Dnešní recenzí bych si na blogu zkompletovala řadu 3 minutových pleťových masek od Urtekram, která čítá celkem 4 druhy – vyživující, čisticí, projasňující a hydratační. Poslední jmenovaná, maska Urtekram s agáve pro okamžitou hydrataci, dostala modrý kabátek ve stejném stylu, jako předchozí tři. A používá se stejně jednoduše a rychle, takže výmluvy typu „eeeh, nemám čas na masku!“ si schovejte pro někoho jiného. Na tři minutky maskování si najde čas úplně každý! I kdyby to mělo být v průběhu večerního čištění zubů, které vám stopro zabere déle, než deklarované 3 minutky. A jestli ne, tak si prostě zuby nečistíte dost důkladně, heh…
Co v článku najdete:
- 1 Komu bude maska ku prospěchu?
- 2 5 důvodů, proč masku zařadit do pravidelného režimu
- 3 Jak z masky vydolovat maximum?
- 3.1 Jak často používat pleťovou masku?
- 3.2 Kdy je nejlepší ji používat – ráno, večer, nebo během dne?
- 3.3 Před použitím masky přestříkejte obličej květovou vodou
- 3.4 A co po maskování? Jaká péče je nejlepší?
- 3.5 Obejdu se jen s maskou, nebo musím vlastnit celý arzenál doplňků?
- 3.6 Ztrácím se v tom – takže jaký je přesný postup maskování?
- 4 Co jsem o masce ještě zjistila
- 5 Složení, které dá pleti napít
- 6 Moje celkové hodnocení
Komu bude maska ku prospěchu?
Majitelům a majitelkám normální, suché až vyprahlé pleti, která má takovou žízeň, že už nemůže ani doplivnout na zem. Taková pokožka vám bude vděčná za rozmazlování několikrát do týdne, kdy ji bohatě zavlažíte směsicí promyšlených hydratačních ingrediencí. A investovaný čas vám vrátí okamžitým zkrášlením v podobě vypnuté a hladké pleti, která bude působit, jako kdybyste právě vyšli z parní sauny.
5 důvodů, proč masku zařadit do pravidelného režimu
Pořádná dávka hydratace pro vaši pleť: Aloe vera, glycerin, kyselina hyaluronová, agáve a xylitol – to je dream team, který vaší pleti dodá pořádnou porci vláhy. Maska je skvělá hlavně pro suchou pleť, která potřebuje pořádně nasáknout, aby zůstala svěží a jemná.
Pružnější a pevnější pleť: Agáve a kyselina hyaluronová nezajistí jen hydrataci, ale taky podpoří pružnost pleti. Díky tomu zůstává vaše pokožka pevná a mladistvá.
Útěcha pro podrážděnou pleť: Máte pleť, která si občas „postěžuje“? Aloe vera a agáve jsou jako vděční pomocníci, kteří ji zklidní a zregenerují. Vaše pleť bude okamžitě v pohodě, připravená zářit!
Bojuje proti stárnutí, ale nenápadně: Hexapeptide-11 a další složky se starají o to, aby vaše pleť zůstala pevná a mladistvá. Fungují jako tajní agenti proti stárnutí, aniž byste o tom museli vědět – jen si všimnete, že pleť vypadá lépe!
Zdravá pleť, která si sama sebe udržuje v rovnováze: Xylitol a další složky pomáhají udržovat zdravou mikroflóru pleti, takže vaše pokožka bude v rovnováze a zdravá. Žádné zbytečné problémy, jen čistý, svěží vzhled.
Jak z masky vydolovat maximum?
Primárně se řiďte tím, jak vaše pleť na masku reaguje. Jestli vám vyhovuje použití 1x do týdne, nebo častěji. Anebo chcete-li masku používat doporučené tři minuty, či mnohem déle. Popř. její použití doplníte dalšími vychytávkami. Já k tomu můžu doporučit následující tipy, které jsem objevila během testování:
Jak často používat pleťovou masku?
Vzhledem k tomu, že maska obsahuje intenzivně hydratační složky jako aloe vera, glycerin a kyselinu hyaluronovou, je ideální ji používat 1–2krát týdně. Pokud máte pleť extrémně suchou, může být fajn ji zařadit i častěji, ale není potřeba ji používat každý den, aby pleť nebyla přetížená. Já si masku naordinuju klidně 3x do týdne, když cítím, že to potřebuju.
Kdy je nejlepší ji používat – ráno, večer, nebo během dne?
Obvykle je lepší ji používat večer, kdy má pleť více času na regeneraci a vstřebání všech živin. Maska pleť večer jemně zklidní a připraví ji na noční péči. Pokud byste ji ale chtěli použít ráno, může to být zase skvělé pro svěží a hydratovaný vzhled pleti, než začnete nanášet makeup. Třeba já když vypadám ráno extrémně pomačkaně a použitě (není každý den posvícení), tak masku použiju po probuzení a doplním ji záplavou květové vody a hydratačního séra. Ale třeba v létě si umím představit naopak použití večer, jakožto extra hydrataci a zklidnění po horkém slunečném dni.
Před použitím masky přestříkejte obličej květovou vodou
Květová voda (jakákoli – já mám nejaději růžovou, neroli, nebo slaměnkovou) pomůže zlepšit vstřebávání hydratačních složek masky a podpoří její účinky. Maska obsahuje kyselinu hyaluronovou, která funguje jako magnet na vodu. Takže když na navlhčenou pleť nanesete pleťovou masku, kyselina hyaluronová se na tuto vlhkost naváže a zachytí ji v pleti, což znamená, že zůstane v pleti déle a pleť bude hydratovaná po delší dobu. Tento postup je obzvlášť užitečný pro pleť, která je dehydratovaná a potřebuje intenzivní péči. Kyselina hyaluronová se postará o to, že voda nezmizí hned z povrchu pleti, ale zůstane uvnitř, čímž zůstane pleť mnohem déle vláčná a svěží.
A co po maskování? Jaká péče je nejlepší?
Můj osobní tip je opět použít květovou vodu ve spreji a k tomu přidat sérum s kyselinou hyaluronovou (vyzkoušejte třeba to od Nobilis Tilia – zrovna ho testuju a je boží!) a to ideálně ještě na vlhkou pleť. Ještě více to podpoří schopnost hyaluronky zadržet vodu.
Obejdu se jen s maskou, nebo musím vlastnit celý arzenál doplňků?
Z výše uvedeného se zdá, že potřebujete nutně celou bandu kosmetických serepetiček, abyste mohli masku použít. Ale úplně bez problémů se obejdete i bez nich, nebojte. Vystačíte si čistě jen s maskou. To ostatní jsou moje zjištění a vylepšení, bez kterých se dá také v pohodě žít. Maska působí skvěle i tak a pleť vám instantně hydratuje, zkrásní a viditelně projasní, to bez debat. Ale s květovou vodou je to prostě o level lepší.
Ztrácím se v tom – takže jaký je přesný postup maskování?
Nic složitého. Nejdříve pleť odlíčíte od šminek (třeba micelární voda) a vyčistíte (ideálně dvoufázové čištění – nejdříve olejový čistič, poté gel nebo pěna). Klidně použijte i peeling, jestli jste ho dlouho neabsolvovali, ale tento krok je volitelný a stačí 1x za týden. Pak pleť přestříkáte květovou vodou. Nic neutíráte. Rovnou nanášíte pleťovou masku v tenké vrstvě. Necháte působit minimálně 3 minuty. Můžete ale klidně déle. Masku smyjete vlažnou vodou (buď rukama, nebo pomocí houbičky). Obličej opět přestříkáte květovou vodou. A než zaschne, nanesete na pleť hyaluronové sérum. A teprve po pár minutách, až se to všechno vstřebá, tak pokračujete pleťovým krémem. Tedy: odlíčit, vyčistit, stříknout vodu, maska, umýt masku, stříknout vodu, sérum, krém, nazdar :-)
Co jsem o masce ještě zjistila
Něco senzorických vlastností se před nákupem hodí vědět, poněvadž nikdo nechce kupovat zajíce v pytli a je potřeba vědět, jestli produkt nesmrdí jak bolavá noha, že jo. V případě hydratační masky vás v tomto směru více než uklidním – mně maska nejvíc voní jako Hubba Bubba žvýkačku s příchutí zeleného jablka, jestli si na ni ještě někdo pamatujete. Patřila mezi moje zamilované, takže mě kosmetika zrovna s takovou vůní mile potěšila!
Vzhledově jde o průhledný krémový gel, který se velmi dobře nanáší, aniž by sjížděl z ruky, nebo z obličeje. Díky tomu stačí masku nanášet v tenké vrstvě, takže vám vydrží překvapivě dlouho.
Jediné, na co upozorňuju (a myslím, že jsem to zmiňovala i u růžové rozjasňující masky), tak že kvůli obsahu alkoholu (je ve složení na druhém místě) buďte opatrní v nanášení masky do blízkosti očí. Zkusit to samozřejmě můžete, ale doporučuju nechat očka prvních pár vteřin zavřená, než alkoholový odér vyprchne, aby vám nedráždil oči. Fakt to trvá jen chvilku, než maska „vyčichne“ a pak už s ní není problém.
Složení, které dá pleti napít
Hlavní hydratační složky, na kterých je maska postavena, jsou:
Aloe vera je známá pro své zklidňující a hydratační vlastnosti. Obsahuje vodu a polysacharidy, které pomáhají pleti udržet vlhkost, čímž ji zpevňují a zjemňují. Tato složka je ideální pro péči o suchou pleť, protože zajišťuje dlouhotrvající hydrataci. Glycerin je v kosmetických produktech oblíbený díky své schopnosti přitahovat vlhkost z okolí do pleti. Glycerin je účinný při udržování pleti jemné a vlhké. Kromě toho zlepšuje vzhled pleti tím, že vytváří ochranný film, který zabraňuje ztrátě vody, což je klíčové pro její dlouhodobou hydrataci.
Kyselina hyaluronová je má jedinečnou schopnost vázat až 1000x svou hmotnost ve vodě. Tato složka pomáhá udržet pleť dobře hydratovanou a jemnou. Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v naší pleti, takže její aplikace je pro pleť přirozená. Poskytuje hlubokou hydrataci bez pocitu mastnoty. Xylitol pomáhá pokožce přitahovat a zadržovat vlhkost. Tento prebiotický humektant zajišťuje, že pleť zůstane hydratovaná po dlouhou dobu, aniž by se vysušovala. Xylitol také podporuje zdravou mikroflóru pokožky, což přispívá k jejímu celkovému zdraví.
Agávový extrakt je bohatý na přírodní polysacharidy, které pomáhají pokožce udržet vlhkost. Tyto polysacharidy vytvářejí na pleti jemný ochranný film, který zamezuje její dehydrataci. Kromě toho agáve obsahuje také aminokyseliny, které podporují zdraví pokožky a zajišťují její pružnost. Díky těmto vlastnostem je extrakt z agáve skvělým přírodním hydratačním prostředkem, který zanechává pleť jemnou a vláčnou.
Moje celkové hodnocení
Tyhle rychlovkové masky mě hodně baví a celá řada od Urtekram je v tomto směru velmi povedená. Masky jsou voňavé, šikovné, účelné a praktické. A to hlavní – výsledky jsou okamžitě viditelné, takže jde o takové instantní zkrášlující pomocníky. A když si třeba použití modré masky s agáve vytuníte ještě o podklad z květové vody a závěrečnou závlahu v podobě hyaluronového séra, tak to vůbec nemá chybu!
Buďte první! Přidejte komentář