Vybrala jsem si od Dr. Popova několik lahviček pro všelijaké problémy a neduhy s tím, že je postupně otestuju a dám vám vědět, co jsem vykoumala. Jako úplně první jsem vypotřebovala bylinné kapky Žaludek a trávení.
Moje nejbližší okolí už si zvyklo, že jestli někdo permanentně nadává, že „ho bolí bříško“ a je mu „po něčem nedobře“, je to moje maličkost. Kolikrát už mám sama chuť dodat něco jako „chroustík – Die Simulantenbande„. No kdyby aspoň! Konkrétní věci, které mi dělají na útrobách mašličky poznám spolehlivě i tehdy, kdy jsem ze začátku netušila, že se ve složení jídla nachází. Ne vždy jsem se musela jistým druhům potravin vyhýbat, tedy mám za to, že jde o „vlastnost“ získanou. Ačkoli netuším z čeho.
Kapky Žaludek a trávení mají naprosto typické balení pro tento druh výrobku od Dr. Popova. Hnědá štíhlá lahvička s velmi fotogenickým designem a kapátkem o obsahu 50 ml. Doporučené dávkování je 3x denně po 20 kapkách. Jo a jedna lahvička při poctivém užívání třikrát za den vám vystačí na 3 týdny.
Chuť? Zkapalněná hořkost! Myslím si, že jsem nikdy nic tak hořkého za celý svůj život neochutnala. Při první „degustaci“ jsem se zaškaredila, prsty na nohou se mi srolovaly a na zádech málem vyrašil hrb. Taková síla to je! Ovšem jedním dechem chci dodat, že po několika minutách jsem se přistihla, že se začínám těšit na další dávku! :-D Kapky mi ohromně zachutnaly a tuším jde zatím o první doplněk stravy, který jsem nejenže ANI JEDNOU nezapomněla ve stanovenou dobu užít – já se na to doopravdy třepala a těšila!
Bylinné kapky Žaludek a trávení Dr. Popov: složení
A kombinace bylin, které mají tuto chuť na svědomí? Máta, puškvorec, hořec, pelyněk, fenykl a skořice. „Máta udržuje normální funkci trávicí soustavy a střev a zmenšuje nadýmání, pelyněk a fenykl podporují chuť k jídlu a normální trávení. Puškvorec a hořec díky hořčinám udržují normální trávení a skořice přispívá k normální funkci žaludku a správné činnosti střev bez nadměrné produkce plynů.„
Bylinné kapky Žaludek a trávení – podrobné složení: voda, jemný kvasný líh (alk. 40% obj.), máta peprná nať, pelyněk pravý nať, fenykl obecný plod, hořec žlutý kořen, pušvorec obecný oddenek, skořicovník ceylonský kůra.
Měla jsem během července sýrovou pizzu. Několikrát! A žiju. Jasně, občas jsem další den skučela a v duchu si dávala všelijaká jména, z nichž některá možná ani čeština nezná. Ale stejně – nebylo to tak hrozné, jako obvykle. Fakt! Normálně by mi vyskákal na čele pupínkatý bordel a svíjela bych se tu v křečích ještě další tři dny. Během užívání kapek ne. Maximálně den fňukání alá „achich ouvej, co jsem to včera požrala“ (což mi za tu ňamku stálo!).
A když jsem v jídle nezlobila? Popsala bych v ty dny svůj bříškový stav jako vysoce komfortní a pohodlný. Já vím, že to zní, jako kdybych mluvila o nových křuskách, které se mi povedlo rozchodit. Ale opravdu se mi tyto výrazy zdají nejvýstižnější :-D
Je mi srdečně fuk, jestli je to všechno psychického původu, nebo jde o placebo efekt s tím, že takhle rychle nemůžou kapky účinkovat. Rozhodně si je pořídím znovu a kúru budu v budoucnu opakovat. A kdyžtak recenzi ještě aktualizuju – u některých typů článků dodávám na konec nově zjištěné informace.
Jaké kapky vybrat?
