Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Soaphoria: Jak se liší masky Chillophoria, Nutriphoria a Herbaphoria? Srovnání pro každou pleť

I když vím, že taková jílová maska dokáže s pletí zázraky, obecně jsem se tomuto druhu kosmetiky postupně vyhýbala čím dál víc. Proč? Někdy takové masky nepříjemně pnou, když zasychají, občas z nich odpadává bordel, ale hlavně – špatně se smývají. Je potřeba je navlhčit (nebo nenechat uschnout) a pak setřít opatrně houbičkou, nebo je rovnou smývat ve sprše… Je to opruz na n-tou a jak jsem v tomto ohledu čím dá línější, takovou masku většinou použiju párkrát a pak už se k jejímu zařazení do rutiny nepřemluvím. ALEEE… Existuje jedna značka (Soaphoria!), která má konzistenci, složení a uživatelskou přítulnost u tohoto typu masek TAK vymazlenou, že vám ji doporučím všemi dvaceti a přidám k tomu i osm kočičích paciček!

Jílové masky od Soaphorie se nejenže snadno nanáší (jsou už hotové krémové ve skleničce – nemusíte si nic míchat zvlášť), ale ony se i fantasticky smývají, a to během 5-10 vteřin (ne, nepřeháním). Kolikrát stačí obličej opláchnout sprchou a nemusíte si ani zašpinit ruku! Přísahám, že jsem nikdy nic podobného neviděla. Navíc mám za to, že když jsem třeba masku Chillophoria zkoušela naposled (v roce 2016!), tak až TAKHLE vychytaná nebyla a ještě ji snad vylepšili, jinak to není možné.

Jinak jsem se ale rozhodla otestovat a mezi sebou porovnat rovnou 3 masky z řady „maska & čistič“ – Herbaphoria, Nutriphoria a Chillophoria. A v dnešním článku si shrneme, co mají masky společného, v čem se liší, pro koho se nejvíc hodí a jaký užitek vám mohou přinést. Připraveni? Jdeme na to!

Společné vlastnosti

Masky spadají do řady „maska & čistič“, jak jsem zmínila, což znamená jediné – každou ze tří jmenovaných masek můžete využívat dvěma způsoby. Buď ji nanesete v tenké vrstvě na obličej a necháte 15-20 minut působit jako běžnou masku a poté opláchnete. Anebo ji každé ráno/večer využijete jako čistič na vlhkou pleť – třeba místo gelu, pěny, nebo toho, co používáte běžně. Bez toho, abyste nechali produkt působit déle – jen nanesete, chviličku jemně masírujete a opláchnete. Voilá.

Balení jsou všechny stejné a já s povděkem kvituju posun od prvních verzí v začátcích, kdy měly tyto produkty sice roztomilé „butelkové“ balení se skleněným víčkem, které vypadalo nádherně (jako zavařeniny od babičky!) – ale bylo to celé drobet nepraktické. Sklenička s plastovým šroubovacím víčkem se mi zamlouvá víc a lépe se s ní manipuluje.

Tři jílové masky, tři různé nálady pleti – kterou vybrat?

Jílové pleťové masky od Soaphoria jsou mezi přírodní kosmetikou malými hvězdami. Ale přiznejme si – pokud zrovna nestudujete chemii nebo nemáte doma laboratoř, rozluštit, která se hodí právě pro vaši pleť, není vždycky snadné. Všechny slibují hloubkové čištění, ale každá to pojímá trochu jinak – někdy jemně a vyživujícím způsobem, jindy chladivě a osvěžujícím způsobem.

Nutriphoria – záchrana pro suchou, citlivou a unavenou pleť

Pokud máte pleť jako sušenku, která by si nejraději zalezla pod deku, Nutriphoria je přesně pro vás. Tahle maska je jako wellness procedura v tubě – marocký a bílý jíl jemně čistí bez podráždění, zatímco mandlový olej, kokosák a bambucké máslo dopřávají pleti výživu a hebkost. Levandule a niaouli zklidňují podráždění, růžový a rýžový olej si berou na paškál zarudnutí a první vrásky.\

Pro koho je: Suchá, dehydratovaná, citlivá, zarudlá nebo zralá pleť, co touží po jemnosti, výživě a klidu.

Herbaphoria – rovnováha a osvěžení pro smíšenou pleť

Herbaphoria je takový detox smoothie pro vaši pleť. Obsahuje mix zeleného, bílého a bentonitového jílu, které důkladně vyčistí póry, stáhnou mastnotu, ale zároveň pleť zbytečně nevysuší. Přidává i porci vitamínů a antioxidantů – díky spirulině, kopřivě, rozmarýnu a heřmánku bude pleť v pohodě, svěží a vybalancovaná. Nečekejte žádné drama, jen stabilní pleťovou náladu.

Pro koho je: Normální až smíšená pleť, která občas zazlobí, ale nechce být přetěžována agresivními čistítky.

Chillophoria – chladivá úleva pro problematickou a mastnou pleť

Tahle maska má v sobě energii mentolového bonbonu – chladí, čistí, osvěžuje a hlavně pomáhá, když je toho na pleť moc. Kombinace jílových složek zatočí s nečistotami a ucpanými póry, mátové duo a čajovník si poradí s pupínky a nadměrnou mastnotou. Měsíček a konopný olej zklidňují a podporují hojení. Chillophoria je ideální, když se pleť vzbouří a potřebujete ji srovnat zpátky do latě.

Pro koho je: Mastná, problematická nebo aknózní pleť, která volá po očistě, zklidnění a restartu.

Textura, vůně a jak se s maskami pracuje

Všechny tři masky mají krémovou, snadno roztíratelnou konzistenci, která neštípe, nelepí, při troše šikovnosti ani nedělá nepořádek a hlavně – neodpadává z obličeje jako blátivá lavina při suchu. To je velké plus, pokud si při maskování rádi čtete, scrollujete nebo prostě existujete bez obav, že budete za dvě minuty masku lovit z pyžama, nebo z klávesnice.

Herbaphoria má nejhutnější konzistenci z celé trojice. Je taková temně zelená, doslova „žabincová“, ale nenechte se zmást vzhledem – na pleti sedí jako luxusní bylinný zábal. Voní jako silný bylinný čaj, který vás probere i bez kofeinu – hodně rozmarýnu, něco málo kopřivy, špetka šalvěje.

Nutriphoria je nejjemnější a úplně hladká – žádné kousíčky, žádné hrubší částečky. Barvou připomíná poctivou meruňkovou marmeládu, konzistencí je jen o malinko řidší než Herbaphoria. Její vůně je květinová, omamná, ženská – jako když si na tvář položíte pugét růží, levandule a geránia. Skvělá volba pro voňavé romantické duše, které si chtějí při péči o pleť i tak trochu snít.

Chillophoria je vůní i efektem nejvíc „fresh“. Připomíná zelenou Orbitku – mátově chladivá, svěží, jako kdybyste si na pleť přiložili mentolový obklad. Konzistence je něco mezi výše zmíněnými – ani úplně hutná, ani řídká, prostě tak akorát. Navíc obsahuje nejvíce viditelných kousíčků, což bude nejspíš zásluha bylinek, měsíčku nebo čajovníku.

A co vlastně dělají? Takhle si je představte

Všechny tři masky mají jedno společné – výborně čistí. Ale každá z nich cílí na trochu jiný typ pleti a problém:

Nutriphoria je ideální pro pleť suchou, citlivou, dehydratovanou a zralou. Pokud vaše pleť volá o pomoc, je podrážděná, snadno rudne nebo už ukazuje první vrásky, Nutriphoria jí nabídne klid, výživu a hebkost. Maska „nekope“, ale hladí. Vyživuje a zároveň pomáhá sjednocovat tón pleti. Takže ne že by žehlila vrásky, ale pomáhá pleti vypadat svěžeji a klidněji.

Herbaphoria sedne nejlépe normální až smíšené pleti, která se občas leskne, ale není vyloženě mastná. Je to maska, která pokožku dostane „do rovnováhy“. Pomáhá zmírnit začervenání, zklidňuje, ale zároveň má šmrnc – díky spirulině a bylinkám působí, že pleť po použití vypadá tak nějak „živější“, jasnější. Ideální třeba na ráno, kdy chcete probudit obličej.

Chillophoria je nejlepší pro mastnou, problematickou a aknózní pleť. Je nejvíc „ošetřující“ v tom smyslu, že se zaměřuje na nečistoty, černé tečky, pupínky a rozhozenou rovnováhu. Díky čajovníku, kafru a mátě krásně osvěžuje, ulevuje podrážděné pokožce a jemně stahuje póry. Pokud je vaše pleť „v ohni“, Chillophoria ji krásně zchladí. Tohle je typická SOS maska pro problematické období.

Kdybyste si tedy měli vybrat…

Sáhněte po Nutriphoria, pokud vaše pleť trpí, je podrážděná, suchá a touží po náruči květin.

Zvolte Herbaphoria, pokud chcete pleť vyvážit, dodat jí sílu a podpořit regeneraci.

A jděte do Chillophoria, pokud potřebujete něco na akné, černé tečky a celkové osvěžení a pročistění.

Já k tomu ještě dodám, že ačkoli se každá z masek hodí pro jiné potíže a snad i typ pleti, tak já se svou normální/sušší pletí můžu používat kteroukoli z nich a cítím se po jejich pečování příjemně. A navíc je dost ráda mezi sebou střídám. Třeba dneska to vidím na Chillophoria masku, protože se mi nějak poštěstilo, že jsem zůstala na sluníčku mnohem déle, než by bylo záhodno a mám trochu teplejší tváře. Nejsem spálená, to ani náznakem samozřejmě! Ale trošku ochlazení bude fajn, tak se těším.

Všechny masky můžete pořídit buď přímo na Soaphoria.cz.


*PR produkt, který jsem si vybírala podle vlastního uvážení. Následné hodnocení je VŽDY čistě na mně. Nikdo mi u toho necpe do kapes zlato a drahé kamení, ani neslibuje doživotní zásoby čokolády, nebo vinný sklep v Provence. Pokud se produkt(y) osvědčí, dozvíte se to. Pokud ne – otrávené oči v sloup se do textu promítnou taky 🐞

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *