Existují otázky, které trápí lidstvo od nepaměti… Mám si udělat peeling, nebo dát pleťovou masku? Nebo obojí postupně? A to znamená, že musím vlastnit několikero přípravků najednou? Už kosmetiku nemám kam dávat a chlap doma držkuje, že všechny ty nesmysly padají z vany! A navíc chci šetřit. Co teď?! Mám začít panikařit? Dýchat do papírového pytlíku? Počítat do milionu?! Pomoc!!! Klid. Máte mě. A já vám chytře poradím. Jako vždycky :-) Dávno tomu (čtěte „čtvrt roku“), co jsem mě z krasnakazdyden.cz v záchvatu zvědavosti zaujala hydratační pleťová maska a peeling 2v1 od Dulcia. Tuhle slovenskou značku mám tuze ráda a právem patří do malé skupinky TOP výrobců, které beru při nákupu kosmetiky v úvahu mezi prvními. Jo. Až tak.
Čím mě Dulcia maska zaujala? Dvěma argumenty. Tím prvním byl popisek, který slibuje intenzivní péči o dehydratovanou pokožku, čištění, rozjasnění, hydrataci, vyhlazování mimických vrásek a celkově nadstandardní hýčkání. No neberte to. Druhá věc, která mi zaháčkovala pozornost, šla kolem složení. Totiž – maliny, mandarinkový extrakt a badyánový olej? Jestli tohle nezní voňavě, tak už nic!
Balení
Původně jsem si myslela, že pokec okolo balení úplně přeskočím. Co taky řešit na plastové tubě s klapacím víčkem. Jenže! Obal není zvolený úplně šťastně v kombinaci s tím, co má chránit a přenášet. Maska je totiž VELMI hutná. A ta dírka na její protlačení z tuby zase neuvěřitelně malinkatá. Dohromady to nefunguje tak, jak by mělo. Dokonce jsem si během prvního použití nebyla jistá, jestli jsem netrefila na špatný výrobek – jakože by vyschl, nebo tak něco. Ale ne. Obsah byl naprosto v pořádku.
To prostě dělá ta tuba, no… Kolikrát jsem se o ni opřela celou vahou těla dlaní a jednou na ni i šlápla, abych dostala ven aspoň malého „hada“ na jednu maskovací dávku :-D Pak mě to přestalo bavit a masku jsem na pár týdnů dala k ledu. Víte, jak to je. Když se něco těžko používá, postupně věc posouváte v šuplíku víc a víc dozadu, až na ni zapomenete nadobro…
Jenže to si tato maska nezaslouží. A tak jsem dumala, jak situaci vyřešit. Až jsem vymyslela, že tubu prostě rozstříhnu, obsah z ní vydlabu špachtlí a přestěhuju do obyčejného kelímku. Resp. plechovky od mýdla, kterou jsem doma měla. Jak jsem řekla, tak se stalo – a od té doby mám zase problém, že se nemůžu dokopat používat jiné masky, než jen tuhle :-D
Vůně
Co do vůně je to přesně moje krevní skupina! Připomíná mi pendrek, anýz a lékořici. A možná i ten zmiňovaný badyán. Ovocného se mi nepodařilo vypátrat nic. Jo a taky je zajímavé, že výše uvedené ingredience (kromě badyánu) ve složení vůbec nejsou. Ale výsledek mi tak prostě voní :-)
Využití
Hydratační maska a peeling 2v1 vám poslouží hned na 3 způsoby. Buď jako pleťová maska, pleťový peeling, nebo kombinace obojího. Masku stačí použít 1-2x týdně. Jednoduše ji nanesete na vyčištěnou pleť, necháte působit 20 minut a smyjete vodou. Pokud vaše srdéčko zatoužilo jen po peelingu, aplikujte produkt na lehce navlhčenou pleť a jemně masírujte. A zase opláchněte vodou. Anebo vyzkoušejte kombinaci – už při nanášení můžete kůži opatrně promasírovat (snažte se moc netlačit) a následně nechat „hmotu“ cca čtvrt hoďky působit. A omýt vodou.
Vězte ale, že ve všech případech se můžete těšit na krásně rozjasněný, hebký a NEpnoucí výsledek. Pleť je po použití Dulcia masky a peelingu tak pěkná, že okamžitě pochopíte, proč nemám v mezidobí motivaci zkoušet i další masky!
Ještě mě napadla poznámka úplně bokem – pamatujete si ještě na článek o kosmetice Surya Brasil? Zmiňovala jsem v něm, že značka dost řeší, jaké peelingové částečky ve své kosmetice používá. Je to z toho důvodu, že malé plastové mikrokuličky, které se do některých peelingů dávají, neumí čističky vod odfiltrovat a pak tenhle bordel znečišťuje vody a dokonce dusí i ryby. Podle složení jsem pochopila, že peelingovou složku v tomto výrobku obstarává drť z malinových zrníček, ovesné vločky a kuličky z jojobového oleje. Vše je biologicky rozložitelné, tedy pro životní prostředí v pořádku.
Složení
Kompletní složení: růžová voda, bambucké máslo, emulgační vosk, maliny, jojobové kuličky, kakaové máslo, glycerin, růžový jíl, ovesné vločky, přírodní vitamin E, kyselina kaprylová a kyselina undecylenová, xantanová guma, badyánový olej, mandarinkový extrakt, palmorůžový olej, bazalkový esenciální olej, D-Limonen (z esenciálních olejů).
Závěrem
Abych to nějak shrnula. Dulcia peelingovou masku (nebo maskovací peeling, jak chcete), vám mileráda doporučím. Je to funkční a spolehlivá věc, která vám pomůže vyčistit i extra suchou pleť od odumřelých částeček, šupinek a nečistot v pórech, aniž by z ní nechala jen hromádku vysušených křížal a popela. Pokožka je po použití neuvěřitelně rozjasněná a září na kilometry. Dávám šest z pěti hvězd :-)
Ahoj. Jestli ono to s tím badyánem nebude tak, že anglicky je badyán „star anise“, a kosmetické suroviny anýzový olej a badyánový olej z angličtiny každý překládá bez toho, aby ty dvě rozlišil – spíš podle toho, jestli ví, že badyán je „star anise“. A tím pádem ten badyánový olej ve složení není ve skutečnosti oprvadu anýzový.
Tuhle chytrost nemám z vlastní hlavy, psali o tom někdy myslím Frangipani. Akorát jsem teď líná hledat, v jakémže článku to bylo.
Zuzi, řekla bych, že je to jinak, než píšeš. Ač se badyán a anýz ve vůni do jisté míry zaměnit můžou (jsou hodně podobné), tak si nemyslím, že by si výrobce vzal na triko špatné označení použité suroviny.
Je pravda, že podle Wikipedie se badyánu říká i „čínský anýz“ nebo „hvězdicový anýz“. Odtud to může koncového spotřebitele nejspíš mást.
Trochu mi to připomíná případ smilu italského, kterému se říká „italská slaměnka“. Já pokud na blogu mluvím o slaměnce, mám v 99% případů na mysli právě smil (Helichrysum Italicum; magi; kari). Ač pod slaměnkou si naopak většina z nás představí spíš různě barevné sušené květy, než droboučké žluté kvítečky „magi koření“ (jak se vlastně říká i bylince Libečku lékařskému).
Bebe
Ahoj Bebe, v pondělí jsem si byla od Dulcie koupit krém s ovocem a koenzymem Q10 na základě pozitivní recenze Girl goes Bio a tvých pochvalných recenzí značky Dulcia. Mám smíšenou a citlivou pleť, největší problém mám s komedony (malé nezanícené, dělají nehezkou texruru pleti) a suchými tvářemi. Hledala jsem na jaro a léto krém, který by i trochu matoval nebo aspoň redukoval produkci kožního mazu, neucpával a nevysoušel. Bohužel většina takových krémů obsahuje oxid křemičitý (silica) a ucpává mi póry. Tenhle krém od Dulcie obsahuje jíl. Byla jsem velmi skeptická, že to nebude vypadat dobře. Nicméně… je naprosto úžasný. „Něco“ to udělalo už po prvním použití. Pleť byla taková heboučká, ale ne suchá, vyživená a hydratovaná, ale neleskla. Je to teprce krátká doba, ovšem už teď prostě pleť vypadá líp. Po dlouhé době jsem si z kosmetiky sedla na zadek. :)
U Tvých recenzí a článku se vždycky moc dobře pobavím. Zdá se, že od Dulcie toho budu potřebovat víc. I tuhle masku :D
Ak ma tvoja plet specificke potreby kludne napis Lucke z Dulcia.sk. Odpovie, poradi. Baby maju perfektny zakaznicky a poradensky servis. Vlastna skusenost. Vidiet ze ich robota bavi.
Ještě přidávám kontakt: dulcia@dulcia.sk. A ten ochotný a perfektní zákaznický servis můžu potvrdit :-)
Bebe
Moc děkuju za milunký komentář, Amaring! :-) Mám obrovskou radost, že recenze jsou k něčemu přeci jen dobré a krém ti sednul! Taková odezva a zpětná vazba je vždycky boží a asi mě z celého toho psaní těší nejvíc :-)
Bebe
Milujem túto značku ♥ Už aj priateľ mi chodí kradnúť niektoré produkty :) Vždy sa poteším, keď má niekto podobné skúsenosti ako ja :)
Taky Dulcii zbožňuju, Luci! :-) Momentálně jsem objevila suprovou vychytávku pod jejich kofeinový noční oční krém – kůži okolo oček navlhčím chrpovou vodou od Melvity (funguje i proti otokům) a teprve pak nanesu krém. Bombastická kombinace! :-)
Bebe