Zahlédla jsem na obale kosmetiky Divlji Cvit slaměnku, sáhla po peněžence, sebrala nákup a utíkala domů. Normální reflex, pokud někde narazím na italskou slaměnku, smilje, kari, maggi, nebo smil. Říkejte té žluté kytičce, jak chcete. Jestli si nejste jistí, o čem mluvím, pak si vzpomeňte na značku L’Occitane a jejich modrou slaměnkovou řadu, což je vlajková loď této provensálské kosmetiky.
Co v článku najdete:
Slaměnka je ztělesněním podzimu
Vím přesně, kdy jsem si slaměnku zamilovala. Když jsem poprvé vyzkoušela „loccitanní“ pleťovou masku, která mi voněla jako Dušičky. Představte si lehce sychravý den začátkem listopadu, kdy se brzy stmívá a kvetou chryzantémy. Máte tendenci se zachumlat do svetru, protože sluníčko už dávno nemá takovou sílu. Ve vzduchu se mísí vůně zetlelého listí a dřeva, kterým někdo zatopil v krbu. Sem tam se objeví mlha. Miluju takové počasí!
A slaměnka mi ho dost připomíná. Je to zastřená a náááznakem zakouřená vůně, v jejímž základu cítíte chryzantémy, karafiáty a nějakou polévkovou bylinku. Je to tak divné, až je to pěkné. A pro mě neskutečně návykové.
Slaměnková přírodní kosmetika z Chorvatska
Takže už se asi nedivíte, že když se mi v Intersparu dostal do zorného úhlu nenápadný bílý kelímek s nápisem „smilje“, vše ostatní se rozplynulo a já šla jak zombík tím směrem. Protože přírodní chorvatská kosmetika s podezřele nízkou cenou, u které jsem si promnula oči, jestli to není vtip? Nechat kelímek tam? Pfff, ani náhodou! Hned jsem ho adoptovala!
Divlji Cvit je malá rodinná firma ze Záhřebu, která vyrábí přírodní kosmetiku. Založili ji Suzana Vukelja a Igor Pukljak v roce 2015. Součástí prvních receptur byl místní olivový olej a divoké bylinky a ze značky budou stopro nadšení všichni, kteří rádi podporují malé domácí výrobce a milují kvalitní, ručně vyráběnou kosmetiku. Mě teda padla do oka velice!
Krém je protivráskový, což se vzhledem k hlavní ingredienci (slaměnce) dalo odvodit, aniž bych si přečetla podrobnosti. Anglický název slaměnky je totiž „immortelle„, čili „nesmrtelná„. Latinské jméno „helichrysum italicum“ je odvozeno z řeckých slov helios (slunce) a chrysos (zlatý). V kosmetice se smil používá hlavně na suchou pleť, která má tendenci ke zvýšené tvorbě vrásek. Pokožku smil výrazně omlazuje, zklidňuje a podporuje její regeneraci. Působí také proti stařeckým skvrnám, zjemňuje pleť a snižuje otoky. Urychluje hojení modřin a jizev a ulevuje při artritidě, revmatismu a bolesti kloubů.
Smil jako doktor pro zraněnou duši
A pokud by vás zajímalo působení v aromaterapii, pak vězte, že lahvičku esenciálního slaměnkového oleje by měl mít doma v lékárničce snad každý! Smil totiž dodává sílu poprat se se všemi traumaty a těžkostmi, které vás kdy v minulosti potkaly. Pomáhá vám uvědomit si, že kdyby nebylo těžších životních zkoušek, neposunuli byste se nikdy tak daleko, jako jste dnes. A jelikož má smil mocný vztah se světlem slunce, pomůže vám získat zpět radost, zápal a naději do života./zdroj/ Jak říkám – potřebujeme ho všichni :-)
Jinak kdybyste měli někdy cestu do Chorvatska, pak krém klidně přihoďte do nákupního košíku (v Česku jsem tuhle kosmetiku neviděla). Je bezvadně našlehaný a suprově se vstřebává, aniž by za sebou zanechával jakýkoli náznak mastnoty. Pleť okamžitě zvlhčí a zvláční a jestli jste majiteli extra vysušené pokožky, budete dost v šoku, až vám pod rukama začnou miznout všechny případné šupinky a okamžitě přestane nepříjemné pnutí.
Divlji Cvit má to nejpoctivější složení, jaké si umíte představit
Co vás může lehce šokovat, tak dost intenzivní slaměnková vůně. Krém je totiž ECHT poctivý kousek kosmetiky a obsahuje jooo pořádnou slaměnkovou dávku! Hned na prvním místě ve složení je slaměnkový extrakt macerovaný v extra panenském olivovém oleji. A k tomu ještě speciální „nálev“ – květy slaměnky v demineralizované vodě, které dodávají krému výraznou vůni. S tím jsem se tuším ještě nesetkala. Většinou bývá slaměnkový hydrolát nebo olejíček ke konci složení v nějakém pidi množství. Divlji Cvit na něm postavil celou recepturu.
Stejně tak mě překvapil brusinkový olej, který recepturu doplňuje tím, že zlepšuje elasticitu a zpevňuje pokožku. Také povzbuzuje tvorbu kolagenu a je bohatý na antioxidanty. A ještě chci zmínit včelí vosk, který hojí drobné ranky, chrání pleť před bakteriemi a viry a celkově urychluje regeneraci.
100% přírodní, ručně vyráběná poctivá kosmetika, za kterou stojí konkrétní lidé, které jejich práce baví a kteří jí žijí. Co vy na to? :-)
Jak působí slaměnka na vás? Znáte ji? Máte ji v kosmetice rádi? Nebo to není váš šálek kávy?
Buďte první! Přidejte komentář