Prapůvodní myšlenka balzámku na rty v dřevěné tužce asi nebyla úplně marná. Jakože když můžou být ve dřevě i rtěnky (třeba Ere Perez), tak proč bychom nemohli do tužky dát i balzámek na rty. Bude to stylové, pěkné, eko, udržitelné. To budou lidi milovat! Kor když tomu dáme fajnovou příchuť, jak jemný pendrek. Ooo, to nemá kam uhnout, z toho bude hit jako hrom! Nebo ne…?
No, bohužel ne. LaSaponaria balzám na rty v dřevěné ořezávací tužce je totiž ťuťu záležitost, ovšem má jednu drobnou nevýhodu. Musí se ořezávat. Často. Vlastně po každém 2. použití. Když ho neořežete, budete při nanášení drhnout rty o ořezanou část. Protože nevím, jak vy, ale já potřebuju balzámku nanést hodně. Musím cítit, že na rtech mám nějakou ochrannou vrstvu a když rty mezi sebou promnu, chci je mít lehce mastné, ošetřené a nesmí pnout.
Co v článku najdete:
S kanónem na vrabce. Vlastně… obráceně!
Bohužel abych něčeho takového dosáhla s dřevěnou tužkou laSaponaria, musím balzám nanášet docela dlouho. Než tou ořezanou tužkou totiž vymalujete plošku rtů, je to o nervy. Chci dvakrát máznout a jít. Tu to nejde. Vybarvujete, nanášíte ostrým koncem a furt to není ono. A když teda rty tu ořezanou část obejmete, abyste si jakože nakreslili vrchní i horní ret, zadrhnete rty o dřevo. Heeej, mně to prostě nesedí, toto…
Nepotřebuju nutně vrstvu, která by se mi přilepila na skleničku, kdykoli bych se pokusila napít. Ale tady je ten rozdíl v „aplikační plošce“ tak obrovský, že je to prostě nešikovné. Však si v duchu vybavte, jak vypadá normální balzámek na rty. A i tak s ním přejedete přes rty hned několikrát, abyste vrstvu rozetřeli rovnoměrně a hlavně – aby na rtech něco ulpělo. A teď si vemte, že namísto ploškou o velikosti nehtu na palci natíráte balzámek špičkou nehtu na malíčku. Nevěřím, že byste to dali bez polohlasného nespokojeného brblání!
LaSaponaria balzám na rty by si zasloužil jiný kabátek
A přitom ten samotný balzámek je fakt boží! Je akorát mastný, takže vydrží na rtech dost dlouho. Okamžitě ulevuje od pnutí a rychle zamaže případné prasklinky, nebo šupinky, které jakýmsi záhadným způsobem rychle hojí. Příchuť teda moc necítím, tu lékořici si spíš domýšlím, protože je hodně slabounká.
Akorát je škoda, že když tužku ořezávám, tak jde pryč vlastně i kus balzámku. U rtěnky mi to kupodivu tak žíly netrhá, ale tady mi to přijde jak hrozné plýtvání. Až má člověk chuť si z těch odřezků odloupnout tu balzámkovou část a roztírat na rtech jen tak prstem. Aby to nějak využil :-)
Rozpačité pokrčení rameny
Dneska teda nebudu jásat, ale spíš skončím u konstatování, že toto se podle mě laSaponarii moc nepovedlo. LaSaponaria balzám na rty bych nechala, ale dala bych mu jiný kabátek. Klidně ten klasický plastový, vysunovací. Ten mu bude slušet víc a bude podle mě mnohem praktičtější! A vlastně i ekologičtější, protože vydrží mnohem déle. Takhle u každého druhého použití musím ořezávat tužku, která bude za chvilku fuč.
Inovace ano, ale logické – jako třeba aplikátor na deodorant Kiima
LaSaponaria umí v inovacích chodit moc dobře a důkazem budiž třeba mnou nedávno recenzovaný tuhý přírodní deošek s aplikátorem Kiima. To je nápad jako hrom a podle mě by se to mohlo perfektně uchytit. Máte pěkný obal, který připomíná spíš nějakou hračku z Apple obchodu. Hezké zaoblené hrany, moderní design a barva podle vašeho výběru. Deodorant používám každý den a přijde mi to jako super praktická záležitost. A hlavně funkční, protože chrání celodenně na jedničku.
Co říkáte na nápad, dát balzámek na rty do ořezávací dřevěné tužky? Líbí se vám? Zkoušeli jste ho už? A jaký balzámek na rty máte nejradši vy? Nebo jich máte po kapsách taky milion? :-)
PS: lekce italštiny na konec – nápis „liquirizia“ [likuiricija] na tužce znamená italsky „lékořice“. Nemáte zač :-)
Buďte první! Přidejte komentář