Výrazně jsem si zautomatizovala postup, jak provést bleskové, ale přitom precizní a šetrné odlíčení. Jen co přijdu domů, zapluju do koupelny a okamžitě začnu. Umyju ruce mýdlem. Popadnu dva tamponky, na kterých přistane ginkgo micelární voda Ere Perez a jednou stranou odlíčím oči a obočí. Jde to strašně rychle, bez štípání, drhnutí či pnutí kůže.
Druhou stranou tamponků přeběhnu i celý obličej. Pak na pleť nanesu mléko a minutku ho roztírám. I přes oční okolí. Namočím jeden látkový tamponek v teplé vodě. Jednou stranou z obličeje sundám rozetřené mléko. Druhou stranou pleť dočistím. Poté kůži přestříkám květovou vodou ve spreji. A podle toho, kolik je hodin, vetřu buď trošku oleje (navečer), nebo ještě denní krém. A celá procedura netrvá déle, než 2-3 minuty!
Jo a jestli vás zarazilo, že zrovna já se svou suchou pletí používám s oblibou micelární vodu, pak hned vysvětlím důvod. Je to pro mě ta nejlepší věc na odlíčení očí. Vyzkoušela jsem toho už hooodně, ale buď mě očka štípaly, měla jsem zamlžený zrak, nebo trvalo čištění šíleně dlouho. A já pak měla sklon odličování odkládat až úplně na večer. A to pleti nesvědčilo už vůbec.
Ere Perez
Momentálně mám silně v oblibě Ginkgo micelární vodu od značky Ere Perez, což je novinková záležitost v obchůdku Biobalíček.cz. Zakladatelka stejnojmenné značky, Ere Perez, je původem z Mexika. Dnes žije v Sydney a zasvětila svůj život snu o zdravých a zkrášlujících líčidlech, které jsou veganské, rostlinné a minerální, bez všech těch neblaze profláklých a škodlivých chemických látek. Jakožto záruku výše uvedeného značka nabízí získané certifikáty – např. Cruelty Free (bez krutosti – netestovaná kosmetika), Vegan (bez obsahu živočišných látek), Non GMO (bez Geneticky Modifikovaných Organismů), nebo NO CO2 (snižování emisí při výrobě). Tedy opravdická přírodní kosmetika se vším všudy, abych to zkrátila.
Ere Perez má v sortimentu tolik věcí, že vám garantuju vypití nejméně 3 kafi, než to všechno projdete a pročtete. A vyberete. Protože lákadel je spousta! Rtěnka, tužka na oči, rty či obočí, řasenka, pudr, rozjasňovač, bronzer, paletka stínů, tvářenka, make-up, korektor… Všechno! Plus i kosmetické štětce, nebo pečující a čisticí kosmetika. Poněvadž to vše k péči o pleť patří. Já vám dnes ukážu detaily o zmiňované micelárce. Příště se mrkneme ještě na SOS papájovou marmeládu a testu neujde ani dekorativka! ;-)
Ginkgo micelární voda Ere Perez: dojmy z testování
Micelárka má tuze šikovné balení – průhledná plastová lahev s klapacím víčkem, kterou pohodlně otevřete i zavřete jednou rukou. Micelární vody stačí málo, není třeba v ní tamponky máchat. Prostě si cvaknete trochu na vatový, nebo látkový tampon, ten pak přiložíte na oko a po pár vteřinách z něj snadno stáhnete veškeré barvy a nečistoty. Jednoduché, jak facka.
Micelární voda má neutrální a příjemnou čistou vůni, ačkoli hodně slabou. Možná bych ji velmi vzdáleně přirovnala ke klasickému Jaru.
Složení
Aqua, Aloe Vera (Aloe Barbadensis) leaf Juice, Glycerin*, Ginkgo (Ginkgo Biloba) Leaf Extract, Caprylyl/Capryl Glucoside, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Fragrance**
*palm free, **fragrance 100% natural origin
Za celou dobu, co micelární vodu používám, jsem si nevšimla žádného křehnutí pleti, nebo výsevu pupínků či zarudnutí (se mi stalo u Eucerin). Voda je k pokožce velice jemná, neštípe v očích, kůži nedráždí, nenapíná ji, ani nevysušuje. Slouží svému účelu na 110% a bez váhání bych jí věnovala hodnocení 1 s *.
Jak dlouho zabere odličování vám? A pucujete pleť hned po návratu domů, nebo si necháváte čištění až večer před spaním?
K micelárním vodám mám poněkud ambivalentní vztah. Poté co začaly vyplouvat na světlo boží i jejich neduhy, jsem se všech zbavila ( čisté zlo…). A brzo si šla koupit novou ( no, alespoň přírodní). Teď ji suším v koupelně pro stavy „za minutu padnu klidně i neodlíčená“. Ale je pravda, že když z očí pracně drbu vzdorující řasenku, tak po ní toužebně hledím. Zatím jsem nenašla nic, co by odličovalo oči tak dobře, bez drhnutí a štípání.
Jinak s čištěním to mám tak, že po příchodu domů mám chuť pleť hned odlíčit. Ale řeším jakou pečující kosmetiku pak použít (den/noc), čistit před spaním znovu, kdy dát masku…atd. Tolik otázek ? Co se týče péče o pleť trpím slušným stihomamem.
Jani, taky jsem x-krát četla, že pomalu není větší zlo, než si dát na obličej micelární vodu. Ale jakkoli s odličovači experimentuju ve velkém, nejlepší na odlíčení očí je prostě micelárka. Je rychlá, oči nemusím několik minut „šudlit“, nedráždí je, neslzím po ní… Si říkám, že než vidět pár hodin rozmazaně a vydržet štípání, to si radši na tamponek „cvaknu“ micelárky a do 5 vteřin je po problému. Pleť mi nijak nedráždí, nekřehne po ní, ani nepupínkuje. A mám i jakýsi lepší pocit z toho, že je micka přírodní. Jakože za mě jeden veliký palec nahoru a spokojenost :-)
U mě je to tak, že odhadem mrknu, kolik je hodin. Pokud se odličuju po obědě, dávám denní péči stejnou, jako ráno. Nebo nějaký olej, či krém. V průběhu odpoledne pak vsázím nejčastěji na oleje a bezvodé balzámy. To samé v podvečer, když ještě zdaleka nejdu spát. Ale žádná ustálená pravidla, přes která by nejel vlak, to nemá. Prostě jak se mi chce :o) A kašli na stihomam, jsou to pořád jen krémy! ;-)
Bebe