Víte, co je na kosmetice Lobey skvělé? Že je to kosmetika „od chlapů i pro chlapy„. Tedy nejen pro ženy, ale i pro mužskou část populace, která se v kosmetice zrovna moc nevyzná (a ani po tom extra netouží). Proč? Však mrkněte na jejich sortiment – je to všechno jednoduché, jak facka! Potřebujete krém na obličej – kliknete v e-shopu na denní krém a máte to. To samé noční krém, oční krém, nebo krém na akné. Je to tak primitivní! Potřebujete krém na ruce, nebo šampon proti lupům? Tělový krém či deodorant? Jednoduše vyberete jen tu jednu věc a objednáte.
Nemusíte mezi sebou porovnávat dvacet druhů krémů, z nichž jeden obsahuje výtažek z jednorožce a druhý mateřídoušku sbíranou za úplňku pod šibeničním vrchem. Lobey vyvine jednu věc, tu dotáhne k dokonalosti, opatří ji logickým českým popiskem a je to. Geniální!
Proč mě to napadlo? Potřebovala jsem si něco ujasnit k dnešnímu článku, tak jsem poprosila chlapa, jestli mi přinese z koupelny kelímek s maskou na vlasy, protože se mi nechtělo od PC odbíhat. Jeho reakce? Polil ho studený pot při představě, že se bude probírat dvaceti věcmi a stejně přinese tu špatnou a já budu vrčet. Tak mu říkám: „Je to piksla s nápisem Maska na vlasy, to nespleteš.“. Viditelně se mu ulevilo a přestal mít tik v oku (vážně ho netýrám!), odešel do koupelny a hned se vrátil se správným kelímkem.
Tak mě napadlo – značku Lobey vymysleli tři chlapi a možná doma taky zažili podobnou situaci alá „přines mi prosímtě XY…“. A stáli před dilematem, jestli riskovat nespokojené mlasknutí a oči v sloup, s polohlasným ‚jak proboha můžeš podělat tak jednoduchý úkol‘, nebo radši utéct oknem. Ok, já vím, že pohnutky vzniku Lobey byly trošku jiné (viz můj článek o tělovém peelingu s AHA kyselinami), ale stejně mě ta představa pobavila :-)
Co v článku najdete:
Maska na vlasy Lobey – co je zač?
Hlavním hrdinou dnešního článku je Maska na vlasy Lobey, jediná svého druhu, kterou značka nabízí. Tedy nemusíte dlouho dumat, kterou vybrat. Jediné, co si musíte ujasnit, tak jestli vzít balení v kelímku, nebo třeba ReSáček, který se dá kromě doplnění původního balení používat klidně i tak, jak je. A ještě je levnější a je tam masky víc.
Komu bude maska na vlasy nejvíc k užitku? Vlastně úplně všem! Je vhodná pro všechny typy vlasů, zejména ale těch jemných, oslabených, nebo poškozených. Maska vlasy intenzivně vyživuje a dokáže zacelit strukturu vlasového vlákna, čímž jej vyhladí a zanechá vlasy hebké a jemné na dotek. Chrání vlásky také před chemickým (barvení, zesvětlování) a mechanickým (česání, fénování, žehlení) poškozením.
Stylové balení
Bílý plastový kelímek s krásným dřevěným víčkem. To potěší oko snad každého, kdo si potrpí na pěkné kosmetické obaly! Tento je navíc znovuplnitelný a můžete mu prodloužit život, když si koupíte tzv. ReSáček masky na vlasy, což není nic jiného, než náhradní náplň. Jak jsem psala výš – buď doplníte prázdný kelímek, nebo ReSáček používáte sám o sobě.
A pokud náhradní náplň neplánujete, jednoduše z kelímku sloupněte nálepku (je na tom něco vnitřně uspokojujícího, když to jde tak snadno!) a používejte pikslu třeba na mašle, jak se říká. Nebo na drobnosti na pracovním stole.
Jemná přírodní vůně
Ve vůni cítím jemné citronové Lipo a pokud nepoužijete silně parfémovaný šampon či kondicionér, bude vás tato vůně provázet minimálně první den, když po mytí vlasů pohnete hlavou. Je to taková příjemná vůně čistoty. Nic výrazného, ale je to milunké.
Nestékající máslová konzistence
Vychytaná máslová textura dovoluje masku nanášet i na vlasy, které jsou mokré a předtím jste je nenechali chvíli v ručníku. Čili stačí, když po spláchnutí šamponu vlasy lehce vymačkáte prsty a masku do nich rovnou nanesete. Díky tomu, že vlasy masku „nežerou“ (čili že se do nich přehnaně nevpíjí), ale naopak se po nich nechá skvěle roztírat, ani nespotřebujete velké množství produktu. Stačí 1-2 kávové lžičky. Záleží na délce vašich vlasů.
Většinou k rovnoměrnému nanesení masky používám plastový hřeben s širokými zuby, ale Lobey maska je tak fajnově klouzací a vlasy od sebe odděluje takřka sama, že hřeben nepotřebuju. Stačí mi prsty vlasy párkrát prohrábnout a promačkat a cítím, že vrstva je stejnoměrná a vlásky jsou obalené všechny.
Jak se maska správně používá
Není to zase tak dlouho, co jsem zjistila, že maska se používá hned po šamponu a ne až po kondicionéru. Nesmějte se, nikdy mi to nikdo nevysvětlil a já na tuto informaci narazila vlastně náhodou až během recenzování asi tři roky zpátky. Proč musíte dodržovat pořadí šampon -> maska na vlasy -> kondicionér?
Šampon je první krok, který vlasy čistí od veškerých nečistot, mastnoty a zbytků stylingových přípravků. Tento krok můžete absolvovat jednou či dvakrát, záleží na vás. Obecně můžu doporučit dvojí mytí, když při tom prvním šampon méně pění. Prý je to tím, že při prvním mytí se šampon smísí s nečistotami, mazem a potem. Při druhém šamponování už je pěny vždycky mnoooohem více a pocit čistějších vlasů je tak intenzivnější. Aspoň já to tak vnímám. Jinak při šamponování se otevírají šupinky na povrchu vlasu, což vám dovoluje vlas hloubkově umýt a zbavit nečistot.
Druhým krokem je vlasová maska, která proniká do vlasových vláken, vyživuje je, opravuje a uhlazuje. Také umí vlasy posílit, hydratovat a intenzivně o ně pečovat. Maska se používá 1-2x týdně a nechává se působit minimálně 5 minut. Má se nanášet čistě na vlasy, ne na pokožku hlavy. Což jsem si samozřejmě přečetla až při druhém použití (poněvadž jsem hrozně chytrá a nečtu návody, že jo).
Třetím krokem je kondicionér, který vlasy po čištění šamponem a maskovacím pečování vyhlazuje, uzavírá a chrání. Maska vlas intenzivně a do hloubky vyživuje, ale po jejím použití je vlasová kutikula pořád otevřená, takže je vlas náchylný k poškození. Pro uzavření povrchu vlasu a udržení hydratace uvnitř je proto potřeba po masce použít i kondicionér. Funguje vlastně jako takový závěrečný ochranný obleček.
Promyšlené přírodní složení
Každá ingredience je v soupisce z nějakého důvodu a dohromady tvoří fantastickou recepturu, která se hodí pro všechny typy vlasů. Co přesně ale ve složení funguje?
Speciální složky
Amino Acid Complex (Lysine, Histidine, Arginine, Aspartic Acid, Threonine, Serine, Glutamic Acid, Proline, Glycine, Alanine, Valine, Isoleucine, Laucine, Tyrosine, Phenylalanine) je komplex aminokyselin, který pomáhá posilovat vlasovou strukturu a zlepšuje hydrataci. Aminokyseliny se snadno vstřebávají do vlasového vlákna a podporují pružnost a lesk vlasů. Vyživují a hydratují pokožku i vlasy, zacelují vlasovou kutikulu a zanechávají vlasy hebké a lesklé.
Hemisqualane je derivát rostlinné skvalanu, který vlasy hydratuje a zjemňuje. Je známý jako přírodní alternativa k silikonům, které vlasům dodávají hladký povrch bez zatížení. Hemisqualane vytváří na povrchu vlasů ochrannou vrstvu, udržuje je hydratované a usnadňuje jejich česání a úpravu.
Radicare-ECO je antioxidantní komplex, který chrání vlasy před oxidačním stresem způsobeným UV zářením a znečištěním. Působí jako ochranná bariéra proti vnějším vlivům (chrání je před mechanickým i chemickým poškozením), čímž zlepšuje zdraví vlasů. Zvýrazňuje také přirozený lesk a barvu vlasů.
Zajímavé rostlinné složky
Veganský keratin (pšeničný protein, sojový protein a kukuřičný protein) – tyto složky posilují vlasy, zvyšují jejich pružnost, dodávají jim lesk, objem a výživu, obnovují jejich strukturu, poskytují jim sílu a usnadňují jejich rozčesávání.
Extrakt z mladého ječmene obsahuje antioxidanty a chrání vlasy před poškozením. Extrakt z meduňky lékařské uklidňuje pokožku hlavy a dodává vlasům příjemnou vůni.
Vybrané rozklíčované složky
Behentrimonium Methosulfate je kondicionační složka, která usnadňuje rozčesávání a změkčuje vlasy. Glucosyl Hesperidin (bioflavonoid) je antioxidant z citrusů, který zlepšuje zdraví vlasů a zklidňuje pokožku. Glycerin je hydratační látka, která pomáhá udržet vlhkost ve vlasech. Coco-Caprylate/Caprate je lehký olej, který se rychle vstřebává a zanechává vlasy hladké. Pentylene Glycol hydratuje a posiluje vlasy a zároveň působí jako lehký konzervant. Citric Acid pomáhá vyrovnat pH, aby byla maska šetrná k pokožce.
Moje dojmy z testování
Když něco používáte delší dobu, začnete brát účinky jako samozřejmost a občas vás napadne, jestli za to dotyčná věc vůbec stojí. Tak jsem udělala malý test. Masku jsem v péči o vlasy jednoduše vynechala. Výsledek? Něco bylo špatně. I přesto, že jsem používala stejný šampon i kondicionér, tak vlasy byly jednou v pohodě, podruhé takové divně rozlétané, pak mi nechtěly držet v účesu…
Zatímco když použiju masku, tak vím na 100%, že jakmile vlásky vyfoukám, můžu s nimi z fleku natáčet reklamu. Jsou nadýchané, vzdušné, lehoučké, ale přitom nepoletují všude kolem. Výborně mi drží tvar a když je prohrábnu, okamžitě se vrací do střihu, který jim šmikla kadeřnice.
Bez masky mám občas pocit, že se mílovými kroky blíží doba, kdy bude potřeba znovu absolvovat keratinovou kúru (přestože mám třeba ještě měsíc čas – dávám keratin co 3-4 měsíce). Když masku použiju, tak mě napadne, že keratin můžu klidně ještě odložit, protože vlasy nekrepatí, nepoletují a vypadají super. Co mě ale fascinuje úplně maximálně, tak lesk, jaký jim Lobey maska dodává. To je vysoce návyková věc.
Ještě mě napadá – víte, jaký má maska efekt? Jako když si čerstvě nabarvíte vlasy a použijete tu přiloženou péči po barvení, co bývá v pytlíčku u barvy. A jak se tyhle masky samozřejmě nikde neprodávají separé!
Závěrem
Maska na vlasy Lobey je velice povedená! Pokud sháníte doopravdy funkční a přírodní masku, která vlasy vyleští tak, že se budou blýskat na kilometr a vyrobí z nich krásné sypací hedvábí, jste na správné adrese. Můžu vřele doporučit ;-)
Buďte první! Přidejte komentář