Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Kočičí rýma – jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)

Naposledy aktualizováno 22 listopadu, 2024

Kočičí rýma - jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)
Kočičí rýma – jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)

Zkoušela jsem vysledovat, kdy jsem se na blogu poprvé zmínila o rýmě našeho kocourka Tykušky. Návštěva veteriny se mihla stránkami v roce 2015, předtím se mi to dohledat nepodařilo. Nicméně problém s velkým P to byl v naší domácnosti dlouhodobý a letos v létě dosáhl extrému. S rozestupem několika týdnů totiž kocourek vyfasoval druhá antibiotika, protože bez nich sípal a začal se chvílemi dusit. Doktor z dalšího platíčka léků odvázaný nebyl a my už vůbec ne. Ale upřímně – než nechat kočku udusit, to mu radši dám polknout další ATB prášek, i když vím, co to je pro takové maličké tělíčko za šílenost…

Než se dostanu k samotné léčbě, pojďme si objasnit, čeho se dnešní článek vlastně týká, co to kočičí rýma je a jak se s ní dá bojovat.

Kočičí rýma: popis příznaků a průběhu nemoci

Nejsem veterinář a netroufám si jim fušovat do řemesla, to v žádném případě. Obecně známé příznaky kočičí rýmy jsou ale dohledatelné i na internetu a abych vám ušetřila googlování, sepsala jsem je do několika bodů, abyste mohli zhruba porovnat, jestli to sedí na vašeho mazlíčka.

Jak poznám, že má moje kočka rýmu?

Kočičí rýma je vlastně laické označení pro infekci horních dýchacích cest, která se u koček projevuje podobně jako nachlazení u lidí. Ne všechny případy jsou stejné, a proto je dobré vědět, co sledovat. Tady je jednoduchý přehled:

Lehký průběh: Občasné kýchání. Čirý výtok z nosu (jako voda). Mírně slzící oči. Kočka může vypadat unaveně, ale stále normálně jí a pije.

Střední průběh: Častější kýchání. Hustý nebo hnisavý výtok z nosu a očí. Zarudnutí očí, někdy i jejich slepování hnisem. Apatie – kočka je méně aktivní, spíš leží, může mít menší chuť k jídlu.

Těžký průběh: Ucpaný nos – kočka musí dýchat otevřenou tlamou, což ji velmi vyčerpává. Hnisavý výtok z nosu a očí (někdy až žlutozelený). Horečka – kočka se může cítit horká na dotek. Ztráta chuti k jídlu a možná dehydratace.
DŮLEŽITÉ: Pokud vaše kočka sotva dýchá, má úplně ucpaný nos nebo odmítá jídlo déle než 24 hodin, nečekejte a ihned kontaktujte veterináře.

Kočičí rýma - jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)
Kočičí rýma – jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)

Přírodní podpora imunity a léčba

Ideální by bylo primárně vzít mazlíčka k veterináři, to je jasné. A poradí vám to každý jako první věc, kterou byste měli udělat. Pokud jste tam ale už byli, třeba jste i rýmu léčili antibiotiky a doktor vám doporučil u kočičky podporovat hlavně imunitu, stojí za to zvážit třeba i následující věci:

Jak můžu kočičce pomoct, aby se s nemocí lépe poprala?

Při lehčích případech kočičí rýmy můžete kočce pomoct i doma. Tady jsou některé možnosti přírodní podpory:

Koloidní stříbro: Má antibakteriální a antivirové účinky.
Použití: Otírejte s ním kočičce čumáček, nebo když se vám to podaří – kapejte 1–2 kapky do každé nosní dírky 1–2krát denně. Můžete s koloidním stříbrem na tamponku také jemně otírat očka, pokud jsou zarudlá, nebo slepená.

Lysin: Aminokyselina, která pomáhá bránit množení herpesviru (častý původce rýmy).
Použití: Lysin se prodává třeba ve formě pamlsků, např. VetriScience Lysine Plus. Dávkuje se obvykle 250 denně (poradí veterinář), čili 2 ks.

