Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Bylinné kapky Dr. Popov jako šikovný přírodní doplněk stravy – Čištění, Lymfa a Hubnutí (3 recenze)

Bylinné kapky Dr. Popov jako šikovný přírodní doplněk stravy - Čištění, Lymfa a Hubnutí
Bylinné kapky Dr. Popov jako šikovný přírodní doplněk stravy – Čištění, Lymfa a Hubnutí

Bylinkové tinktury od české značky Dr. Popov mám děsně v oblibě! Už jsem si stihla zamilovat třeba Kozlík lékařský, což je záležitost přímo geniální! Zvlášť pokud se vám večerní počítání oveček často zvrhne a vy v pět ráno pořád čučíte do stropu a ne a ne zabrat, ač jste těch ovcí napočítali tolik, že by je bačové v Tatrách museli začat odstřelovat kvůli přemnožení. Na zklidnění a při vysoké míře stresu se dá zase sáhnout po Rhodiole nebo Mučence.

Bylinné kapky Dr. Popov – osvědčená přírodní a šetrná léčba různých neduhů

Dnes vám ukážu další tři adepty z bylinkové zahrádky. Oproti výše zmiňovaným ale nepůjde o jednodruhové záležitosti, ale o mixy několika rostlinek, které se v účincích vzájemně podporují a doplňují. Mám tu bylinné kapky s názvy Čištění, Lymfa Detox a Hubnutí. Lákavá jména, co? :-)

Všechny se užívají stejně – tedy 3x denně 20 kapek (nutně se mi vybavila básnička o polámaném mravenečkovi a třikrát denně prášku cukru :-D Buď můžete kapky dávkovat na lžičku, pokud vám nebude vadit jejich chuť (základ je ze 40% lihu), nebo si je nakapete do vody, případně čaje, kde alkohol vyprchne. Balení je v podobě 50 ml lahvičky z tmavého skla, která je opatřena kapátkem podobně, jako sirup proti kašli.

Já osobně jsem si na podobné doplňky stravy tak navykla, že mi přijde spíš divné, když si zrovna na něčem nefrčím :-D

A konkrétní složení?

Bylinné kapky Čištění

  • Pampeliška list – k odvádění škodlivin z těla, podporuje činnost ledvin a čistí játra
  • Kopřiva nať – očišťuje tělo od jedovatých látek, působí proti zadržování vody v těle
  • Vřes nať – zlepšuje sníženou imunitu, má močopudné účinky
  • Čekanka nať – zlepšuje trávení, stimuluje funkci jater, používá se i při chronické zácpě
  • Sporýš nať – pomáhá rozpouštět hleny, používá se při pocitech neklidu, nespavosti, nervozity a úzkosti
  • Truskavec nať – proti zadržování vody v těle, pro detoxikaci jater, napomáhá při zánětech horních cest dýchacích
  • Červená řepa kořen – vysoce zásaditá, pomáhá bojovat s mykózami, k posílení organizmu
  • Aloe vera extrakt – zmírňuje kyselost, pomáhá čistit cévy, zlepšuje zažívání a podporuje funkci střev

Bylinné kapky Lymfa Detox

  • Kopřiva nať – očišťuje tělo od jedovatých látek, působí proti zadržování vody v těle
  • Sporýš nať – pomáhá rozpouštět hleny, používá se při pocitech neklidu, nespavosti, nervozity a úzkosti
  • Pýr oddenek – zbavuje tělo přebytečně zadržované vody, čistí krev
  • Skořice kůra – pomáhá odbourávat krevní cukr a posiluje funkci inzulinu
  • Pampeliška nať – k odvádění škodlivin z těla, podporuje činnost ledvin a čistí játra
  • Bříza list – má močopudný účinek, který se využívá proti nadměrnému zadržování vody v těle
  • Měsíček květ – pomáhá odvádět z těla jedovaté látky, čistí játra a žlučník

