Čeho se bude dnešní recenze týkat? Ukážu vám mandlový pleťový olej Weleda! Vlastně ani nevím, proč jsem si ho vybrala k testování až teď a nesáhla po něm mnohem dřív! Je až neuvěřitelné, kolik zastane práce a jak moc kosmetických přípravků s ním v pohodě nahradíte, aniž byste měli pocit, že musíte dělat kompromis, nebo se v péči uskromňovat. Například při cestování. Znáte to – zabalíte si s sebou co nejmíň kosmetiky, abyste vůbec zavřeli kufr, ale stejně se celou dobu těšíte, až budete mít zase po ruce svůj kompletní zkrášlující arzenál, protože „provizorka“ jednoduše není to pravé ořechové. Tak tohle už teď neplatí, moji milí!
Co v článku najdete:
Mandlový olej vám nahradí
1. odličovač
Vemte dva vatové tamponky, lehce je navlhčete vodou a na každý z nich kápněte 2-3 kapky mandlového oleje. Přiložte na oči. Líčidla se začnou pouštět obličeje během několika vteřin. Řasenku stačí párkrát setřít, nebo udělat z tamponku „chňapku“ a barvu z řas opatrně stáhnout (tímhle způsobem se zbavuju řasenky já – chce to ale cvik a zručnost, abyste si nevyrvali půl oka). U očních stínů a linek tampon ještě obraťte, přidejte další kapku a oko dočistěte. Hlavní výhodu vidím (a to doslova :-D v tom, že olej neštípe v očích a já pak další dvě hodiny nemžourám na rozmazaný svět. Stejným způsobem se dá samozřejmě vypucovat celý obličej, nejen očka.
2. péči o okolí očí.
Věnujte mu pozornost nejen tehdy, když strávíte den v klimatizované místnosti u počítače. Pečujte o jemnou a tenkou kůži pravidelně! Odvděčí se vám pěstěným a mladším vzhledem a absencí vysušených linek. Stačí navlhčenými prsty do očního okolí opatrně vetřít (vklepávání by vám nejspíš zabralo věčnost) kapku oleje a máte vystaráno. Proč prsty vlhčit? Poněvadž se snažíte vtírat čistý olej – a ten je třeba kombinovat s vodou, aby se do pleti vstřebal a nezůstal mastně „sedět“ na jejím povrchu.
3. péči o pleť a dekolt.
Ten samý případ, jako u očí. S olejíkem v pohodě nahradíte krém. Stačí vyčištěnou pleť přestříkat vodou ve spreji (nebo si obličej „promnout“ mokrýma rukama) a vetřít pár kapek mandlového oleje. Toť vše. Nabízí se ale otázka, jestli je nutné tento krok podnikat, když jste se olejem zároveň i odličovali… Možná ani ne :-) Pokud jste ale odličovali něčím jiným, po oleji klidně sáhněte! Pleť krásně změkčí, opečuje a chrání. Hlavně majitelé a majitelky sušší a citlivé pleti budou během chladnějších dnů skákat radostí metr dvacet.
4. péče o konečky vlasů po mytí.
Pokud máte sklon k roztřepeným a krepatým koncům vlasů, mohla by vám Weleda přijít vhod. Po každém mytí do koncových 2 cm vetřete malinké množství oleje. Vlasy nebudou tak poletovat a budou poslušnější. Jinak ale platí, že jestli máte konce už roztřepené, na nic nečekejte a sáhněte po nůžkách. Takto poškozený vlas neslepí už nic. Pokud vám etiketa na vlasových přípravcích tvrdí cokoli, co začíná slovy „zaceluje roztřepené konce vlasů…“, ušetřete si peníze a vraťte bazmek zpátky do regálu. Výrobce jednoduše kecá. Případně vám nepoví celou pravdu. Že konečky vydrží slepené jen pár hodin, nebo do dalšího mytí. Ale není možné roztřepení jakkoli „vyléčit„. To je zkrátka blbost na entou.
5. péči o tělo.
Doporučuju olej roztírat hlavně po sprše nebo koupeli, kdy je pokožka rozehřátá a vlhká. Olej se bude dobře vstřebávat a pokožka nezůstane na dotek mastná, ale naopak bude hebká jak dětská prdelka! Ta neopruzená, samozřejmě… :-)
6. péči o chodidla
Pokud můžete, dejte lahvičku do ruky vaší drahé polovičce, udělejte smutné psí oči a řekněte si o masáž!
Jak vidíte, využití je setsakra široké a hlavně v případě cestování ušetříte mraky místa v zavazadlech! Pokud vám tedy nebude líto plýtvat ne zrovna laciný obsah lahvičky na celého člověka. V případě, že máte v plánu využívat olej hlavně na doma, pak nejspíš zůstanete (stejně jako já) u varianty odličování, občasné pleťové péče namísto krému či u konečků vlasů. Věřte mi, že v tom případě vám lahvička s 50 ml obsahu vydrží věčnost. A možná vás i přežije. A další generaci taky.
Kapátko je totiž lakomé a abyste ho přemluvili k dávce navíc, dá to fušku. To je pro mě nezvyk. Jsem v případě olejů chamtivé stvoření a často se mi stane, že se blýskám jak psovi tentononc, kolik mazání na sebe kýbluju. Weledí lahvička vám ale nic takového nedovolí. Pěkně si kapkejte po troškách, hamouni :-) Já vím, že by se plastový dávkovač dal odpreparovat, ale… Víte co? Mně to dávkování po 2 kapkách vlastně i vyhovuje, když nad tím tak uvažuju.
Vůně
Vůně je absolutně neutrální. Možná kdybyste v ní chtěli něco joooo hodně objevit, zavanula by vám kolem nosíku jemná nasládlost. Ale řekla bych, že si ji spíš domýšlím, než aby tam fakt byla.
Jo a jen tak mimo řeč – celou dobu mluvím o mandlovém oleji, ale ona to není tak docela pravda. Kompletní složení je totiž: mandlový olej, švestkový olej, extrakt z trnkových květů. Tedy taková milunká a rozkvetlá zahradní směska :-)
Takovéto multifunkční oleje a mazadla mám ze všech nejraději. Mandlovou řadu od Weledy mám v oblibě především díky nahořklé vůni. Třeba sprchový krém voní poměrně výrazně. Naopak pleťové krémy nevoní skoro vůbec, stejně tedy asi jako tento olejíček… nejvíce bych po něm sahala místo pleťového krému a odličovače. jen nevím, jestli by si poradil i s větším nánosem řasenky. Ačkoliv se moc nemaluji, dvě vrstvy řasenky si nikdy neodpustím :-)
Já si spokojeně ujíždím na vlně makového a avokádového oleje od Havlíka. A taky (eh jak já to slovo „extra“ nesnáším) Extra Bio Šípkový olej od Saloos. Můžete mi někdo objasnit jak z bio oleje uděláte extra bio prosím? :D Vždyť ani nemá, na rozdíl od Havlíka, tmavou lahvičku… a že by se u šípkového oleje hodila. Ale olejíček je to bezvadný. Jinak používám jako noční péči pod sérum a balzám, nebo na tělo (ale na to jsem hooodně líná takže jen občas). :)
A jakožto člověk zbožňující kočky, zbožňuju i tvoje příběhy s kočičem. Takže si žebrám o další prosím! :D