Echinacea: Bylinka známá pro své imunostimulační účinky. Třeba moje babička ji začíná užívat každý podzim a za posledních x let nebyla nemocná. A našla jsem, že se bylinka dá používat i pro kočičky. Vždycky je ale lepší si to ověřit u doktora, pokud máte pochybnosti.
Použití: Zkuste kapsičku s echinaceou speciálně určenou pro kočky.

Kočičí rýma - jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)
Kočičí rýma – jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)

Hygiena a péče během léčby

V případě kočičí rýmy je toto stěžejní bod a pokud máte doma zvířátek víc, je třeba mu přikládat o to větší důležitost, protože rýma je nakažlivá.

Jak ulevit kočce, když jí teče z nosu a očí?

Čistota: Denně otírejte nos a oči vlhkým vatovým tamponkem. Použijte fyziologický roztok nebo teplou převařenou vodu, případně i slabé koloidní stříbro, které je dezinfekční.
Pokud jsou oči slepené, jemně je promněte tamponkem, dokud se neotevřou.
Prostředí: Klidné místo bez průvanu. Kočka potřebuje teplo, aby se lépe zotavila.
Pokud máte zvlhčovač vzduchu, zapněte ho – zvlhčený vzduch pomáhá uvolnit dýchací cesty.
Tip na pelíšek: Umístěte pelíšek trochu výš (např. na gauč), aby kočka nemusela spát přímo na podlaze, kde bývá chladno. Anebo mazlíčkovi pořiďte plyšovou kukaň, kde bude mít teplo a nebude na něj nikde táhnout průvan. Co a kde pořídit jsem rozebírala v článku Jak vyrobit kočce vyhřívaný pelíšek.

Strava a hydratace

Zdá se to nedůležité, ale vzpomeňte si na sebe, když jste nachcípaní. Kolikrát to poslední, na co máte chuť, je něco k snědku. Většinu z nás by asi neohrozila na životě ani měsíční hladovka (haha), ale u kočičky to není sranda a určitě prcka hlídejte, pokud nějak změní zvyky.

Co když kočka kvůli rýmě přestane jíst?

Když má kočka ucpaný nos, přestane cítit jídlo, a to ji odradí od krmení. Vyzkoušejte tyto triky:

Zahřejte jídlo na pokojovou teplotu – zvýší to aroma.
Kuřecí vývar: Dejte kočce nesolený kuřecí vývar. Dodá energii a hydrataci.
Pokud kočka stále nejí, vyzkoušejte speciální výživné pasty pro nemocné kočky (např. Calo-Pet).

Prevence

Jak zabránit tomu, aby kočka rýmu vůbec dostala? Někdy tomu nezabráníte, i kdybyste se na hlavu stavěli (stejně jako u dětí, nebo u sebe) – prostě jde kolem bacil, mazlíček je oslabený a bum ho. Něco dělat ale přece jen jde:

Očkování: Každoročně nechte kočičku přeočkovat hlavně proti panleukopénii, kaliciviru a herpesviru.
Hygiena: Pravidelně čistěte pelíšek, misky a toaletu. Vřele doporučuju pořídit bílý ocet ve spreji a čistit veškeré kočičí příslušenství s ním. Skvěle dezinfikuje, čistí i usazeniny a zbavuje nežádoucích pachů.
Minimální stres: Pokud máte více koček, dbejte na to, aby měly dostatek prostoru a nebyly ve stresu. Naši dva kočičáci třeba sdílí společný záchod, misky i pelíšky a překvapivě s tím nemají nejmenší problém. Vím ale, že se třeba u kočičích záchodů doporučuje mít doma „počet koček + 1„. Takže u dvou koček třeba 3 záchody. Jsem fakt šťastná, že naši mazlíčci to neřeší a klidně se střídají na jednom – který ale čistím několikrát denně, to je jasné!

Kočičí rýma - jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)
Kočičí rýma – jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)

Často kladené otázky (FAQ)

Napadlo mě ještě pár dotazů, které člověka napadnou, ale není třeba je rozepisovat do zvláštní kapitoly, tak je dávám sem:

Je kočičí rýma nakažlivá na člověka?
Ne, je to nemoc specifická pro kočky.
Jak dlouho léčba trvá?
Lehká rýma se obvykle spraví za týden, těžší případy mohou trvat déle.
Může se rýma vrátit?
Ano, hlavně u koček s chronickým herpesvirem. Proto je důležité posilovat imunitu.

Naše zkušenosti s léčbou kočičí rýmy u Tykoška

Kočičí rýma u nás byla dloooouho velké téma a byli jsme z toho už zoufalí. Když kočič prokýchal JEN půl dne, byl to úspěch jako hrom. Pro představu – hraní na zahradě v některé dny nepřicházelo v úvahu, protože jsme měli strach, že by ho chudáka švihlo. Jako zkuste si běhat jen s jednou průchozí nosní dírkou… Prďolka vždycky lapal po dechu a mně to rvalo srdce.

Testy na veterině s nejistým výsledkem

Na veterině nám řekli, že řešení možná existuje. Udělat sakra drahé testy na původce rýmy. U kterých je ale velká pravděpodobnost, že budou zbytečné a neukážou nic. Prý to může být cokoli a měli bychom se smířit s tím, že v takovémto stavu už bude pořád. Také v éteru zazněla zkratka FIV, což je obdoba lidského AIDS, akorát že pro kočky. Měla jsem z toho slzy na krajíčku. Za kocůrka bych klidně dýchala, kdyby to šlo! Situace vypadala blbě. A tak jsme s chlapem začali trávit mládí na internetových diskuzích o kočkách. Našemu drobečkovi přeci musí jít nějak pomoct! Určitě nejsme jediní, kdo něco takového řeší!

Až jednou jsem narazila na zajímavý článek o kočičí rýmě a jejím VYLÉČENÍ. Psalo se v něm, že stačí kočičce dávat několikrát denně koloidní stříbro a nemoc se dá na ústup a už se nikdy nevrátí. Představte si, že jste zoufalí. Opravdu moc a moc zoufalí a váš mazlíček je na tom fakt zle. Zkusíte cokoli.

Kočičí rýma - jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)
Kočičí rýma – jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)

Chronická kočičí rýma – musíme zkusit i nemožné!

Hned po tom, co jsem chlapa přesvědčila, že to zní šarlatánsky, ale stejně to musíme zkusit. A vydali jsme se do lékárny. Když jsme u pultíku paní lékárnici sdělili, pro co si jdeme a k čemu to chceme, vytřeštila oči, málem se pokřižovala a zavolala vedoucího. Ten nám flašku se stříbrem ukázal z dálky jak odjištěný granát a řekl, že se podle EU nesmí užívat vnitřně (a pro zvíře už vůbec ne) a že nám ji nemůže s čistým svědomím prodat. Což nás vyděsilo. Co jsme to proboha chtěli kocůrkovi dát, když i v lékárně na nás pomalu volali ochranku?!

Vitaminový sirup pro kočky a koloidní stříbro

Ale zoufalí lidé dělají zoufalé věci. A tak jsme koloidní stříbro přece jen objednali. Pro jistotu v nižší koncentraci 10ppm, kterážto je prý univerzální pro vnitřní užití u lidí i zvířat. Podle článku na Mooncat.cz jsme upravili dávkování na 4 ml ráno a 4 ml večer. Plus kocourek už skoro měsíc užíval vitaminový sirup VET-P-IM. Na veterině říkali, že je dobrý na zlepšení imunity.

Kočičí rýma - jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)
Kočičí rýma – jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)

Jak vnutit kočičce medicínku

Medicínu dával kočičovi chlap, poněvadž má na kocourka speciální chmat, kdy ho zaklekne na zemi a malou stříkačkou bez jehly mu koloidní stříbro stříkne do tlamičky. Vcelku rychlá akce, pokud ulovíte kočku ze zálohy a znehybníte ji mezi koleny, když to zrovna nečeká. Jelikož jsme ale kočičovi dávali stříbro zhruba ve stejnou dobu, zvykl si, že v určitou hodinu se má zdekovat a vymňučet si na nás propustku na zahradu. Chacháá, to tak. Než šel ven, už ho měl!

Jak koloidní stříbro fungovalo?

Zhruba po týdnu začal kočič líp dýchat. Po 14 dnech jsme po sobě s chlapem nadějně pomrkávali, ale nahlas jsme se báli něco říct, abychom to nezakřikli. A po 3-4 týdnech jsme měli z frajera normálně zdravou kočku! To bylo boží!!! Žádné smrkání, kýchání, sípání, dušení… nic! NEUVĚŘITELNÉ! A bez antibiotik! Ty pěkně prosím nebral od července! A má úplně čistý čumáček, což je vidět i na fotkách :-)

Kočičí rýma - jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)
Rýma u kočky – jak ji vyléčit za 4 týdny (zkušenosti s naším kocourkem)

Je to fantastické! Kočiček nepčíká. A když mu zapomeneme nasypat granule, jde nás ve 4 ráno lovit do postele. Protože může. A ten souboj udýchá! Na rozdíl od chlapa, který nemá daleko k infarktu, když se mu mourek plnou silou zahryzne do ruky, během půl vteřiny zdrhne a výhružně na něj zírá ze tmy z druhé strany místnosti. Já to mám pokaždé jak němý film, protože spím se špuntíky v uších. Si představte, že chrupkáte a z ničeho nic se vedle vás začne třepat postel, letí deka, polštář, někde mezi tím vším kočka a rozzuřený chlap. Paradoxně moje první myšlenka? „Jééé, to máme ale živou kočičku! Jak mu ta medicínka prospívá!“

Léčbu je potřeba u Tykoška opakovat

Jinak od velké léčby v červenci absolvoval ještě cca 3 mini léčebné kúry. Odjakživa měl problém s tím, když se léto přehouplo do podzimu a pak do zimy. Tehdy to odstonal nejvíc. Takže jen co se venku ochladilo a on prvně pčíkl, nasadili jsme koloidní stříbro znovu. Koupili jsme lahvičku silnějšího stříbra20ppm. A dostával 4 ml jen jednou denně cca 7-10 dní. Dneska nemá vůbec žádné problémy [buch buch na dřevo velkým kladivem], nic nebere a že kolem sebe někdy házel nudle a nemohl dýchat, se mi zdá jako sci-fi. Koncem listopadu absolvoval očkování (loni jsme kvůli rýmě o 2 měsíce odkládali) i čipování a momentálně je naprosto v pohodě.

Proč dnešní článek spisuju, je tedy nasnadě. Pochlubit se, že máme konečně zdravou kočičku, která se nám nesesype při každém klesnutí venkovní teploty. Přiznám se, že se docela bojím napsat na plnou hubu, že jestli máte stejný problém, určitě koloidní stříbro zkuste. Protože kdyby se ve vašem případě nedejbože něco podělalo, do smrti bych si vyčítala, že za to můžu já. Proto berte tento článek jako reálnou zkušenost zoufalých lidí, kteří už nevěděli, jak mazlíčkovi pomoct.

Info i z jiných stran

A mám pro vás i poznatek od kamarádky. Měla 2 nemocné kočičky, které byly taky 4x do roka na antibiotikách – obě rýmu, jedna k tomu i zánět dásní a chudince jí kvůli tomu i páchlo z tlamičky. Chlap jí po naší zkušenosti poradil právě koloidní stříbro. Po nasazení vymizela po dvou týdnech jak rýma, tak zánět dásní. Tož tak. [klep klep na dřevo podruhé]

Máte s koloidním stříbrem zkušenosti na sobě, nebo na zvířátkách? A podařilo se vám najít nějaký způsob, jak vyléčit kočičí rýmu? Dejte mi prosím vědět do komentářů! :-)

PS: asi je zbytečné to dodávat, ale stejně – myslete na to, že veškeré informace uvedené v tomto článku jsou čistě moje osobní zkušenost s mými kočičkami. Každé zvířátko je jiné, takže cokoli vyzkoušíte, děláte na vlastní odpovědnost. Pokud si nejste čímkoli jistí, VŽDYCKY se poraďte s veterinářem 🙏🏻

Co si přečíst dál? Můžete zůstat tady na blogu a z rubriky „Kočičky“ prostudovat i další články:

Jak vyrobit kočce vyhřívaný pelíšek
Energy Imunovet kapky na kočičí rýmu
Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem
Energy Kingvet kapky pro kočky: léčba bakteriální infekce a podpora imunity

