Dnes mám pro vás dojmy, které ve mně zanechal noční krém s granátovým jablkem. Ta je primárně určená pro péči o zralou pleť (tu vidí výrobce jako něco, co se vám na obličeji vyskytne po 40. roce života), tedy jdu budoucnosti chytře naproti :-) Čistě na teoretické vlně – mám za to, že v přírodní kosmetice je naprosto šumák, jestli řadu proti stárnutí nebo pro zralou pleť používá člověk, kterému je lehce přes 30. Obsažené složky totiž neuškodí ani mladší pleti.
Není to jako injekce výplní do obličeje, které z vás udělají na počkání karikaturu sebe sama a vaši známí se pak můžou potrhat smíchy – zvlášť v případě, že tomu propadnete a ani při odstoupení od zrcadla o 20 kroků nejste schopni se vidět v reálném světle. Přírodní kosmetika takhle nefunguje a rozhodně se není čeho bát. Olejíčky, másla a vzácné přírodní složky vaši pleť jemně pěstí, zjemňují rysy a vyživují ji a zlepšují její stav i vzhled. Ano, některé složky jsou ve vyhlazování vrásek účinnější, než jiné (arganový, nebo opunciový olej, aj.). Doopravdy si ale nepředstavujte, že si pleť natřete krémem a ráno se probudíte o 10 let mladší. Trochu rozumu do hrsti, prosím :-)
Podle Weledy má výživný noční krém z granátového jablka zjemňovat vrásky a vyhlazovat a intenzivně vyživovat pleť. Také prý aktivuje přirozenou regeneraci buněk během noci, a proto je pokožka po ránu pružná, hladká a svěží. Co na to moje chroustí alter ego?
Začnu trošku zeširoka a vezmu to postupně, jako když si krém rozbalujete po nákupu doma.
Jestli se mi něco doopravdy líbí, jsou to hliníkové tuby. Něco mě na nich velmi baví, jsou mi sympatické a Weleda je tuším jediná, která něco takového vede. Nebo si teď honem aspoň nemůžu uvědomit jinou kosmetickou značku, která by podobná balení měla. [kdyžtak se zpětně klepnu do čela, kdybych někoho zazdila]
Co v článku najdete:
Konzistence
Konzistence krému není nikterak hutná. Spíše naopak. Krém je řidší, asi jako tělové mléko. Doporučuji s ním při nanášení spíše šetřit, protože se velmi dobře roztírá a překvapí vás, jak malé množství stačí, abyste si natřeli obličej, krk a dekolt. Mně ze začátku dělalo docela problém dávkování odhadnout, takže jsem si vymáčkla spíš pidi množství a postupně přidávala. Ostatně, tenhle postup je nejlepší u veškeré kosmetiky. Přidat můžete vždycky. Cpát krém zpátky do tuby těžko. A rozmazávat přebytky zbytečně třeba na tělo? To je škoda!
Vůně
Vůně je výrazně sladká, plná a intenzivní. A drží se vcelku dlouho i na pleti, jakmile krém použijete. Zkombinujte to s dalšími produkty z řady granátového jablíčka (tělové mléko, pleťové sérum, tělový olej, sprchový krém, oční krém a krém na ruce) a ručím vám za to, že nebudete muset používat ani parfém. Protože tuhle zapamatovatelnou vůni si s vámi už každý spojí a bezpečně vás pozná, i kdybyste se místností jen mihnuli. Docela by mě zajímalo, nakolik je ve složení sladká vůně dílem esenciálních olejíčků (a hlavně jakých!) a nakolik se do vůně promítá obsažený olej z granátového jablka. A jak vlastně takový olejík voní? A je taky tak příjemně nasládlý? Otázky, samé otázky…
Aktualizace 2.3.2020 – mám odpovědi na otázky! :-) Martina a Janička z Weledy mi prozradily, že éterické olejíčky, které mají na svědomí božskou „granátovou“ vůní jsou – vanilka, sladký pomeranč a davana (to je bylinka, která vydává dřevito-ovocnou vůni, která prý částečně připomíná meruňky). Tak už si zase dovedete řadu granátového jablíčka představit o kousek víc! :-)
Složení
A když už jsme u toho složení – řekla bych, že si s ním ve Weledě docela vyhráli a krém dostal do vínku zajímavou směsici ingrediencí! Posuďte sami: voda, sezamový olej, slunečnicový olej, alkohol, bambucké máslo, glyceryl stearate se (přírodní látka; emulgační činidlo, zlepšuje vsakování krémů), olej z pšeničných klíčků, olej z granátového jablka, brutnákový olej, arganový olej, extrakt z jáhel, extrakt z okvětních lístků slunečnice, tapiokový prášek, xanthanová guma, parfemace*, limonene*, linalool*, geraniol*, citral*, coumarin*
*součásti přírodních esenciálních olejů
Výsledky testování a moje dojmy
A co na krém říkám po testování? Už několikrát jsem napsala (a trvám na tom), že Weleda pleťové krémy setsakra dobře umí a jestli bych měla jít do obchodu naslepo pro „nějaký“ krém, o kterém bych věděla, že bude stopro funkční a dobrý, beru Weledu. Kupodivu by mi bylo vcelku fuk, ze které mnou testované řady by byl. Ať už je to kosatcová, mandlová, růžová, nebo s granátovým jablíčkem. Všechny na mě fungují stejně a vlastně mezi nimi nejsem schopná zaznamenat tak výrazný rozdíl, abych na první dobrou identifikovala ten který čistě podle účinků, kdybyste mi zalepili etiketku a já nevěděla, o jaký jde. Samozřejmě, že by mě to trklo podle vůně. Ale víte, jak to myslím.
Všechny výše jmenované krémy mi vyhovovaly v tom smyslu, že mě po nich pleť nepnula, byla na první pohled zářivá a vyživená, používala jsem je tak nějak automaticky a nemůžu si vybavit žádné negativum, které bych vypíchla. Jediné dva pleťové krémy, který výrazněji vybočovaly (z těch, co jsem zkoušela) byly Coldcream a originální tmavězelený Skin Food. Ty byly extra hutné a zabraly i na stavy, kterým v duchu důvěrně říkám, že „se mi loupe kůže od kosti“. To je situace, kdy se můžete mazat jak vzteklí každých pět minut a stejně bude kůže šustit suchem. Na tohle je Skin Food echt machr.
Závěrem
Abych to tedy nějak chytře shrnula. Osobně nevidím rozdíl v tom, po které řadě sáhnete. Všechny pleťové krémy od Weledy můžu jedině pochválit, poněvadž mé pleti vyhovují na jedničku. Kdybych si nový krém kupovala já, volím čistě podle sympatií k té které řadě a vůni. A možná ještě obsaženým složkám. Ale spíš bych zakotvila u té vůně. Jakkoli mi i granátové jablíčko voní tuze příjemně, přece jen mi nejvíc učarovala něžně růžová mandlová řada, která božsky voní po marcipánu! :-)
Jaká řada nejvíc voní vám? A máte mezi pleťovými krémy od Weledy oblíbence, nebo je vám jedno, po kterém sáhnete?
Buďte první! Přidejte komentář