Podávám chlapovi malou skleničku s balzámkem na rty. Jeho první reakce, když přivoní k obsahu: „Uaaau, můžu to sežrat?!“ Jsem přesvědčena, že takto musí reagovat každý, komu se regenerační sérum na rty Dračice z lysolajské Nastěnčiny dílny dostane do rukou! Včetně mě. Sérum Dračice totiž voní jako nejvanilkovější čokoláda na světě. Žádné ošizené „sladisko“, náhražka, nebo cosi podobně švihlého. Neee. Okamžitě vám hlavou proletí představa nejjemnější a nejpoctivější tabulky bílé čokolády, jakou si umíte představit. Je to návykové, neskutečně mlsné, božsky vonící a úžasné a…
[ok, i klávesnice už na mě teď zvedla obočí/mezerník, jestli by těch chvalozpěvů nestačilo – ale ne, nestačilo! :-D]
Co v článku najdete:
Regenerační sérum na rty Dračice – jestli jste na dietě, sáhněte raději po Induloně!
Sérum má na etiketce napsáno, že se má používat 1x denně, a to večer. To se zásadně rozchází s mým předsevzetím, které se snažím dodržovat, a to nemlsat před spaním. Když si totiž pusu natřu, rozšíří se mi zorničky, zakručí v břiše, spustí se Pavlovův reflex a já jsem v háji. Důkaz? Za necelých 14 dní doma padla za vlast kilovka gumových medvídků.
A permanentně mi to spouští tady ta kosmetická lahůdka ze Savon de Lisoleil, protože po ní sahám i během dne a pak mě honí žravá vlastně nepřetržitě a já musím venku protahovat procházky o kilometry víc, jinak za chvilku neprojdu dveřmi. A pak mi někdo řekne, že testování kosmetiky je vlastně pohodička – leda prd! Mě už tahle recenze stále pár desítek kilometrů v nohách navíc! :-D
Abych tomu ale dnes dodala trochu štábní kultury a od samého nadšení nezačala skládat oslavné popěvky, trochu si informace učešeme, ať se v tom dá vyznat.
Co o séru říká sama Nastěnka
Sérum Dračice je regenerační sérum nejen na rty, ale především na ně. Toto sérum je velice lehké, taje při kontaktu s pokožkou, je velmi koncentrované, má nízkou spotřebu a vydrží opravdu dlouho. Hojí a regeneruje popraskané a vysušené rty. To vše díky čistě přírodnímu složení z másel, olejů, CO2 extraktů, dračí krve a kyseliny hyaluronové. Používá se jednou denně na noc těsně před spaním. Nanáší se na čisté rty a nechá se působit. Sérum není slazené (abychom ho neolizovali), má jemnou chuť a voní sladce po vanilce s nádechem kakaa. Citováno se Savon de Lisoleil.
Složení séra Dračice
Složení je přehlídka lahůdek, jak můžete posoudit: cupuacu máslo divoký sběr, mango máslo LZS, ovesný lipidový olej, bio kameliový olej LZS, olivový skvalan, bio-kakaové máslo LZS, RAW, ECO, CRU, bio brokolicový olej LZS, bacuri máslo virgin, dračí krev v bambuckém máslo a arganovém oleji, ucuuba máslo virgin, extrakt ovsa, cacay olej LZS, bio tamanu olej LZS, vanilka CO2 extrakt v jojobovém oleji, kyselina hyaluronová v ricinovém oleji a hydrogenovaném ricinovém oleji, kakao CO2 extrakt, bio granátové jablko CO2 extrakt, bio rakytník CO2 extrakt, vitamin E.
Mě tam hlavně zaujala dračí krev, se kterou mám nejčerstvější zkušenosti s kočičkem. Zrovna absolvujeme druhý cyklus s kapkami dračí krve (Imunovet) a je neuvěřitelné, jak ho to dává dohromady! Jestli stejnou ingredienci obsahuje i balzámek na hojení rozpraskaných rtů, není o čem dumat – tohle musí být funkční, i kdyby nechtělo!
Moje dojmy z testování
Což tedy dokládá nejen fakt, že jsem šupinky na rtech neměla, ani nepamatuju (navzdory mému „střídavě oblačno“ pitnému režimu, za který bych si někdy nafackovala – ale lepším se!). A můžu nosit jakékoli rtěnky a nevypadám v nich olezle. Na rty tedy doporučuju jako intenzivní pečující kúru všemi dvaceti.
Samozřejmě je ale možné balzámek použít i na obličej, nebo tělo. Balzám je hodně mastný a stačí ho piditroška, tudíž vám vydrží věčnost. Jeho „level hojivosti“ je někde na pomezí zázraku a nemožného. Máte-li problém s pnoucími přesušenými rty, nějakým místem na těle, které začalo z ničeho nic šupinovatět a svědit, nebo třeba s neustále se obnovujícími záděrkami kolem prstů, je regenerační sérum na rty Dračice rozhodně záležitost, která vám s tím pomůže. Můžete zkusit pomazat i obličej, jestli vám nevadí mastnější a voňavá péče a pak se podělit do komentářů, jak vám to funguje. Je to bezvodý balzámek, proto si obličej nejprve navlhčete termální, nebo květovou vodou.
Hydratační šlehaný balzám Granátové jablko, Klikva a Frangipani
Co se týče dalšího kosmetického pokladu, který bydlí v trochu větší skleničce, jde o hydratační šlehaný balzám Granátové jablko – Klikva – Frangipani. Místní pamětníci už nejspíš loví v archivu, protože je jim šlehaný balzámek povědomý – a mají pravdu! Před dvěma lety jsem na blogu recenzovala jiné šlehané balzámy, a to varianty Papája – Oves – Lípa a Baobab – Černý rybíz – Levandule. Málem jsem z nich tehdy odpadla nadšením a postavila jsem skleničky na to nejčestnější místo ve své kosmetické sbírce!
No… Přemýšlím, jestli k verzi s granátovým jablíčkem, klikvou a frangipani jen nezkopírovat text z mého starého článku. Jako to je sakra úžasné toto! Nejde tyhle šlehané mistrovské kousky nemilovat. Prostě nejde. Vyzkoušíte je jednou a jste totálně v háji. A používáte je v tak maličkatém množství, jako kdyby to byly dny, které vám na tomhle světě zbývají a vy se nechcete nikdy dobrat konce. Bomba. Absolutní!
Konzistence balzámku
Nevím, jestli to nemám zkresleno časovým odstupem, ale přijde mi, že tento balzámek je o něco hutnější, než byly předchozí dva. Ty mi připomínaly vyšlehanou krémovou pěnu na dortě v cukrárně. Kdežto tento je víc mastičkovější (ač taktéž jako obláček) a dělá na mě dojem, že by mi mohl vydržet i 2x tak dlouho.
Moje dojmy z testování
Vůbec nerozumím tomu, jak je možné dosáhnout u bezvodé konzistence stavu, kdy se balzámek i do suché pokožky doslova vpije. A to aniž by za sebou zanechal byť jen miniaturní mastnou stopu. Přesto se ale nenechte ukolébat a vždycky balzám aplikujte na vlhkou kůži. Je to nutné, poněvadž jinak by se kosmetika správně nevstřebala, stejně jako jiné bezvodé kosmetické produkty. Co by se stalo, kdybyste na pleť pravidelně používali například čistý olej bez toho, abyste k němu přidali i vodu? Dočkali byste se paradoxně opačného výsledku, než je pocit hydratované pokožky. Pleť by byla na dotek vysušená. Tedy – navlhčit a namazat. A klidně ještě jednou navlhčit a ještě jednou promasírovat. Tak je to prý úplně nejvíc správně :-)
Složení šlehaného balzámku
Složení: mangové máslo, makadamový olej*, jojobový olej*, cupuacu máslo*, pupalkový olej, marulový olej, urea**, cetyl alcohol***, ovesné hedvábí, olej z granátového jablka, olej yangu, CO2 extrakt z klikvy (extrakt z klikvy, slunečnicový olej, extrakt rozmarýna), vitamin E (tokoferol, slunečnicový olej), absolue frangipani, alpha-isomethyl ionone****, benzyl alcohol****, benzyl benzoate****, benzyl salicylate****, citronellol****, eugenol****, hydroxycitronellal****, coumarin****, geraniol****, linalool****, limonene****
* bio, ** součástí přírozeného hydratačního faktoru pokožky, syntetického původu, ***přírodní derivát, ****součástí éterických olejů
Vůně pro mlsouny
A málem bych zapomněla poreferovat o vůni! Já si ze začátku lámala hlavu s tím, že netuším, jak voní frangipani a jestli se do vůně promítá víc granátové jablíčko, nebo co vlastně… Ale perfektně to rozetnul chlap. Přivoněl ke skleničce a prý: „To je jasné – gumídci a růžové žužu cukráta, co jsou ve špajzu.“ Já: „Nejsou…“ On: „Ty už si je sežrala?!“ Já: „MY jsme je sežrali!“ On: „Odkdy si vykáš…?“ Tssss… :-D
Takže ano, je to výstižné, řekla bych – cítím ve vůni gumídky a růžové marshmallow. A pak nemám permanetně mlsat, když mě pořád obklopuje takovéhle pokušení! No řekněte! :-D
Nezapomeňte omrknout všechny poklady na Savon de Lisoleil a dejte vědět, jestli jste balzámky od Nastěnky někdy zkusili! :-)
Jeden komentář