Ač je dnešní článek prvním v tomto roce, přesto jsem dlouho neváhala, s jakou kosmetickou recenzí ho spojit. Sáhla jsem jednoduše po tom, co mi právě přišlo. A tou vyvolenou se stala lahvička meduňková voda Soaphoria.
Jednak mi přišlo stylové otevřít začátek roku něčím relaxačním (což meduňka bezesporu je), druhak je květová voda záležitost, která se vám bude hodit v péči o pleť vždycky. Takže pokud vás láká vyzkoušet vodičku, která dokáže oživit a osvěžit pleť a zajistit jí mladistvý vzhled, nebo zklidnit pokožku po holení či depilaci, směle do dalšího čtení!
Co v článku najdete:
Roztomilé balení alá Soaphoria
Soaphoria vodičky v roztomilých skleněných lahvičkách vám skvěle poslouží nejen jako funkční kosmetická záležitost, ale také jako drobnost pro radost, na které je radost koukat. Škoda tedy, že mají jen 50 ml a poměrně rychle si s nimi člověk poradí a obsah spotřebuje. Umím si představit květové vody minimálně ve čtvrtlitrovém balení. Ono se to nezdá, ale když květovou vodu používáte ráno i večer a třeba i v průběhu dne, velice rychle ji vypotřebujete.
Balení alá skleněná butelka na slivovici se mi ukrutně zamlouvá a přijde mi velice líbivá. A detail v podobě červené mašličky kolem hrdla lahvičky je pak vyloženě k sežrání!
Když je estetika lehce vykoupena praktičností
Jasně, je to trochu nepraktické a to hezké pokoukání je vykoupeno nemožností s balením nějak normálně manipulovat (hlavně jednou rukou). Dá se na to zvyknout v případě, že květovou vodu používáte tak, že jí navlhčíte vatový tamponek (stačí tampon přitisknout na hrdlo lahvičky, obrátit ji vzhůru nohama a máte naneseno) a tím poté dočišťujete a osvěžujete pleť. Ale kdybyste chtěli vodičku použít třeba na vlasy, máte smůlu – na to je prostě nejlepší rozprašovač. A to už ťuťu lahvičce chtě nechtě bere body.
Meduňková voda funguje i proti migréně a nervozitě
Z čeho jdu do kolen, tak z jemné a okouzlující vůně, ze které budou naměkko hlavně milovníci bylinek. Meduňka je totiž něco mezi mátou a citronkem, přičemž z obou ingrediencí si bere pouze tu něžnou složku a ty jiskřivé a pronikavé ignoruje. Vychází z toho pak milunká uklidňující vůně, která ukonejší tik v oku, rozháranou mysl i hmatatelnou nervozitu po tom, co lidé ve vašem okolí evidentně soupeří v tom, kdo vás nejvíc vytočí do běla.
Meduňka je v tomhle malý zelený zázrak. A pokud zrovna nemáte po ruce šálek meduňkového čajíku, může být tahle květová voda velmi účinnou náhradou. Stačí si s ní poťupkat obličej spolu s vatovým tamponkem. Nebo si květovou vodu přelít do rozprašovače a užívat si vůni třeba rozprášením do vlasů a při každém pohybu si užívat soukromý relaxační obláček.
Jak meduňkovou vodu nejlépe použít a vytěžit z ní maximum
Dočištění pleti po odlíčení
Meduňková voda je super na dočištění pleti po opláchnutí pleťového mléka. Voda pokožku příjemně tonizuje, zklidňuje a zbavuje ji případných zbytků nečistot. Je to takový ideální mezikrok mezi čištěním a péčí. Jako kdybyste mezi namydlením rukou a krémováním tlapky opláchli teplou vodou. Bez vodního mezikroku by to nedávalo smysl, viďte? No a květové a pleťové vody fungují podobně. Uzavírají kapitolku „právě jsem si z obličeje sundala všechny nečistoty a barvy“ a klepou na dveře místnosti „tak jsem tady na to krémování obličeje, paninko“ :-D
Zvlhčení pleti před použitím oleje
Pod každou olejovou kosmetiku (čili tu bez obsahu vodní složky) musíte pleť zvlhčit. Buď olejíček nebo bezvodý balzámek nanášíte na pleť těsně po sprše či koupeli, kdy je pokožka ještě vlhká sama o sobě. Nebo si pomůžete tím, že pleť zvlhčíte termální, květovou či pleťovou vodou. Ideální je to formou rozprašovače, ale jde to i vatovým tamponkem. Nebo to můžete udělat, jako já – kolikrát si v dlani rozmíchám kousíček balzámku (nebo kapku oleje) a dvě kapky květové vody. A vzniklou emulzi teprve promnu mezi rukama a nanáším na pleť.
Na oči raději použijte chrpovou vodu
Akorát co bych vypíchla, tak že meduňková voda Soaphoria není vhodná pro použití na okolí očí. Pokud jsem tamponky přejela i přes očka, zaznamenala jsem nepříjemné pálení. Jako kdyby byl v květové vodě alkohol (což není). Na oční pečování a obklady bych doporučila spíš mrknout po chrpové vodě od stejného výrobce. Chrpová květová voda je k tomuto účelu ideální, protože okatá modrá bylinka očka příjemně zklidňuje. Si pamatujte – chrpa a světlík lékařský jsou skvělé „oční bylinky“. Se světlíkem můžu vřele doporučit třeba gel Kosmín při únavě očí – za málo peněz sakra hodně muziky!
Závěrem
Meduňková voda je prý nejvhodnější pro smíšenou a mastnou pleť. Skvělou službu ale prokáže i pleti suché/normální, kterou vlastním já. Nezaznamenala jsem nic, co by mě přesvědčilo o opaku.
Tudíž květovou vodu hodnotím tuze pozitivně. Je to takové milunké relaxační vykročení z běžné kosmetické rutiny. Jednoduchá a čistá kosmetika, která voní po té jedné jediné bylince, ze které je vyrobena a jejíž benefity si tak můžete užít z plna hrdla. Nebo spíš „z plna pleti“ :o)
Meduňku jsem vyzkoušela v řadě od naší značky Amoene a naprosto jsem si zamilovala jejich balzám na rty. Každý večer mi pomáhá usínat :-) matlám si ho nejen na rty, ale i pod nos, aby mi navodil sladké sny. Musím se přiznat, že jsem ještě nevyzkoušela žádnou vodičku od Soaphorie a připadám si tak zaostalá, takže to budu muset co nejdříve napravit :-)
Ať žije meduňka, Pavli :-D Taky ji mám před spaním tuze ráda – třeba i v podobě čajíku. Fakticky zklidňuje a líp se po ní chrupká :-)
A třeba ještě nenastala správná doba na testování vodiček od Soaphorie :-) Jestli ale někdy přece jen budeš vybírat, vřele doporučuju mrknout i po chrpové! Ta je suprová ;-)
Bebe
Kdyz jsem se v pondeli vecer snazila dostat na Letnou a videla kolem sebe ty nadavajici, agresivni a strkajici se lidi, kolony aut a absolutni nezvladnuti situace ze strany Dopravniho podniku, nebyla jsem zas az tak uplne hrda, ze jsem Ceska :-D
Tak naštěstí v jiných státech zácpy a kolony nejsou… :-)
Bebe