Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Přírodní šampon na suché, namáhané a poškozené vlasy | Nutrishamp Soaphoria – recenze

Přírodní šampon NutriShamp Soaphoria
Přírodní šampon NutriShamp Soaphoria

Dneska nadhodíme šamponovací téma! V článku o henně jsem zmiňovala hned v úvodu, že před samotným barvením je dobré použít šampon bez obsahu silikonů ve složení, poněvadž silikony prý brání následné absorpci barvy. A doporučila jsem vám, ať si „prolistujete“ blog, že tipů na šampony tu mám hafo. Jsem ale hodná chroustí teta, tedy vám ušetřím trochu práce a o jednom zajímavém přírodním šamponu vám dnes povím. Vybrala jsem si ho na Biobalíček.cz a jde o přírodní šampon NutriShamp Soaphoria.

Podle chytrého povídání v obchůdku má šampon vlasy šetrně pročistit, zjemnit jejich texturu a hydratovat je do hloubky. Taktéž byste mohli zaznamenat zlepšení stavu alergií, ekzémů či lupů. A bystré očko by prý mohlo postřehnout i navrácení pevnosti a pružnosti vlasů. A píše se tam i cosi o snadné rozčesatelnosti. Že by tohle všechno zvládl jeden šampon…? Inu, mrkneme se mu pod víčko! ;-)

Přírodní šampon NutriShamp Soaphoria
Přírodní šampon NutriShamp Soaphoria

Přírodní šampon NutriShamp Soaphoria – první dojmy

Co se mých osobních dojmů týče, vůbec jsem ze začátku nevěděla, v jakém duchu se recenze ponese. Ač jindy jsem schopná si udělat názor během prvních pár použití, tady rozhodně ne. První 2-3 mytí se mi totiž šampon příliš nezamlouval. Přišlo mi, že mi vlasy rychle zmastil (mně! Sucharovi největšímu!) a ony nebyly v nikterak vábném stavu už druhý den po umytí. To bylo nepříjemné. Že bych dala šamponu moc? Nebo ho špatně vymyla? Proboha, nejsem přeci blbá a neumývám si hlavu poprvé v životě! Tak kde je zakopaný pes?

Netuším doteď, mimochodem. Po třetím použití se něco ze dne na den zlomilo a šampon je skvělý. Že by přece jen ta kombinace s černou hennou od stejného výrobce…? Jinak kromě toho, že je poněkud tekutější, mě vlastně nenapadá, co bych na něj vyhrabala za špínu. Vlasy šamponuju dvakrát. Díky tomu, že je NutriShamp hodně tekutý, pořád bojuju s odhadem potřebného množství. Ale nějak se přece jen daří. Poprvé dávám šamponu víc, podruhé od oka tak čajovou lžičku. Pění poměrně dost a nemám pocit, že by ho vlasy „žraly“ a já musela dávkování zvyšovat.

Výsledky testování

Oplachuje se dobře, vlasy jsou po něm lehce vrzací jako po mýdle, ale to jen během oplachování. Když z nich vymačkám vodu, hrubý/vrzací pocit mizí. Vlasy nechávám zabalené několik minut v ručníku. Pak stylově pohodím svýma čtyřma chlupama v pěti řadách, co na hlavě mám a rozčešu je. Tu bych se pozastavila – i když po šamponu nepoužiju kondicionér, vlasy jdou parádně rozčesat! Žádné cuchání, nic. Taky bych řekla, že nejsou nijak vysušené, a to i když se na kondicionér vážně vyprdnu. A jsou i takové příjemně lehké a vzdušné. Kdybych neviděla složení, přísahala bych, že je v něm snad i špetička mentolu.

Přírodní šampon NutriShamp Soaphoria
Soaphoria - NutriShamp Přírodní šampon na suché a poškozené vlasy
Soaphoria - NutriShamp Přírodní šampon na suché a poškozené vlasy

Moje hodnocení? Já bych si šampon příště klidně koupila i sama. Vážně mým vláskům vyhovuje. A málem bych zapomněla – tu barvu dolů vůbec netahá!

A jak se na šampon tvářila moje drahá polovička? Kupodivu z něj tak nadšený nebyl. A to ani při opakovaném použití. Prý ho rozčilovalo, že měl vlasy jako kdyby natužené a zároveň zamaštěné či co. Že prý mít dlouhé vlasy, udělá z nich skvělé dredy :-D Nějak si prostě nepadli do oka.