Bylinné kapky Hubnutí

  • Pýr oddenek – zbavuje tělo přebytečně zadržované vody, čistí krev
  • Maté zelené list – snižuje chuť k jídlu, podporuje trávení, má povzbudivé účinky podobné kávě
  • Pampeliška list – k odvádění škodlivin z těla; podporuje činnost ledvin a čistí játra
  • Zelený čaj list – má povzbuzující a antioxidační účinky, zlepšuje trávení, pročišťuje
  • Svízel nať – proti nadměrnému zadržování vody v těle, snižuje chuť k jídlu
  • Tužebník nať – pomáhá klidnit žaludeční šťávy, je vhodný při překyselení žaludku a pálení žáhy
  • Garcinia cambogia extrakt – příznivě ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů v těle, podporuje spalování tuků
  • Tymián nať – mírní křeče, pomáhá při nadýmání
  • Kukuřice čnělky – pomáhá vylučovat přebytečně zadržovanou vodu z těla
  • Chilli – zrychluje metabolismus, snižuje chuť na sladké a tučné potraviny, reguluje hladinu cukru v krvi (mimochodem – to chilli je v chuti setsakramentsky poznat! :-D

Bylinné řešení problému vyžaduje jemnost a trpělivost

Ještě na vysvětlenou – tyhle bylinkové kapky berte jako doplněk stravy, který vám může pomoci v případě, že se rozhodnete hubnout, nebo trochu očistit tělo (dnes je v módě říkat „detoxikovat“). Určitě nefungují tak, že si nakoupíte deset lahviček Hubnutí, které do sebe nakopete a ráno z vás spadnou kalhoty. Bylinky fungují podpůrně jako čajové kúry, ne jako zázraky na počkání. Nepouštějte se do vzájemného kombinování, pokud v bylinkářství nejste odmalička kovaní a nedokážete posoudit důsledky. Tohle nechte na profících.

Raději si zvolte nejpalčivější problém, který vás momentálně trápí a od něj se odpíchněte. Já takhle od února řeším váhu, která se mi za poslední půlrok záhadně vyšplhala o 6 kg výš, než by mi bylo milé. Polovina už je naštěstí pryč a v pohodě obleču kalhoty, které se na mě od léta jen smutně dívaly ze skříně. Se zbytkem kil se hodlám vypořádat do měsíce maximálně :-)

Zázračný kontryhel pro všechny ženské problémy

Bokem tématu kapek – nedávno jsem začala ještě slopkat kontryhelový čaj (cca 14 dní?), protože jsem si našla, že jde o zázračnou záležitost pro ženy. Dokonce se o kontryhelu traduje, že kdyby z něj čaj pily všechny ženy pravidelně, ubylo by poloviny ženských operací, komplikací a problémů.

Mně neuvěřitelně zabral na bolest prsou, kdy jsem po měsíci myslela, že už snad odpadnu a budu chodit nahá, poněvadž mě bolel i kontakt s látkou noční košilky a bolestí jsem řvala i ve sprše při dopadu vody na kůži. Hrozné! A teď? Ohodnotila bych to tak na 10% výchozího stavu bolesti. Jasně, je to jedno s druhým a snížení váhy v tom hraje určitě taky zásadní roli. Ale proč tomu ještě nepomoct, že jo.

Mimochodem – co říkáte na tvrzení, že na každou nemoc na světě vymyslela příroda zároveň i lék?

Komentáře: 27

  1. Betty G. Betty G. 21 března, 2016

    Já se snažím lékům vyhýbat (teda pokud to jde), takže u nás v lékárničce snad nenajdete ani růžového pomocníčka. Říkám si, že s takovými běžnými nachlazeními si tělo poradí samo, když mu dám dostatek spánku a bilinkového čaje. Navíc mi od dětství nedělá polykání léků dobře. Já si celkem nadávno všimla reklamy na „rodinné“ balení Ibalginu (100 tablet). To by nám vydrželo na několik let. Věřím ale, že jsou domácnosti, kde takových balení kupují několik do roka. A to mi přijde smutné. Jasně, jak píšeš, nemůžu (a ani nechci) nikoho soudit. Ale minimálně mi to přijde jako ne moc pěkný obrázek doby.