Komentáře: 13

  1. Mel. Mel. 3 ledna, 2019

    Ahoj Bebe,
    díky za tip, moje kočička mívá taková kýchací období, zdaleka ne tak hrozné jako Tykuška, ale má. Až ji to zase chytne, tak to zkusím. Nenapadlo by mě to, koloidní stříbro používám na pleť a zkusila jsem ho i vnitřně, ale jen na sebe, na čičinku ne.
    Super, že to kocourkovi tak krásně pomohlo. :-)

    • Bebe Bebe Autor | 3 ledna, 2019

      Milá Mel.,
      taky jsem měla sérum i tonikum s koloidním stříbrem na pleť, ale nikdy mě právě nenapadlo, že by šlo takhle využít! Sakryš, vědět to tak o 2 roky dřív, mohla jsem prďovi i nám ušetřit hodně nervů :-)
      Pozdravuj čičinku a ať se jí všechny pčíkací bacily vyhýbají na kilometry! :-) :-*
      Bebe

  2. BettyG BettyG 3 ledna, 2019

    Je super, že je kocourek v pořádku, v ale já bych byla s tím stříbrem dost opatrná. Pořád je to těžký kov a ukládá se v organismu. Četla jsem několik odborných článků, které to potvrzovaly. Ne nadarmo umírali dřív šlechtici, kteří jedli ze stříbrného nádobí. V jednom článku se psalo, že stačí i ponožky se stříbrem a už se ty mikročástice ukládají přes kůži do organismu. Já osobně se vyhýbám i kosmetice a právě těm ponožkám. Ona totiž otrava přijde náhle, prostě se to v těle postupně ukládá a pak bum. Kovů se tělo nezbaví jako třeba přebytečného vitamínu C. Ale možná to u kočiček funguje jinak ?

    • Mel. Mel. 4 ledna, 2019

      Ahoj Bettynko,
      děkuji za názor, osobně nevím přesně co si o koloidním stříbře myslet, už kdysi jsem se snažila dohledat co nejvíce informací na netu, ohledně vnitřního užití, protože mi to přišlo poněkud podezřelé. Našla jsem spoustu pro i proti a objektivně to vyhodnotit nemám jak. Nakonec jsem si koupila flašku v lékárně na pleť, řekla jsem si, že to zkusím, protože se mi kvůli zdravotním obtížím občas vyhodí ksichtík. To se mi osvědčilo, řekla bych, že to působilo jako jemná desinfekce a čistič. Pak jsem si to zkusila dát do rozprašovače a používat místo hydrolátu, po poměrně krátké době jsem usoudila, že tudy cesta nevede, trochu to vysušovalo…a tak nějak, doufám, že to nezní blbě..“tělo vyslalo signál, že neee…prostě mi to nebylo příjemné i když vlastně nevím proč.(… zní to blbě, neumím to vysvětlit :-) ). Pak jsem to zkusila při rýmě jako nosní kapky, to na mně nijak neúčinkovalo. Když jsem měla nepříjemný zánět na očním víčko, tak jsem si namočila ve stříbru tamponek a přiložila na zavřené oko, na co nejdelší dobu, třeba půl hodiny, citelně mi to ulevilo a zklidnilo oko. Jednou jsem to zkusila, koncentraci 10ppm, vnitřně, ale taky bez nějakého speciálního výsledku. To jsem ale chtěla jen tak prubnout. Tak jsem si udělala takový soukromý a ryze subjektivní názor: Myslím si, že ta koncentrace je tak nizounká, že při vnějším užití to nemá negativní účinek. Normy na škodlivé látky v kosmetice, potravinách či léčivech jsou v EU velmi přísné a přesto je zde kol.s. povoleno k vnějšímu užití, toho se osobně neobávám. To vnitřní užití….fakt nevím. Údajně, pokud se to nepřehání a používá se jen občas, pokud vám pomáhá, nemělo by škodit. Ale to si asi každý musí rozhodnout sám. Každý kdo se o to někdy zajímal zřejmě narazil na muže z Ameriky, říká se mu Šmoula, protože má kvůli nadměrnému užívání koloidního stříbra modrou pokožku, až na dosmrti, právě proto, že tělo se nahromaděného kovu neumí zbavit. Nicméně, údajně to pil opravdu jako limonádu, což je šílenství, asi nějaká forma závislosti, strachu z nemoci ??…nemám tušení.
      Hezký den přeju, M. :-)