Jo a životně důležitou informaci jsem zazdila úplně! Jak šampon voní? Pro mě jak exotický pomeranč. Rozhodně ovocně, ale i trochu mdle, malililinko mentolově a kapku zeleně. Mému nosíku voní neobvykle, ale veskrze příjemně. Chlap prohlásil, že je neutrální a „normálka, ne?“. Tož tak :-)

Složení: Aqua (voda), Decyl Glucoside (povrchově aktivní složka rostlinného původu)*, Lauryl Betaine (povrchově aktivní složka rostlinného původu)*, Xanthan Gum (stabilizátor rostlinného původu)*, Cananga Odorata Flower Extract (Ylang – ylang)*, Citrus Sinensis Peel Oil (Pomeranč)*, Argania Spinosa Kernel Oil (arganový olej)*, Simmondsia Chinensis Seed Oil (jojobový olej)*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (Aloe vera)*, Panthenol (Kyselina pantothenová), Ethylhexylglycerin (konzervant), Citric Acid (Kyselina citronová)*, Sorbic Acid (konzervant), Formic Acid (konzervant), Iron Oxide (minerální barvicí složka)
*certifikovaná organická složka

Komentáře: 16

  1. Primadonna Girl Primadonna Girl 30 listopadu, 2017

    Zajímavé zajímavé, to o těch 3 pokusech a následném zlomu. Od Soaphorie jsem zkoumala tuhý šampon a měla jsem stejný pocit, jako ty i tvůj drahý, tedy zamaštěné vlasy a jakoby navoskované, nezlomilo se to ale ani po více umytích, tak dávám od té doby od jejich šamponů ruce pryč. Dokonce jsem musela hlavu umýt po použití tohoto šamponu ještě nějakým jiným, abych vůbec mohla mezi lidi :D Podobné věci mi dělají i šampony od Weledy. Kosmetiku (a všechno vlastně) vybírám hlavně podle názvu na přebalu, kdo se má číst s účinky! To mi akorát zamotá hlavu :D Stejně jako knížky, ty taky beru podle přebalu :D

    • Bebe Bebe Autor | 30 listopadu, 2017

      Primadonnko, napadlo mě to až včera po tom, co jsem článek zveřejnila, že by mohlo jít o kombinaci s tou hennou. Šampon mi přišel v říjnu, barvit jsem začala v listopadu. To je jediné, co se změnilo. Ta barva. Tak že se asi spolu hodně kamarádí, poněvadž henna sama o sobě vysušuje :-)

      Chlap šamponu nicméně na chuť nepřišel vůbec a řekl, že kvůli šamponu si přeci nezačne barvit vlasy. Zas tak moc testovat nepotřebuje :-DD

      A fakticky mě těší, že je nás víc! Já teda ještě u neznámých věcí lustruju složení, ale když je v poho – tak roztomilý obal rozhoduje! :-)

      Bebe

    • Vera Vera 8 srpna, 2018

      Weledi šampon mne taky hlavu neumyje, nejhorší je to tak druhé, třetí mytí vlasů…jen to přibývá a vlasy jsou těžší a těžší. ? Tak šampon putoval na mytí rukou, voněl krásně ?

      • Bebe Bebe Autor | 27 srpna, 2018

        Jsem si teď vzpomněla, že když jsem ještě nedávala na vlasy keratin a měla svoje suché vlnky, tak jsem se právě o co největší zatížení vlasů snažila. A gelovala je po pramínkách. A používala hodně oleje. Kdoví, jak by mi v té době seděl šampon od Weledy. Nebo i tenhle Soaphoria :-)
        Bebe

  2. Anna Anna 30 listopadu, 2017

    Koukala jsem se na ně včera a sama bych si ho nekoupila, protože ta cena/složení se mi zdá zbytečně vysoká. A vím, že bych se neměla nechat ovlivnit balením, ale je hnusné. Tak hnusné jako nějaká rádoby přírodní kosmetika za 50 co člověk dostane na Vánoce a pak s ní umývá podlahu, protože je na druhém místě sulfát a na třetím silikon.