    • Bebe Bebe Autor | 21 března, 2016

      Jo, to „rodinné“ balení mi onehdá způsobilo šok. 100 tablet?! To je spíš balení pro malou nemocnici, ne? :-) bohužel i já znám lidi, kterým to plato růžových kamarádů vydrží jen pár dní. Doslova…
      Bebe

  2. Marcela Lišková Marcela Lišková 21 března, 2016

    Na bylinky nedám dopustit,ale je fakt,že občas sáhnu i po chemii,ale jen málo.Já používám tinktury od paní Podhorné z Naděje.Můžu je doporučit,hodně mi pomohly.

    • Bebe Bebe Autor | 21 března, 2016

      Tyhle tinktury vůbec neznám, Marci! Ale co jsem tak uhlédla na internetu, tak je to asi něco právě na způsob Dr. Popova. Klobouk dolů a respekt před těmihle lidmi, kteří jsou mezi bylinkami jako doma :-)
      Bebe

  3. mag mag 21 března, 2016

    – olala ! ja nedavno resila otekle nohy, patrne kvuli zadrzovani vody v tele a pomohl prave caj od popova plus kostivalovo-kastanovy gel ..
    zkusim zaradit i kapky, merci za tip !

    • Bebe Bebe Autor | 21 března, 2016

      Rádo se stalo, Mag! Snad se tip bude hodit ;-)
      Bebe

  4. Patrik Patrik 21 března, 2016

    „Zvlášť pokud se vám večerní počítání oveček často zvrhne a vy v pět ráno pořád čučíte do stropu a ne a ne zabrat, ač jste těch ovcí napočítali tolik, že by je bačové v Tatrách museli začat odstřelovat kvůli přemnožení…“

    Toto ma pobavilo a zlepšilo mi pondelok, vďaka za to! :)

    So situáciou okolo liekov si to úplne vystihla. Pracujem v oblasti reklamy a okolo týchto vecí sa občas šmyknem, takže by som mohol hovoriť…

    Mám pocit, že v detstve a mládí ma moja doktorka tak „prekŕmila“ liekmi, že som sa voči nim stal pomaly odolným a teraz sa snažím riešiť problémy (vždy keď je to možné) mimo lekárne.
    Odkedy som zmenil prácu a začal tráviť 9 hodín denne za počítačom, ma pobolieval chrbát. Začal som cvičiť jógu, popíjať viac bylinkových čajov a chodiť pešo, no a problém pomaly mizne :) Alebo naposledy, keď som mal nejaké kožné problémy, namiesto predraženej masti plnej chémie som siahol po prírodnej masti (zhodou od Dr. Popova), z ktorej som mal lepší pocit a stála ma len zlomok ceny tej z lekárne. Zázraky sa síce nediali zo dňa na deň, ale po krátkom čase sa problémy zmiernili a neskôr úplne ustúpili. Takže ak je to možné, siaham po prírode a jej sile :)
    Na kvapky som už raz pozeral, teraz si mi ich pripomenula a díky za to! :)

    • Bebe Bebe Autor | 21 března, 2016

      Cha, tak to mám radost, že jsem mohla takhle při pondělku posloužit, Patriku! :-D

      S tou jógou jsi se mi přesně trefil do noty. Taktéž u počítače trávím mládí (dá se tomu ještě tak říkat?) a kdybych necvičila, tak se za chvilku ani z postele nezvednu, jak by mě bolely záda. Dost mi pomáhá i to, že mám namísto kancelářské židle ten velký nafukovací balón. Bomba věc :-)

      A máš recht – tady zdaleka neplatí „nemožné ihned a zázraky do tří dnů“. Všechno chce svůj čas :-)

      Bebe

  5. Primadonna Girl Primadonna Girl 21 března, 2016

    Neředěný hřebíčkový olej, říkáš? Víš, co by mi ale hrozně bodlo a snesla bych ti modré z nebe? Článek věnovaný právě těmhle alternativám. Vím, že holčičí dny = řebříčkový čaj, nevolnost = máta, chřipka = zázvor, teplota = lípa a heřmánek, zánět zubů = šalvěj, ale když jde do tuhého a bolí mě zuby, nebo už jsou ty holčičárny nesnesitelné, slupnu si brufen a sama sobě slibuju očistu ostropestřcem. Nespavost je mé druhé jméno (haha) a o kozlíku jsem vůbec nevěděla! (je teda pravda, že co jsem dokončila studia, usínám o mnoho lépe i po dvou kafích, takže vím, že je to hodně i stres) Ale článek se seznamem všech alternativ bych hrozně potřebovala! Prosím prosím? Dneska toho potřebuju tolik říct! Zrovna polámal se mraveneček jsem dneska hledala v Luxoru mezi leporely a nikde nic. A kontryhel doma taky máme, když Bebe říká, že je skvělá, budu se muset dát do jejího pití. Z představených produktů bych si osobně vybrala ten hubnoucí na ta moje nová „jarní kilča“, ale moc dobře vím, že dokud neomezím koláčky od babičky, ani ty nejlepší bylinkové kúry nepomohou. Jo a nejlepší zdroj, kam chodím pro radu, je knížka Maria Treben – Zdraví z boží lékárny (asi tak na to, že na každou bolest vymyslela příroda lék). Akorát kdo má pořád trhat o úplňku jmelí, že… :D

    • Bebe Bebe Autor | 21 března, 2016

      Okej, píšu si – posbírat všechny babské rady, které mi kdy pomohly a sepsat o tom speciální článek :-)

      Ten hřebíčkový olej je opravdu fantastická věc! Stačí ho nakapat na bolavé místo (nebo klidně na vatový tamponek a přiložit) a za chvilku o žádné bolesti nemůže být ani řeč! Hřebíčkový olej to normálně umrtví jak injekce u zubaře.

      O nespavosti bych mohla napsat sbírku sonetů o dvaceti dílech a stejně by to nebylo pořád celé… :-D Svého času jsem dokonce přežívala na chemka práškách (proto jsem psala, že když je nejhůř, tak určitě nikoho neodsuzuju). A teď? Když cítím, že jsem nějaká roztěkaná a hrozí čučení do stropu, sahám po kozlíkových kapičkách a heřmánkovém čaji. Většinou to pomůže. A když ne, tak se nestresuju, uvařím kotel kafe a jdu nahnat pracovní den už v noci :-)

      A jen tak mimochodem – omezovat koláčky od babičky by byla setsakramentská škoda. Všichni víme, jak dobře babičky pečou. O to se nepřipravuj. Radši si koláček dej a běž ho vyběhat, nebo tak něco :-)

      Bebe

      PS: u hlášce o jmelí jsem normálně vyprskla smíchy! :-D :-D :-D

      • Primadonna Girl Primadonna Girl 23 března, 2016

        Juchů! Budu ta nejvděčnější holčička na světě! Hřebíčkový olej si zapisuji do deníčku babských rad (teda až si ho pořídím :D). Ty kapičky na nespavost musím vyzkoušet, protože není nic horšího, než čučet do stropu a odpočítávat ten zkracující se čas na spánek a vědět, že těch zbývajících pár hodin rozhodně nebude stačit.

        P.S.: Ona to ta Maruš jmelí fakt miluje. Vždycky, když si najdu u nějakého neduhu jmelí jako zázračný lék, dívám se na to naše zlaté nade dveřmi a přemýšlím, jestli by to nebylo přeci jen o něco zdravější, než paralen :D

  6. Beauty Unearthly Beauty Unearthly 21 března, 2016

    Lovely post dear! Have a great week! xx

  7. BaruTis BaruTis 22 března, 2016

    Snažím se ignorovat dnešní dobu, kdy na všechno je lék… A zrovna jsme se o tom bavili s našimi, že pokud se koupí lék na např. rýmu, tak má vedlejší účinky, na které působí další lék, který má zase jiné vedlejší účinky a tohle je pro mě začarovaný kruh… Mám maminku, která pracuje s léčivy a pro ní je to opak. Pokud tě něco bolí, zavolej mamince, ona ti najde lék… Takhle se to už nesnažím dělat a pokud jde i rýma léčit a nejsem zrovna v práci (a i kdyby jo), tak si vařím každou chvilku čaj, do něj dam lžíci medu a ono to pomáhá!!! :-)
    To má právě i zažité přítel, že pokud něco bolí, okamžitě si vezmi prášek… Blbost!!
    A minulý týden kolegyně přinesla do práce prášky s prošlou expirací s tím, že je musí donést do lékárny… No naplnila celou malou taštičku s nima!!
    Na hřebíček na dásně už jsem koukala u nás v DM, ale stále ho nemám doma :-D Budu muset napravit. A na tinkturky také kouknu, strašně mě tohle zajímá a pokud si to dám jen třeba do čaje a navíc to má mít nějaké ozdravné účinky, proč né, příjemný bonus :-)

    • Bebe Bebe Autor | 26 března, 2016

      S tím začarovaným kruhem máš pravdu, Baru :-/ jednu dobu jsem byla takhle závislá na spreji do nosu. Tři měsíce. Bylo to strašné! „Sanorinismus“ se tomu myslím říká. Sprej nebo kapky do nosu by se měly používat maximálně týden. Já to přetáhla na pár měsíců a zadělala jsem si na problém – bez kapek jsem nemohla vůbec dýchat. A jakmile jsem zjistila, že jsem si je nechala někde doma a nemám kapky po ruce, tak mě začal chytat pravý a nefalšovaný hyterák a padl na mě pocit, že se každou chvíli udusím. Hnus, velebnosti. Dostala jsem se z toho díky aromalampičce, kterou jsem si dala na stůl a nakapala do ní eukalyptový olej. A taky jsem si pořídila jakési vonítko do zásuvky (podobné jak to proti komárům) – taky to dělalo jakési mátové nebo eukalyptové výpary. Ale od té doby mám z kapek do nosu neskutečný respekt a možná i strach.

      Med je zázrak! Stačí ho jíst jen tak na lžičku, když jsi nemocná a stonání se ti klidně zkrátí na polovinu. Neuvěřitelné! :-)

      Hřebíčkový olej se docela blbě shání, jsem zjistila. My se tak dlouho chodili ptát po obchodech, až jsme na něj narazili na vánočních trzích v Praze a vzali rovnou dvě lahvičky :-)

      Bebe

      • BaruTi BaruTi 26 března, 2016

        Tak Praha je mi tuze vzdálená, jsem Jihočeška:-)
        ale opravdu myslím, že jsem potkala hřebíčkový olej nebo něco tomu podobného v Dm, snad mě paměť neklame.
        Joo, med je od jistých dib můj velký kamarád a raději se vyprdnu na cukr a o to víc přidávám kamkoliv med, mňam! Takový raw dort, kde jsem sladila medem a sblajzl mi ho i drahý, který nerad až tak zdravé jako já a ještě ho chválil:-D
        To je mi líto, že zrovna ty sis musela projít závislostí na nosním spreji:-/ Musela to být velmi nepříjemná záležitost. Ale drahého máti papká léky jako bonbóny… A pak se divý, pokud na ní někdo nemocný jen koutkem oka pomrkne, tak umírá na rýmičku horší, jak ta chlapovo a vysvětluj jí to…

  8. Blondie Blondie 23 března, 2016

    Mně na tom Ibalginu ohromně rozčiluje, že všude nabízí verzi 400, přitom existuje i Ibalgin 200, což není taková darda a „netrénovanému“ člověku bohatě stačí. Sama ho beru, jen když vím, že potřebuju fungovat a není čas na to zalézt do postele.
    A po loňském marodění letos jedu na zázvorovém čaji s řádnou dávkou citronu a jsem jak řípa! :)
    Jen něco na spaní musím ještě od tebe okoukat, blíží se státnice a to se vždycky převaluju s myšlenkama, jak nic nestihnu a vyhodí mě. :D

    • Bebe Bebe Autor | 26 března, 2016

      Nemůžu si uvědomit, jestli jsem někdy na „dvoustovku“ Ibalgin kdy narazila! Možná jo, ale nevybavuju si to :-)
      Zázvor, med, citron, bylinky – ono se to nezdá, ale je to naprosto geniální „stonací“ recepis, který strčí do kapsy i plato prášků!

      A neboj, státnice dobře dopadnou! Já jsem sice tyhle kecy před státnicema nesnášela, ale mít problém se spaním je v tuhle dobu normální. A tip? Mě pomohlo se fyzicky totálně zničit třeba na zahradě, nebo při běhání :-) a pak zas hurá do učení! :-)

      Bebe

  9. Lili Lili 24 března, 2016

    Úžasný článek Bebe! Také se přikláním k sepsání babských rad a zejména co se těch holčičích dnů týče, to mě trápí asi nejvíc :-/. Musim teda říct, že co beru antikoncepci, tak je to lepší, ale to mám zase špatné svědomí z toho, že to beru :-/. Dříve jsem prášky na bolest brala častěji, ale bylo to opravdu k nevydržení, takové křeče jsem v životě u ničeho jiného neměla.
    Nicméně můj drahý a třeba i kamarádky, ty jsou s Ibalginem kámoši. Já se aspoň snažim tu bolest hlavy zahnat pitím, nebo pustit na sebe čerstvý vzduch, nebo prostě jdu od pc a tak. Takže se můžu pochválit, že ho vezmu tak dvakrát do roka.
    Byla jsem takhle v začarovaném kruhu, i když jsem trpěla na záněty močáku, nechtěla jsem pořád brát antibiotika, ale zase mi bylo jasné, že tady už mi bylinky nepomůžou, to bylo dost zoufalý. Takže jsem si do zásoby pořídila lichořeřišnici a kapu o sto šet :-)

    • Bebe Bebe Autor | 26 března, 2016

      Lili, antikoncepce je podle mě obrovské téma, které nemám odvahu vůbec řešit a spíš si zatím pohodlně chodím pro recepis a na pravidelné kontroly. Taky mám blbý pocit z toho, že se láduju hormonama. Na druhou stranu mi přestaly měsíční křeče, které mě kolikrát úplně vyřadily z běžného fungování a zlepšila se mi pleť. Jenže… něco za něco. Nedělám si iluze, že se mi někde tohle pohodlí nesčítá a jednou mě nečeká „vyúčtování“… V současné době pro mě ale převládají výhody a do budoucna alibisticky nehledím. Chyba? Možná jo. Ale dělám ji s plným vědomím :-)

      Zánět močáku je ku***sky bolestivá záležitost, která mě jednou ukotvila i v nemocnici. Brrrr!!! Od té doby jsem chodící opatrnost a svou sbírku dlouhých triček, šál a rukavic si hýčkám! Ač teda ne vždy jsou tyhle záněty jen od zimy. Viz výraz „líbánková cystitida“, že jo :-)
      O lichořešnici jsem nevěděla a myslela jsem, že na tyhle potíže fungují jen brusinky. Píšu si a díky za tip! :-)

      Bebe

      • Lili Lili 27 března, 2016

        Je to zapeklité téma no, už jsem pročetla tolik diskuzí o vysazení, ale zatim jsem se k tomu nedokopala O:-).
        Jůůů, to mám radost, že jsem ti mohla dát tip :-). Brusinkama jsem se cpala hlavně ze začátku, ale nějak mi to vždycky přestalo chutnat a přejedla jsem se jich O:-). S tím udržováním v teple je to u mě horší, protože jsem horkokrevný tvor, takže je mi většinou všude teplo, ale snažím se myslet hlavně na záda a nohy :-).

  10. Klara Klara 25 května, 2016

    Ahoj, mam zavodnene nohy, ruce, oblicrj, boky…. Snad vsechno… Hrozne malo piju a doktorka mi porad chce cpat nejaky chemikalie… Tak me zaujal tvuj clanek a hned jsem si objednala lymfa detox a cisteni… Moc se na ne tesim, ale vim, ze se budu muset naucit i pi.. Moje telo je zvykle na jeden hrnicek denne… Maximalne dva.. Myslis, ze budu moct brat oboje tinktury najednou??

    • Bebe Bebe Autor | 26 května, 2016

      Milá Klarko,
      moc děkuju za komentář! Mrzí mě, že máš takové problémy :-(
      S tím pitím je to určitě skvělý nápad! Nemusíš do sebe ale naklopit x litrů denně – to by ostatně nemělo moc význam, vzhledem k tomu, že tělo na takovou dávku není zvyklé. Ale zkus postupně. Mě třeba pomáhá, když si vodu ozvláštním třeba pár lístky máty a meduňky a do toho nakrájím kolečko citronu nebo pomeranče. Hned to jinak vypadá i chutná! A v létě ještě přidám pár kostek ledu :-)

      Ještě mě napadá – v některém videu u Hanky B. jsem slyšela fantastickou vychytávku, kterou chci vyzkoušet! Do tvořítek na led (taková ta klasická „čokoláda“ na kostky) nalét vodu a nakrájet do toho kousíčky ovoce. Jak to zmrzne, vypadá to prý skvěle a ve skleničce se taková drobnost skvěle vyjímá. Dobrý tip, jak v podobě hostitelky zazářit na grilovačce, ne? Když teda pominu nachystané fláky masa :-D

      K těm kapičkám… Ptala jsem se ti přímo u paní Popovové a prý je lepší kapky užívat zvlášť. Chystají k tomu i nějaké povídání k nim na stránky. Takže tak.

      Přeju ti, ať se ti s tím pitným režimem daří a kapičky ať pomůžou! A kdyby tě napadl ještě jakýkoli dotaz, jsem na příjmu! :-) Měj se moc krásně! :-*

      Bebe

  11. Lucka Lucka 22 června, 2016

    Můžu se zeptat, jak dlouho by se kapky měly užívat? Jestli to třeba není omezené dobou, co to můžu brát.. Díky ;-)

    • Bebe Bebe Autor | 14 května, 2017

      Luci, moc se omlouvám za pozdní odpověď – já ten komentář přehlédla! Jestli do téhle diskuze ještě zabloudíš, pak jsem na webu Dr. Popova našla, že: „Bylinné kapky užívejte v dávkách podle návodu na konkrétním obalu. Doba užívání je do vymizení obtíží, nejdéle 4 týdny. Po této době je nutné udělat přestávku min. 7 – 10 dní. Kapky není nutné užívat nalačno. U kapek na čištění, detox a hubnutí je optimální doba užívání 4 – 6 týdnů, následně přestávka a kúru je možno opakovat maximálně 2x.“ Tož tak :-)
      Bebe

  12. Denisa Denisa 9 května, 2017

    Dobrý den, mohla bych se zeptat na jak dlouho vydrží kapky 50ml když je budu brát 3x denně?
    Děkuji :)

    • Bebe Bebe Autor | 14 května, 2017

      Deni, na rovinu se přiznám, že vlastně nevím. Po kapkách sahám vždycky v době, kdy aktuálně řeším nějaké obtíže. Třeba kozlíkové kapky na spaní. Beru je třeba týden, když nemůžu spát a jsem hodně roztěkaná. Pomůžou mi a já zase na chvíli odložím. Při užívání 3x denně 15 kapek (celkem 45 za den) odhaduju těch 50 ml na 3 týdny určitě.
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít