Jestli vás něco ve vaší kosmetické péči bude vždycky bavit, jsou to pleťové masky s okamžitým účinkem. Někdy bývá totiž trochu frustrující, než „zabere“ třeba oční krém, sérum, nebo doplňky stravy. Ale pleťové masky? To je panečku jiná pohádka, ty se dají klidně použít třeba hodinku předtím, než vyrazíte na rande, nebo důležitou schůzku. A udělají z vaší pleti na počkání o level krásnější verzi. Někdy i o víc. Momentálně pleťových masek střídám asi 7 a každá se mi hodí na trošku jinou přiležitost. Dneska spolu prozkoumáme vyživující pleťovou masku s Murumuru máslem od Urtekram.
Je ze stejné řady, jako mnou nedávno recenzovaná rozjasňující pleťová maska s rakytníkem, což je mimochodem moc fajnová věc, na které si vytvoříte závislost od prvního vyzkoušení.
Vyživující maska s Murumuru máslem, aloe vera, kyselinou hyaluronovou a bambuckým máslem je podle výrobce jako stvořená pro suchou pleť, která má tendenci nepříjemně pnout a rychle se na ní tvoří suché vrásky, nebo nedejbože i šupinky. Maska pleti dodává extra porci výživy a zároveň ji chrání před vnějšími vlivy. Složení masky je certifikováno EcoCert a maska je navíc v BIO kvalitě. Co víc si přát.
A co jsem vykoumala během testování já?
Co v článku najdete:
Balení – jednoduché a barevné
Stejně jako rozjasňující maska (a zbylé dva kousky z Urtekram maskovací řady), i vyživující varianta má balení v podobě jednoduché plastové tuby. Obsah je 75 ml, což vám navzdory očekávání i chvíli vydrží, protože masky nikdy nepotřebujete použít „kýbl“. Stačí množství o velikosti lískového oříšku maximálně.
Jo a co se mi taky líbí, tak že když si masek pořídíte víc, snadno je mezi sebou v koupelně na poličce rozlišíte právě podle barvy. Detail, ale milý.
Vůně a konzistence
Ve složení jsem to nikde nedohledala, ale já ve vůni masky prostě cítím monoi. Víte, co myslím – olejíček z Tahiti, kdy macerováním květů tahitské gardénie v kokosovém oleji vzniká omamně vonící olej, který má nezaměnitelnou a silně návykovou vůni. Mně něco ve vyživující masce právě tuto ingredienci připomíná. Jestli je to kombinace magnolie a Murumuru másla? Těžko říct. Zas tak podrobnou kartotéku můj nosík ohledně vůní nemá. Ale Tahiti tu rozpoznává poměrně zřetelně.
Konzistence masky je ideálně krémová. To znamená, že při nanášení z pleti nestéká, nechá se snadno rozetřít v jakékoli požadované vrstvě (i té nejtenčí) a ani během působení se nemusíte bát, že byste trousili kapky masky, nebo někde něco odpadávalo.
Jak se pleťová maska používá
Série 3 minutých masek je podle mě fantastický tahák hlavně pro lidi, kteří se ne a ne dokopat k tomu, aby nějakou pleťovou masku občas použili. Když se maska má nechat působit 10-20 minut, dá to občas dost vnitřního přesvědčování, abyste si udělali čas, masku nanesli a vydrželi s ní uvedenou dobu. Ale 3 minutky? To si podle mě najde každý, ať už při ranním čištění zubů, nebo při večerní hygieně.
Na odlíčenou a čistou pleť (můžete předtím použít i peeling) nanesete v tenké vrstvě masku a necháte působit minimálně 3 minuty. Klidně ale můžete i déle, pokud nespěcháte a nevadí vám to.
Moje dojmy z testování
Někdy masku nanáším v tenčí vrstvě, někdy v silnější, jak to zrovna „cítím“. Pokud padne volba na tenkou, maska se za nějakých 5-8 minut vstřebá beze zbytku a já vlastně skoro nemám co oplachovat. Někdy mám ale náladu použít silnou vrstvu a nechat pleť klidně i 20 minut, ať si vstřebá, kolik uzná za vhodné. Je zajímavé, že občas mi na obličeji zůstane jen semo tamo pár bělejších míst se zbytky masky, jinak pleť všechno vdechne.
Co se mi moc líbí, tak že když maska působí, šíříte kolem sebe moooc krásnou „tahiti vůni“. Mně je to tak příjemné, že bych si klidně dokázala představit pleťový či tělový krém se stejnou vůní.
Jakmile uznám za vhodné, že nastal čas masku smýt, navlhčím buď konjak houbičku (nebo takovou tu žlutou placatou z bavlny a lnu, jak bývají 4 ks v balení) a masku na několikrát setřu z obličeje. Jde to dosti snadno a rozhodně budou mít radost ti z vás, kterým jinak tečou nervy při snaze o smytí třeba jílové masky. Tahle je taková milounká vlastně od začátku do konce. Snadná aplikace, příjemné působení, jednoduché smytí, jasná a svěží pleť. Tadáááá!
Co je největší rozdíl oproti rakytníkové rozjasňující, tak že z této masky není vůbec cítit alkohol. Jestli si vzpomínáte, tak v recenzi růžové masky jsem zmiňovala, že prvních pár vteřin po nanesení to bylo asi podobné, jako kdybyste rozkopli dveře do alkoholové pálenice. Odér byl sakra znatelný, ale naštěstí velmi rychle vyprchal. Tady ne e. Maska krásně voní celou dobu.
Nejsem si úplně jistá, jestli bych co do účinků byla schopná rozlišit mezi rozjasňující a vyživující maskou. Přijde mi, že pleť je krásná po obou a taková instantně sjednocená, zářivá a projasněná.
Masku bych doporučila hlavně pro ranní/denní použití, protože její účinky jsou okamžité a pleť ihned vylepšuje. Což je škoda jít s něčím takovým rovnou spát, že jo. Když už, tak se chce člověk zrovna ukázat. Takže si klidně obden naplánujte masku před ranním čištěním zubů, což vám vyjde akorát tak, abyste ji následně smyli ve sprše, nebo pak houbičkou u umyvadla.
Tato maskovací řada se Urtekram rozhodně podařila! K sehnání jsou všechny čtyři druhy v Econea, a to za příjemnou cenu do dvou stovek – rozjasňující s rakytníkem, pročišťující s bílým jílem, hydratační s agáve i ta dnešní vyživující s Murumuru máslem.
Buďte první! Přidejte komentář