    • Bebe Bebe Autor | 30 listopadu, 2017

      A mě se zase Soaphoria co do balení ohromně líbí. A v jejich obchůdku na Chodově je to vyloženě jak v ráji :-) Jinak Anni, pamatuješ, žes mi podobný komentář psala i u kosmetiky Apeiron? Čistě ze zvědavosti – která značka tebe osobně nejvíc baví co do obalů? Co třeba Mylo, Navia, nebo Saloos? :-)
      Bebe

      • Anna Anna 4 prosince, 2017

        To jsi nepamatuji, ale Navia mě baví ze všech co jsi zmínila nejvíc. Právě dnes mi od nich přišla květinová voda a krém a rozplívala jsem se, jak mají nádherné skleněné obaly a potisky se super popiskema Mylo má podobné obaly a také moc pěkné. Nevím jestli mají něco ty značky společného? Jinak Saloos se mi také nelíbí, ale toho jsem ochotná vzít na milost kvůli účinkům sprchového oleje Grep. Jinak já mám asi k Soaphorii averzi kvůli masce Koruna krásy. Nevím čím to je, Casii na vlasy používám roky od různých značek a tahle byla suveréně nejhorší. Divná konzistence, zapatlaná celá koupelná a výsledek nula, že jsem si nedala za těch 200 Kč raději něco k jídlu.

  3. Evka Limetka Evka Limetka 30 listopadu, 2017

    Ahoj Bebe! Soaphoriu mam rada. Zrovna nedavno si kamaratka zakupila tuhy kondicioner na vlasy z tejto istej rady – Nutrizee sa tusim vola. Pozerala som, ze ma v zlozeni tie iste esencialne oleje, tak asi vonaju rovnako :) a teda vonia fakt perfektne! Odstipla mi z neho kusok a skusala som ho zatial 2x. Mam ale problem s tym, ze sa pri kontakte s vodou skoro vobec nerozpusta a nejde mi akosi dostat na vlasy. Fakt je, ze mam dost hrube vlasy. Mozno na tie jemne sa dostane skor… Kedze si poslednu dobu frcim na tuhych samponoch, rozmyslala som otestovat nejaky aj od Soaphorie, ale skor ma laka ten na mastne vlasy, mohol by byt aj lahsi.

    Co sa tyka obalu samponu, uplne suhlasim s Annou :D. Zaujimave, ze napriklad ich sklenene obaly na sufle alebo pletove vody su hotovy darcekovo zabaleny klenot :)

    • Bebe Bebe Autor | 30 listopadu, 2017

      Ahojky Evi,
      moc děkuju za komentář! :-) S tuhými kondicionéry zatím nemám zkušenosti. Jen s šampony. A třeba tuhý TYKOKOS od 2SIS si ohromně pochvaluje mamka a pořizuje si ho opakovaně. Mě zase ohromně sedla varianta „santalové dřevo“ od Navia. Bomba! Od Soaphoria zatím otestovaný tuhý šampon nemám.
      Marně ale přemýšlím, jak tuhý kondicionér donutit „spolupracovat“. Možná ho namočit minutku před použitím do vody? Vážně nevím, ještě jsem se s tím nesetkala.
      Sakryš ženské, já se při otevření krabky tak rozplývala nad sluníčkovou lahvičkou a vy mi to tu kazíte! :-D Skleněné lahvičky od pleťovky mám ale schované dvě. Jo a ty prázdné skleněné butelky se dají v obchodě vyměnit za slevu! ;-)
      Bebe

  4. Anna S. Anna S. 2 prosince, 2017

    Skús si pred hennovaním neumývať vlasy a normálne ju naniesť na mastné, neumyté. Akurát teda pokiaľ používaš niečo so silikónmi (rozčesávač, sérum atď.) tak je vhodné ich zmyť pri predchádzajucom umytí sulfátmi, normálne prírodné šampóny s nimi nehnú pretože sú príliš jemné, slabé. Keď som si cca 2 roky hennovala vlasy išla som podľa rovnakého postupu ako ty, ale tie vysušené vlasy potom neboli úplne fajn. Tento rok som úplne náhodou prišla k postupu ako to robia Indky – žiadne šampónovanie pred hennovaním, prípadne si ešte vlasy naschvál naviac naolejujú, práve kvôli vysúšacím účinkom henny, keďže henna funguje podobne ako práškové bylinkové šampóny (napr. shikakai) a zároveň vlasy čistí. Údajne má aj farba potom držať lepšie, ale už hennu nepoužívam, takže to nemám osobne odskúšané. Ale pozor na olejovanie pár dní po hennovaní, hlavne kokosák vie hennu aj indigo dosť stiahnuť, to je zas prvá záchrana po nepodarenom farbení :D

    • Bebe Bebe Autor | 4 prosince, 2017

      Aničko, to je hodně dobrý tip! Když jsem používala hennu od LUSH, tak tam bylo i napsané, že se vlasy předtím neumývají. Tu ale psali opak, tak jsem pro jistotu dodržela návod, když to bylo první testování značky :-) Příště bych ale zkusila už bez mytí.

      Ještě vlasy předtím naolejovat? Sakryš, já bych se bála, že barva nechytne vůbec! Ale zkusím si na to vzpomenout, až budu zas barvit! A s tím kokosákem jsem to vůbec nevěděla! Já teda používám do konečků vlasů pořád olejík od BioAroma, ale dám si teda na kokosový olej majzla! :-D

      Bebe

      • Anna S. Anna S. 4 prosince, 2017

        po zoxidovaní či už henny alebo indiga čo je pár dní, keď farba ešte pracuje, je asi lepšie sa olejom úplne vyhnúť ale potom už len tak nezlezie :D (vyskúšané x krát na henne, ktorá jednoducho nepustí a nepustí pretože molekuly lawsonu sa príliš silno viažu, takže vidno rozdiel medzi cca rokom čisto mojej farby a hennovanými, aj keď stratila na žiarivosti – najviac asi pomohlo máčanie vo vode so sódou)

  5. Siren Siren 9 prosince, 2017

    Tenhle šampon mě vážně moc zaujal. S výběrem mám někdy problém ale nyní mám jeden na poškozené vlasy a taky je medový ale nevím značku :/. Děkuji za tip. Nechám se inspirovat pro další můj nákup :).

    • Bebe Bebe Autor | 10 prosince, 2017

      Ahojky Siren,
      jestli máš hodně poškozené vlásky, doporučuju kombinovat ještě s olejovými zábaly. Mě se třeba hodně osvědčila kúra od BioAroma. Ta je geniální :-)
      Bebe

  6. svetla svetla 29 ledna, 2018

    Zdravíčko, moje zkušenosti se šampony od Soaphorie jsou jen kladné. Používám je od jara 2017 a vlasy (jemné, mastící se, řídké, takové „bez života“) se mi hodně zlepšily. Potvrdila i kadeřnice, ke které léta chodím. Ovšem první týdny byly kruté. Šampon dělal neplechu. Prý se to stává, pokud se používaly klasické šampony z drogerie. Z vlasů se musí vyplavit ta nastřádaná chemie. U mne to trvalo asi dva měsíce. Pak nastal obrat a po umytí jsou vlasy skvělé. Lesklé, nadýchané a bohatší ( i těch pět chlupů ve dvou řadách co mám). Já osobně používám šampon „zelené barvy“ na mastné vlasy. Krásně voní po bylinkách. Tuhou formu šamponu jsem vyzkoušela v létě na cestách ( velice praktická věc ) a šáhla jsem po žluté variantě. Vím že je na suché vlasy, ale neodolala jsem. Dostala mne vůně, která je úžasná. Na šamponech v lahvičkách mi vadí jen uzávěr. Špatně se s ním manipuluje. Dávám jiný, který nemusím pokaždé šroubovat. Co se týká tuhého kondicioneru této značky, tak ten je na houby. Nepřišla jsem na to, jak ho dostat do vlasů. Nakonec jsem pro něj našla jiné využití – mazala jsem si paty. Dnes už kondicionér nepoužívám. Vlasy po umytí na závěr propláchnu vodou s lžící jablečného octa a jdou rozčesat i bez něj.

    • Bebe Bebe Autor | 31 ledna, 2018

      Moc děkuju za milý komentář a spoustu užitečných postřehů! A je moc fajn, Svetli, že Ti vlásky pochválila i kadeřnice! To vždycky tuze potěší! ;-) Upřímně povím, že já už si ani nepamatuju, jaké to bylo, když jsem přecházela na přírodní šampony. Jestli mi to dělalo nějakou větší neplechu, nebo ne? Rychle zapomínám :-)
      Ano, ten uzávěr rozčiloval i mou drahou polovičku, proto tam okamžitě přemontoval pumpičku. Šikovný nápad to byl :-) A škoda, že kondicionér byl nic moc. Zatím s tuhou variantou zkušenost nemám a nejsem si jistá, jestli se mi po takovém poznatku do zkoušení vůbec chce :-D
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít