mastný alkohol, který zvláčňuje vlasy, zlepšuje jejich texturu a pomáhá vytvářet ochrannou vrstvu, která uzavírá vlhkost a zabraňuje vysychání. Distearoylethyl dimonium chloride – Kondicionační látka, která usnadňuje rozčesávání, snižuje lámavost vlasů a vyhlazuje povrch vlasů, což je důležité pro jejich opravu. Myristyl myristate – Změkčovadlo, které dodává vlasům hebkost a lesk. Zároveň pomáhá uzavřít vlhkost ve vlasech a zlepšuje jejich strukturu. Betaine – Přírodní zvlhčovadlo, které pomáhá vlasy vyživovat, posilovat a zlepšuje jejich schopnost zadržovat vlhkost, čímž přispívá k jejich regeneraci.
Moje dojmy z testování
Máte-li vlasy v žalostném stavu a už nevíte, čím byste je rozmazlili, můžu masku klidně doporučit. Hlavně pokud se vám zdají vlásky třeba po vysušení fénem takové matné, mdlé a bez života a poletují na všechny strany. Přijde mi, že maska dá vlasům hezky napapat, vyživí je a vrátí jim lesk, ale přitom je nezatíží. Hodně mi svými účinky připomíná v úvodu zmiňovaný Royal Creme kondicionér.
Když už nechávám ve vlasech něco působit několik hodin, je to henna. U vlasových masek působení prodlužuju nejvíc na hodinku, když moc. A to ještě musím mít rozečtenou knížku, nebo rozdívaný seriál. Nejčastěji ale vlasové masky používám na cca 10-15 minut a u Rebuild Mask od Herbatint to není jiné. Zdá se mi, že je to ideální interval, aby maska měla dost času ukázat, co v ní je a vlasy si z ní vzaly co nejvíc, ale já tím zároveň nezabila půl odpoledne.
V čem se liší kondicionéry Herbatint a maska od téže značky? Kondicionéry podle mě vlasy více pocitově uhlazují a slouží spíš jako kosmetické vylepšení na pohled. U masky bych řekla, že vlasy jsou celkově uzdravenější a pevnější. Zároveň ale také s podobným efektem, jako u kondicionéru. Ač zase ne tak výrazně vyhlazující. Ostatně, maska je maska – nemá nahrazovat kondicinér. Ten se používá až jako třetí krok vlasové péče a má za úkol vlasové vlákno po čištění a péči zase uzavřít.
Závěrem
Příjemná, funkční, krásně vonící, snadno se používající… Jmenujte nějaký benefit a nejspíš vymyslím, jak jej napasovat přímo na tuhle zelenou tubu s červenou etiketou. Regenerační maska je velice povedenou záležitostí a myslím si, že jde co do vlasové péče o jednu z nej věcí, které v Herbatint uvedli na trh. Jako vážně.
Buďte první! Přidejte komentář