Prapůvodně jsem chtěla své dnešní kosmetické povídání začít nějak sofistikovaně a vychovaně, ale řeknu to narovinu. Vlasová kosmetika Moroccanoil je normální vlasové porno. Zapomeňte na všechno, co jste dosud na vlasy vyzkoušeli. Ano, to platí i pro kosmetiku 100% Pure a Olaplex, které byly ještě donedávna můj top strop toho, co je v kadeřnickém světě možné dosáhnout.
Je vlasová kosmetika. A pak je kosmetika Moroccanoil. Tak.
Co v článku najdete:
Moroccanoil namísto parfému
Předně ta vůně. Bože, ta VŮNĚ! Nepodobá se ničemu, co jsem doteď vyzkoušela. Všechny produkty mají stejnou parfemaci, takže se mezi sebou nic nebije, ale krásně se to vrství a voní a… uáááá! Je to kombinace čerstvě vykoupaného miminka a jeho vypraných oblečků a čehosi tropicky vábivě sladkého. Jako piňakoláda, ale ne tak ovocné. Jde to skoro až do parfému. Musím k tomu čichat pořád a pořád. A to i když píšu tento odstavec. Mám pod nosem pramen vlasů, v očích výraz naprosté nirvány a datluju do klávesnice. Jak málo stačí ke štěstí!
Tyrkysová barva uklidňuje!
Pak se mi hrozně líbí barvy obalů. Já vím, naprosto nedůležitá věc, která má vliv maximálně na to, jak vám mezi sebou ladí lahvičky na vaně. Ale i o to jde! Je to krásný tyrkysový odstín, který vyhledávám i na oblečení. Ať už je to obyč plastová láhev od šamponu, nebo luxusně působící matné tyrkysové sklo u séra na konečky vlasů. Popřípadě hnědá lahvička s vlasovým olejíčkem, na které je tyrkysová jen etiketka. Miluju, jak to vypadá! A když se mi k tomu všemu ještě podařilo vychytat sadu s krásnou taštičkou ve stejných barvách… ejchuchu, to už je jen milá třešnička na dortu. Tyrkysová!
Produktů, které jsem testovala (resp. stále testuju), je celkem šest, a to: sada s kondicionérem, maskou na vlasy a olejíčkem, pak hydratační šampon, regenerační infuze (fakt to tak píšou!) na poškozené vlasy a uhlazující mléko. Právě jste si přečetli recept na dokonalé vlasy, kdybyste to nevěděli.
Co z toho potřebujete? Všechno!
Hydratační šampon
Podle čeho jej ideálně posuzovat? Pění perfektně už při prvním mytí. Já mám ve zvyku šamponovat 2x. Tady to nedělám. Jednou stačí. Vlasy jsou po opláchnutí jemně vrzací, ale nezacuchané. Na dotek působí pevně, ale ne drsně. Dobré taky je, že mi šampon netahá dolů barvu. Vzhledem k tomu, že fejkuju šedé vlasy na černé, je to docela podstatná vlastnost. Během celé procedury se line úžasná vůně celou koupelnou. I u sousedů o tři ulice dál.
Šampon je akorátně hutný, což znamená, že když si nadávkujete do dlaně jednu lžičku, můžete množství bez obav rozetřít po rukou a teprve pak nanášet do vlasů, aniž by vám toho půlka kydla na zem. Nejenže tedy šampon dobře odvede svou práci, ale má i příjemnou vůni a uživatelský komfort ohledně samotné aplikace je na 11 z 10. Takhle roztomile „po reklamsku“ bych to řekla.
Maska na vlasy
Další pikslou k prozkoumání je maska na vlasy, kterou používám po šamponování. Několik let zpátky jsem masku používala namísto kondicionéru. Chápala jsem to jako buď/anebo. Dneska jsem chytřejší a vím, že pořadí má vypadat následovně: šampon, maska, kondicionér. A pak teprve všechny další serepetičky. Ale pozastavíme se u masky.
Její vůně je ještě o něco intenzivnější než šampon a má to zajímavý efekt. Namísto toho, abych jedním okem sledovala hodiny, ať mám mycí opruz vlasů už za sebou, si to naopak užívám. Nahodím masku na hlavu, zapomenu na čas a relaxuju. Ve vaně, u knížky, u filmu, to je jedno. Doporučená doba působení je 5-7 minut, ale maska není ten typ produktu, který by vám sežral hlavu, když si dobu lehce přizpůsobíte k obrazu svému (teda snad), tudíž ji běžně překračuju tak 5x.
Po smytí jsou vlasy neuvěřitelně měkké, hedvábné a poddajné. Doplňte jakoukoli vlastnost, po které toužíte v souvislosti s vaší hřívou a bude tam. Pak k tomu přidejte dalších 30% nadšení a dostanete pocit, který vás čeká po použití kondicionéru.
Ten je na tom s uživatelskou přítulností stejně, jako šampon. Ideální konzistence, bezvadná vůně, snadné nanášení, všechno je správně! Doba působení 1-2 minutky.
A výsledek? Hedvábí je proti vlasům drsný „šmirglpapír“. Lesk jak blesk, jemnost bez elektrizování nebo poletování na všechny strany a potřeba si do vlasů neustále hrabat a hladit je. A hýbat s nimi, abyste kolem sebe rozptýlili onu návykovou vůni. A rozčesávání? Jde samo!
Máme umyto, co dál?
Výživný olejíček
Do konečků vlasů naneste olejíček. A vlasy nechte uschnout, nebo vyfoukejte, jak jste zvyklí.
Já olej používám do vlhkých vlasů jako výživu po mytí. Má zabraňovat vysušování vlasů, pomáhat ochránit konečky, působit antistaticky, usnadní úpravu vlasů a jejich rozčesávání a celkově vlásky posílí a hydratuje. Ve složení jsou kromě arganového a lněného oleje i silikony, což znamená, že vlasy nebudou zamaštěné a zatížené, ale směska bude mít efekt suchého oleje bez mastného pocitu. Tahle informace jde proti tomu, co se momentálně propaguje ohledně péče o vlasy (čili bez silikonů), ale když mi to funguje, tak proč bych to nepoužívala.
Jo a ještě tip – olejíček používám tak, že si jednou rukou chytnu vlasy do culíku a druhou (s kapkou oleje na prstech) oťupkám a promnu všechny konečky. A je hotovo. Olejíček voní stejně, jako celá řada, akorát má v sobě cosi navíc, co mi voní jak vanilka.
Účinek? Silně znatelný, řekla bych. Stejně, jako u zlatého olejíčku od Olaplex. Vlastně jsou ty dva srovnatelné a moc rozdílů mezi nimi nenacházím. Mimochodem – je to rok a něco, co jsem si spálila vlasy pár záchvaty odbarvování. Podruhé během pětiletky. Jeden by řekl, že jsem se poučila z první zkušenosti, ale nene. Bylo třeba dát si repete, protože jsem zapomněla, jaké to bylo, když jsem byla na blond a nosila na hlavě častým odbarvováním krepatý chemlon. [takový ten výraz s protočením očí v sloup] Nu což, už je to za mnou. Od té doby už jen odrůstám, zastříhávám a vyživuju.
A právě začátkem tohoto roku se mi podařilo, že jsem ošmikala poslední zkreplé konečky. Ale jen vzadu. Předek byl tak moc kaput, že tam ošetřuju konečky jako největší svátost a popoháním je očima, aby mi dorostly zpátky do ideální mikádové délky. Což se mi i daří, řekla bych.
Uhlazující mléko
Kromě olejíčku má vlasová kosmetika Moroccanoil v zásobě ještě uhlazující mléko, které se také používá na vlhké vlasy. Můžete ho dát do délek, když chcete omezit elektrizování a mini poletující vlásky.
A zároveň účes trochu fixovat a dodat mu strukturu. Mléko totiž funguje namísto tužidla a vlasy uhladí, vyživí, ale nezatíží. Značka ideál? Jop, taky myslím!
Vlasová infuze
A co ten speciální hyper super koktejl, který v Moroccanoil nazvali vlasovou infuzí? Ten se používá na suché vlasy, předchází třepení konečků, vlasy zpevňuje a dodává jim pružnost. Má to být extra výživa, která doslova resetuje stav vlasů. I když budou totálně v háji, pokusí se je dostat do nejlepšího možného stavu.
Sérum je nemastné, vodnaté a perfektně se vstřebává, aniž by vlasy zatížilo, nebo slepilo. Dá se používat jak na celé délky, tak na konečky.
Vlasová kosmetika Moroccanoil – shrnutí
Já jsem z celé sady maximálně nadšená, vlasy mám po ní neskutečně krásné a lesklé tak, jako kdybych si je zrovna teď nabarvila. Úplná novinka pro mě je, že vlasy vůbec nemusím fénovat a můžu je nechat uschnout jen tak na vzduchu. Nezkroutí se, nezkrepnou, nebudou elektrizovat. Budou vonět a lesknout se na kilometry a… vlastně nemám co dodat. Jestli chcete padnout na zadek, kosmetika Moroccanoil vám k tomu dá dobrý důvod. Za mě pecka největší! :-)
A jestli pořád čekáte, že po oslavné ódě přijde studená sprcha v podobě přestřelených cen, čekáte marně. Vlasová kosmetika Moroccanoil je značka cenově průměrná, řekla bych. Sakumprásk celá sada, kterou tu dneska proháním článkem, by vyšla cca na 2 tisíc za 6 produktů. A že stojí za každou kačku, to vám garantuju!
Prosím, jedná se o přírodní kosmetiku?
Neřekla bych. Spíš bych Moroccanoil označila za nepřírodní kosmetiku s přírodními výtažky. Tak :-) Bebe