Ještě doplním malé info k užívání kapek. Jestli jste stejní jak já, při procházení e-shopu Dr. Popov nejspíš dospějete k závěru, že potřebujete minimálně dvacatery kapky, abyste byli zdraví jak řípa. Radím dobře, nebuďte chamtiví. Mějte z bylinek respekt! Na stránkách Dr. Popova v sekci „Často kladené dotazy“ se totiž píše:
„Doba užívání je do vymizení obtíží, nejdéle 4 týdny. Po této době je nutné udělat přestávku min. 7 – 10 dní. Kapky není nutné užívat nalačno. U kapek na čištění, detox a hubnutí je optimální doba užívání 4 – 6 týdnů, následně přestávka a kúru je možno opakovat maximálně 2 x. Neužívejte současně více druhů bylinných kapek, neužívejte kapky v kombinaci s léky stejného zaměření bez konzultace s lékařem, zejména je třeba dbát na opatrnost u léků na ředění krve a u antidepresiv. Kapky obsahují alkohol.„
Jinak můžu s klidným srdcem doporučit třeba i bylinné kapky Kozlík lékařský, pokud máte problémy se spaním (nebo chcete zdrogovat kočku – ale to je zas jiná story). Nebo Spánek a nervy, když se potřebujete zklidnit. Obojí vyzkoušeno.
Jestli sis na zahradě vysadila ostropestřec a poroste ti jako nám, tak se máš na co těšit. Když zapomeneš byť jen jedinou „hlavičku“ a vysemení se ti na zahradě bude všude. Všude. Už ho několik let nepěstujeme a stále ho na zahradě nacházím. A to daleko od místa původního vysazení. :D
Jinak z bylinek mám obrovský respekt. Jednou jsem zkombinovala dva bylinkové čaje – detoxikační a na pleť. Na další měsíc jsem měla po celé bradě hluboké, zanícené a pěkně bolavé, tomu se snad nedá říkat ani pupínky. Pak jsem se dozvěděla, že jsem se „přečistila“ a tohle je reakce. Po vysazení čajů to samo zmizelo. Od té doby nekombinuju.
Těší mě, že ti kapky dělají dobře :)
Moc děkuju za komentář, Amaring! :-) :-* Mě by vůbec nevadilo, kdyby se ostropestřec rozšířil! Takhle už mi lidi vyhrožovali i se šantou kočičí nebo koprem. A nic. Tyhle věci u nás prostě nerostou ani ze semínka. Ačkoli ostropestřec má teď výjimku – sebrala jsem loňské semínka co nám vyrostly a všechny zasadila. A rostlinky se mají čile k světu :-) Kopr, šanta a slunečnice ale pořád nejdou a nejdou :-/
Mě přijde, že respekt k bylinkám celkově chybí. A přitom se s nimi musí zacházet opatrně. Viz i příklad, co píšeš! Léky z lékárny taky člověk nebere, jak ho napadne a neztrojnásobí si dávku, případně prášky nezkombinuje s dalšími deseti. I když… I tací asi jsou :-D
Bebe
Ahoj BeBe, děkuji za nový tip na přírodní podporu tela. Běžím pro kapky na cévy ????
Ahojky Veri, ty kapky na cévy doma taky mám, ale na test teprve čekají. Kdy ale bude článek, to nedokážu říct přesně :-)
Bebe
Jůůů, tak až rozjedeš ten velký byznys, tak já se hlásím jako dobrovolník, na kterém můžeš všechno ozkoušet, hlavně ten zázrak na celulitidu :-D.
A jooooo, bylinková zahrádka, mám jí na seznamu, tak snad jednou ze mě bude taky zahradník. A k bylinkám se začínám taky obracet, zatim mám v arzenálu lichořeřišnici na močák a teď budu zkoušet čajík s kontryhelem, tak uvidim :-).
Oki, píšu si tě do pořadníku, Lili! :-D
Lichořeřišnice je prý malý velký zázrak právě na problémy s močovým měchýřem a častým běháním na WC. Dočetla jsem se to až poměrně nedávno díky dotazu jedné čtenářky pod článkem, když jsem hledala, co jí doporučit. Musím to zaťukat na dřevo [klep klep], ale zatím jsem v tomhle ohledu bez problémů. Co jsem kdysi absolvovala tu kúru Profi UroInfekt, mám klid.
Jo a na kontryhel bych přísahala! To ti je fakticky zázračná bylinka pro ženské :-)
Bebe