      • BettyG BettyG 5 ledna, 2019

        Ahoj Mel,
        Lidské tělo není hloupé a když ho posloucháme, tak nám samo řekne. Jak jste psala, že se vám to samotné nezdálo, to je přesně ono. S těmi studiemi je to složité. Já se pohybuji v akademickém prostředí takže mám možnost dostat se k odborným publikacím. Právě, že se začal dělat výzkum teprve nedávno, takže nějaké relevantní výsledky ještě moc nejsou. Mě právě překvapilo, že kolegyně přišla s názorem, že vadí i třeba to stříbro v ponožkách. A přitom tam jsou ty částice dost velké. Ale pořád jsou dost malé na to, aby prošly kůží. Jinak ale nejsem chemik, tak k tomu přistupuji laicky. Nejlepší je asi řídit se heslem Všeho s mírou ?

        • V. V. 6 ledna, 2019

          To, o čem píšeš, se nazývá „Argyrie“. Tělo dokáže vyloučit koloidní stříbro bez problémů a to za předpokladu, že přísun stříbra nepřevyšuje možnosti stříbro vyloučit anebo člověk netrpí nedostatečnou funkcí ledvin. Pokud není překročena denní dávka 30 ml, argyrie nevznikne. Tělo bez problémů stříbro vyloučí. Doporučená denní dávka je však mnohem nižší, něco mezi 5-20 ml.
          Z ponožek s obsahem stříbra mít strach nemusíš. Je to tak zanedbatelné množství, že se tělo s tím bez problémů vypořádá. I ve stravě je přirozené množství stříbra. Problém je spíše opačný. Díky hnojivům a erozi půdy se z naší stravy stříbro vytrácí v přirozeném množství a tělo stříbro v malém množství potřebuje. Stejně jako Jód, Hořčík, Fosfor, Zinek, Draslík, Sodík, Chlór atd. Tyto prvky také máme v malém množství v těle. Existuje ale alergie (zvýšená citlivost) na metalické stříbro. Takže pokud má někdo kožní problém například se stříbrným prstýnkem, neměl by koloidní stříbro užívat vnitřně, ani zevně

      • Bibi Bibi 16 prosince, 2019

        Na ten obličej a na výplach očí doporučuji vlastní ranní urinu. Doporučuji info od Malachova. Neleknout se, že je to při průplachu očí nepříjemné…úleva a vyléčení posléze za to stojí.
        Urina zabírá na vše…ani nemůže nezabrat…Osobně do očí nedám nic jiného. Při zranění oka mi kapky pouze rozostřovali vidění…nepomáhali. Zkoušela jsem vše než jsem se uchýlila k výše psanému řešení. Za pokus to stálo a dobře jsem udělala. Stejně jako na klystýr nedám dopustit na vlastní urinu. Příroda není blbá a naše tělo si prostě dokáže pomoci samo. Chce to jen vědět jak. Zajímal by mě výzkum. Jak je to s urinou u zvířat. Zda by to u zvířat mohlo fungovat stejně. To by byla bomba…No zkuste si o urinoterapii něco přečíst…Chce to vlastní studium i zkušenost. Jinak moje „s troškou do mlýna“ pro kočky…posílení imunity je spirulina a kokosový olej…ten i desinfikuje…

  3. Rykola Rykola 30 června, 2020

    Koloidní stříbro je koloid… Koloidy tělo buď zužitkuje nebo vyloučí… Nikde se neukládají… Koloidní formou ať už jde o minerály či stříbro se snad ani dokonce nelze předávkovat… Snad kdyby toho někdo vypil litry na ex, ale to i voda je v určité míře pro tělo jedem….. Jen je potřeba si ohlídat výrobce… V tom je kámen úrazu, hledejte certifikovaného výrobce u kterého je záruka, že jsou opravdu výrobky v koloidní formě… Výrobců je spousta, ale všichni zdaleka kvalitní nejsou…. Také je potřeba zvýšit příjem čisté vody při léčbě koloidním stříbrem…. Pro ledviny jsou zátěží hlavně těžké kovy, které na sebe koloidní stříbro navazuje při vylučování z těla + toxiny z mrtvých tělíček bakterií, virů s jiného sajrajtu, co máme v těle…. Je vhodné doplnit léčbu i detoxikačními bylinami, pomáhají stříbru odstranit toxiny z těla… P.S. Ano šlechtici umírali i na otravu stříbrem, mimo jiné, který se v těle ukládal, že stříbrného nádobí se do jídla dostávali větší částice, které tělo vyloučit nedokázalo… V tom je právě ten rozdíl…

  4. Jaroslava Pásková Jaroslava Pásková 7 června, 2023

    Kocour má chronickou kočičí rýmu,prý chlamydie.Kazdeho půl roku je na antibiotikách,už jsme neštastni,léčba stojí tisíce s pobytem v nemocnici a i normálně má pořád ucpaný nos a vykychava hnusné smrky.Zkusila jsem tedy v zoufalství jak radite koloidní stříbro.Poctive jsme ho dávali třikrát denně do nosanku,třikrát do pusy.Po celé tři týdny a co myslíte?Vůbec nic to nepomohlo,ani trošku se mu ta rýma neztratila,je to úplně k ničemu!!!???

    • Bebe Bebe Autor | 13 června, 2023

      Chjooo, to je mi moc líto, že to nezabralo :-( Jak slyším, že je nějakému kočičákovi ouvej, jsem z toho nešťastná taky :'( A Energy kapičky jste už zkoušeli? Články tady. Bebe

  5. Marie Marie 17 srpna, 2023

    Taky musím přidat svou zkušenost. Mám v bytě 3 kočičky (2 kluky a 1 holku). Jen jeden kocourek (Matyáš) trpí rýmou. Začalo to asi před rokem – nejdřív pár kýchnutí za den a zhoršovalo se to. Kýchal třeba 20x v kuse a chrčel při dýchání téměř stále. Na veterině dali samozřejmě antibiotika. Zmizelo to, ale za týden se mu to vrátilo. Nechtěla jsem mu znovu dávat atb, hledala jsem něco jiného a narazila na tuhle stránku. Zakoupila jsem přípravek – rovnou 20ppm – je to velkej kocour. A dávala jsem mu to do žrádla (nos bych sama nezvládla). – 5ml denně. Cca po 14 dnech přestal kýchat a chrčet, ale pokračovala jsem – celkem cca 30 dní. To bylo v květnu letošního roku. Od té doby nic: dýchal čistě, nekýchal, jako vyměněný kocourek:-) Asi před týdnem se zatoulal (jo, chodí ven, to jsem nenapsala, jen kolem baráku a vždy je tak za 2-3 hodiny zpátky) a byl někde 5 dní.

  6. Marie Marie 17 srpna, 2023

    No, tak pokračování: Matyáš se vrátil po 5 dnech jakoby nic -živej a zdravej. Nevím, jestli byl někde zavřenej ve sklepě nebo kde strávil ten čas, ale už druhý den začal kýchat a dnes už zase chrčí a těžko dýchá. Možná je to ze stresu nebo se nadýchal nějakého sajrajtu/prachu na svém výletě. Takže začínáme znova… snad se to povede i podruhé…
    m:-)

    • Bebe Bebe Autor | 8 září, 2023

      Jak to s Matyáškem dopadlo? Už je zase v pořádku? Četla jsem i předchozí komentář a je super, že stříbro pomohlo! Já ho teda dávkuju v případě potřeby v docela velké dávce, ale mám vyzkoušené, že to takhle funguje.
      Jinak ta představa, že se mi zaběhne kočka a někdo ji třeba omylem zavře ve sklepě… fuuuu, to je moje noční můra. Doufám, že Matyášek naháněl třeba kočky, nebo se zapletl s nějakým kočičím gangem :o) To je přeci jen lepší představa, než že ho někdo někam zavřel.
      Držím palečky, ať se z té rýmy kočiček vykurýruje! :-*
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít